ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
11 лютого 2022 року Справа № 925/138/22
м. Черкаси
Господарський суд Черкаської області у складі судді Гладуна А.І., розглянувши позовну заяву Черкаської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мітгар - Центр" про стягнення 100 742,48 грн,
ВСТАНОВИВ:
1. До Господарського суду Черкаської області звернулась Черкаська міська рада, ідентифікаційний код 25212542, адреса місцезнаходження: 18000, м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36, з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мітгар - Центр", ідентифікаційний код 43562572, адреса місцезнаходження: 18000, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 150.
2. Предметом позову є майнова вимога позивача до відповідача про стягнення заборгованості за договором оренди землі від 10.10.2007 (державна реєстрація від 12.10.2007 № 040777500262) в розмірі 100 742,48 грн. Також, у позові позивач просить стягнути з відповідача судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2 481,00 грн.
3. Враховуючи, що позовну заяву подано з додержанням вимог Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення її чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні, тому, відповідно до статті 176 Господарського процесуального кодексу України, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
4. У позовній заяві позивача міститься клопотання про здійснення розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
5. Відповідно до частини першої-третьої статті 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
6. Відповідно до частини п`ятої та сьомої статті 12 Господарського процесуального кодексу України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
7. Згідно з частиною 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
8. Відповідно до частини першої статті 250 Господарського процесуального кодексу України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
9. Згідно з частиною п`ятою статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
10. Враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд, на підставі пункту 2 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, визнає дану справу малозначною, та, враховуючи клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного провадження, за відсутності клопотання учасників справи про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, суд дійшов висновку про розгляд справи за позовом Черкаської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мітгар - Центр" про стягнення 100 742,48 грн в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Керуючись статтями 12, 176, 234, статтями 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву Черкаської міської ради до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
3. Встановити наступні строки для подання (надходження) до суду: відзиву (стаття 165 ГПК України) та заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження (пункт 1 частини 2 статті 250 ГПК України) - п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали суду; відповіді на відзив - п`ять днів з дня вручення відзиву; заперечення - п`ять днів з дня вручення відповіді на відзив.
4. Встановити строк для подання клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін: відповідачу - у строк для подання відзиву - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали суду; позивачу - у строк не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
5. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
6. Розпочати розгляд справи по суті через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі без повідомлення учасників справи.
7. Роз`яснити учасникам справи таке:
7.1. Заяви (клопотання) подаються суду в оригіналі (частина 8 статті 42 ГПК України): або у формі письмового паперового документа за підписом особи, яка його підписала; або у формі електронного документа, підписаного електронним цифровим підписом особи, яка його створила - через систему "Електронний суд ". До заяви по суті додаються докази її надіслання учасникам справи (частини 5 і 6 статті 165, частина 3 статей 166,167,168 ГПК).
7.2. Відповідно до частини першої - четвертої статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення .
Відповідно до п. 5.26 Національного стандарту України ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» , чинного з 01.09.2021, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій»
Засвідченню підлягає кожний аркуш доданого до заяви по суті спору документа.
7.3. З метою спрощення порядку надіслання до суду документів і ознайомлення з матеріалами справи, запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на час карантину , запропонувати учасникам справи: зареєструватися в системі "Електронний суд "; подати процесуальні документи (заяви, клопотання, відзиви, відповіді, заперечення тощо), письмові та електронні докази через систему "Електронний суд", або поштою.
Повідомити учасників справи про можливість отримання інформації про розгляд справи за веб-адресою суду в мережі Інтернет https://ck.arbitr.gov.ua/sud5026/ та на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет https://court.gov.ua/fair/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua.
Направити ухвалу суду позивачу Черкаській міській раді (18000, м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36); відповідачу Товариству з обмеженою відповідальністю "Мітгар - Центр" (18001, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 150).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання, в порядку передбаченому частиною другою статті 235 Господарського процесуального кодексу України, і оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Гладун
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2022 |
Оприлюднено | 17.02.2022 |
Номер документу | 103285935 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Гладун А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні