Справа № 344/2366/22
Провадження № 1-кс/344/1022/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2022 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 розглянувши клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_5 , в рамках кримінального провадження № 32021090000000009 від 05.02.2021 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 1 ст. 209 КК України
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором в обґрунтування якого посилався на те, що слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32021090000000009 від 05.02.2021 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 1 ст. 209 КК України.
З матеріалів кримінального провадження встановлено, що групою осіб на території Івано-Франківської області налагоджено механізм придбання та збуту незаконно виготовленого пального, яке у зв`язку з недотриманням технологій виробництва в встановленому порядку невідповідає вимогам держстандартів.
Так, згідно отриманих відомостей, посадові особи ТОВ «Коса ЛТД» (ЄДРПОУ 40738252), за попередньою змовою з невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи підконтрольні АЗС, які розташовані на території Івано-Франківської області, з метою подальшого збуту, здійснюють незаконне придбання та зберігання вказаного низькоякісного пального, використовуючи при цьому паливні присадки для збільшення октанового числа та барвники для покращення відтінку пального.
Окрім того, вказане пальне реалізовується за готівкові кошти по так званій «формі 2» дешевше ринкової вартості без супровідних та бухгалтерських документів та видачі фіксальних чеків.
Разом з тим, вищевказні АЗС працюють з порушенням передбачених норм та дозвільних документів, а саме: невідповідність цільового призначення земельних ділянок, дозволів на введення в експлуатацію будівництва та розміщення АЗС, нормативно-правових актів у сфері техногенної, промислової та пожежної безпеки.
10-12 лютого 2022 року під час проведення обшуку на земельній ділянці з кадастровим номером: 2625887801:01:002:0223 (Івано-Франківська обл., Івано-Франківська ОТГ, с. Черніїв) та розташованих на ній адміністративних, виробничих, господарських приміщеннях та спорудах, яка використовується ТОВ «Коса ЛТД» серед інших речей, виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 136 402 (сто тридцять шість чотириста дві) грн. Зокрема, згідно заяв оператора вказаної АЗС ТОВ «КОСА ЛТД» ОСОБА_6 вказані грошові кошти були отримані внаслідок реалізації пального на вказаній АЗС.
Разом з тим, з матеріалів вказаного кримінального провадження слідує, що вказані грошові кошти були отримані внаслідок незаконного придбання та реалізації вищевказаного неякісного пального, в тому числі реалізації необлікованого пального без використання касового апарату, що є порушенням вимог п. 12 ст. 3 ЗУ «Про використання реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 № 265/95 ВР.
12 лютого 2022 року слідчим слідчого відділу УСБ України в Івано-Франківській області визнано вказані грошові кошти речовим доказом у кримінальному провадженні №32021090000000009.
Відповідно до санкції ч. 1 ст. 209 КК України передбачано покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років з конфіскацією майна.
Слідчий клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задоволити.
Представник ТОВ «Коса ЛТД» в судовому засіданні заперечив щодо задоволення даного клопотання, зазначив, що вказані кошти належать товариству..
Заслухавши учасників процесу та дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Крім цього, відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а згідно з ч. 2 - документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в ч. 1 цієї статті.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації (у разі арешту майна з підстав, передбачених п. 1 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктами 2, 3 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу);4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Як вбачається з матеріалів клопотання, 10-12 лютого 2022 року під час проведення обшуку на земельній ділянці з кадастровим номером: 2625887801:01:002:0223 (Івано-Франківська обл., Івано-Франківська ОТГ, с. Черніїв) та розташованих на ній адміністративних, виробничих, господарських приміщеннях та спорудах, яка використовується ТОВ «Коса ЛТД» серед інших речей, виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 136 402 (сто тридцять шість чотириста дві) грн. Зокрема, згідно заяв оператора вказаної АЗС ТОВ «КОСА ЛТД» ОСОБА_6 вказані грошові кошти були отримані внаслідок реалізації пального на вказаній АЗС.
Разом з тим, з матеріалів клопотання слідує, що вказані грошові кошти були отримані внаслідок незаконного придбання та реалізації вищевказаного неякісного пального.
12 лютого 2022 року слідчим слідчого відділу УСБ України в Івано-Франківській області визнано вказані грошові кошти речовим доказом у кримінальному провадженні №32021090000000009.
Отже, беручи до уваги вищенаведене, з метою запобігання можливого приховування, пошкодження, знищення, відчуження або настання інших наслідків, оскільки існує сукупність підстав вважати, що вони в подальшому можуть мати доказове значення під час досудового розслідування та могли зберегти на собі сліди злочину або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінальногопровадження, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 395 КПК України
У Х В А Л И В:
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на грошові кошти у розмірі 136 402 (сто тридцять шість тисяч чотириста дві) грн., вилучені в адміністративному приміщенні АЗС ТОВ «КОСА ЛТД», яка знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером: 2625887801:01:002:0223 (Івано-Франківська обл., Івано-Франківська ОТГ, с. Черніїв).
Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2022 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 103302328 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні