Ухвала
від 26.01.2022 по справі 359/824/22
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 359/824/22

Провадження № 1-кс/359/232/2022

У Х В А Л А

Іменем України

26 січня 2022 року слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні без технічної фіксації в приміщенні суду клопотання начальника сектору дізнання Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна в кримінальному провадженні № 12021116100001183, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 листопада 2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України,

в с т а н о в и в :

24 січня 2022 року начальник СД Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Бориспільської окружної прокуратури, звернулася до суду з вказаним клопотанням, направивши його засобами поштового зв`язку, яке було отримано 26.01.2022 року. Вказане клопотання дізнавач обґрунтовує тим, що СД Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12021116100001183 від 29.11.2021 року за фактом підроблення офіційних документів міжнародних свідоцтв про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та використання при проходженні паспортного контролю в міжнародному пункті пропуску для повітряного сполучення «Бориспіль» (термінал «D» ДП «МА «Бориспіль») завідомо підроблених документів міжнародних свідоцтв про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, за ознаками кримінальних правопорушень (проступків), передбачених ч. 1 ст. 358 та ч. 4 ст. 358 КК України. Досудовим слідством встановлено, що 21.01.2022 року приблизно о 19:00 год. в терміналі «D» ДП «МА «Бориспіль» за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Гора, вул. Бориспіль-7, під час здійснення оформлення пасажирів рейсу № 8502, сполученням «Хургада - Київ», виявлено громадянку України ОСОБА_4 , яка під час проходження паспортного контролю надала для перевірки міжнародне свідоцтво про вакцинацію, видане Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Голосіївського району м. Києва Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 2 (код 38945065), на власні анкетні дані, що містить ознаки підробки. З урахуванням того, що зазначене міжнародне свідоцтво визнано речовим доказом у кримінальному провадженні, може бути предметом злочину, зберегло на собі сліди злочину, а тому не накладення арешту може призвести до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування чи передачі речового доказу. Тому з метою збереження стану речових доказів начальник сектору дізнання ОСОБА_3 просить накласти арешт на міжнародне свідоцтво про вакцинацію, видане Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Голосіївського району м. Києва Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 2 (код 38945065), на анкетні дані ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У судове засідання дізнавач не з`явилася, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлена належним чином. Разом з тим, у поданому клопотанні зазначила, що просить провести розгляд даного клопотання без її участі.

У судове засідання власник майна не з`явився.

Враховуючи, що за змістом ч. 1ст. 172 КПК Українинеприбуття осіб в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання, то згідно з ч. 4ст.107 КПК Українифіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали поданого клопотання, приходить до наступного висновку.

Встановлено, що до ЄРДР внесені відомості за фактом підроблення офіційних документів міжнародних свідоцтв про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та використання при проходженні паспортного контролю в міжнародному пункті пропуску для повітряного сполучення «Бориспіль» (термінал «D» ДП «МА «Бориспіль») завідомо підроблених документів міжнародних свідоцтв про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Вказані дії кваліфіковано за ознаками кримінальних правопорушень (проступків), передбачених ч. 1 ст. 358 та ч. 4 ст. 358 КК України.

Внесення цих відомостей до ЄРДР підтверджується витягом з кримінального провадження №12021116100001183 від 29.11.2021 року.

У ході досудового розслідування встановлено, що 21.01.2022 року приблизно о 19:00 год. в терміналі «D» ДП «МА «Бориспіль» за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Гора, вул. Бориспіль-7, під час здійснення оформлення пасажирів рейсу № 8502, сполученням «Хургада - Київ», виявлено громадянку України ОСОБА_4 , яка під час проходження паспортного контролю надала для перевірки міжнародне свідоцтво про вакцинацію, видане Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Голосіївського району м. Києва Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 2 (код 38945065), на власні анкетні дані, що містить ознаки підробки.

21.01.2022 року в період часу з 19:20 год. по 19:35 год. уповноваженим в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків, інспектором СРПП ВП № 1 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_6 , проведено огляд місця події за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Гора, вул. Бориспіль-7, ДП «МА «Бориспіль», в ході якого виявлено та вилучено: міжнародне свідоцтво про вакцинацію, видане Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Голосіївського району м. Києва Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 2 (код 38945065), на анкетні дані ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7-9).

Відповідно до ч. 7ст. 237 КПК Українипри огляді слідчий має право вилучати речі та документи, які мають значення для кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Як вбачається із протоколу огляду місця події від 21.01.2022 року, при скануванні QR-коду вищезазначеного міжнародного свідоцтва про вакцинацію спеціальним програмним забезпеченням не здійснюється його верифікація.

Постановою начальника СД Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 від 22 січня 2022 року вищезазначене міжнародне свідоцтво про вакцинацію, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

Як убачається із матеріалів клопотання, накласти арешт на вилучене, під час огляду місця події, майно, необхідно з метою збереження речових доказів.

Устатті 100 КПК Українивизначено, що на речові докази може бути накладено арешт в порядку ст.ст. 170-174 КПК України.

Відповідно до ч. 1 ст.170КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2ст.170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України.

Відповідно ст.98КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Як встановлено з матеріалів клопотання, виявлена та вилучена 21 січня 2022 року в ході проведеного огляду місця події за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Гора, вул. Бориспіль-7, ДП «МА Бориспіль», міжнародне свідоцтво про вакцинацію, видане Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Голосіївського району м. Києва Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 2 (код 38945065), на анкетні дані ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , на час розгляду клопотання є таким, що відповідає критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України щодо речових доказів, оскільки могло зберегти на собі сліди вчинення злочину, які мають значення в даному кримінальному провадженні для встановлення обставин злочину та може бути використаний як доказ,а тому потребує детального дослідження шляхом проведення слідчих дій.

Таким чином, враховуючи, що майно, яке вилучене під час проведення огляду місця події, містить в собі відомості, які можуть бути використані для доказування обставин вчинення кримінального правопорушення, а тому існують підстави для вжиття заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту вказаного майна, що буде відповідати завданням кримінального провадження на даній стадії досудового розслідування, буде пропорційним.

На підставі вищевикладеного слідчий суддя вважає, що клопотання про арешт майна підлягає задоволенню.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 170-173, ч. 2 ст. 369, ч. 3 ст. 371, ст. 372 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в :

Клопотання начальника сектору дізнання Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, а саме: міжнародне свідоцтво про вакцинацію, видане Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Голосіївського району м. Києва Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 2 (код 38945065), на анкетні дані ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке залишити на зберіганні у секторі дізнання Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення26.01.2022
Оприлюднено20.05.2024
Номер документу103257867
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —359/824/22

Ухвала від 26.01.2022

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Яковлєва Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні