ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 лютого 2022 року Справа № 923/131/22
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , дослідивши матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Провітекс", м. Київ, код ЄДРПОУ 40809658
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Доминант Сервис", м. Херсон, код ЄДРПОУ 38480781
про стягнення 1803823,52 грн.
Без участі сторін.
Суд,
в с т а н о в и в :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Провітекс" звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Доминант Сервис" з вимогою про стягнення заборгованості у розмірі 1803823,52 грн, що виникла за твердженням позивача у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем умов договору оренди від 16.04.2018.
Відповідно до Витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями від 14.02.2022 визначено суддю по справі - Нікітенко С.В.
Вимоги до позовної заяви, викладені у статті 162 та статті 164 Господарського процесуального кодексу України.
При дослідженні матеріалів позовної заяви судом встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
За приписами частини 2 статті 162 ГПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам.
При дослідженні матеріалів позовної заяви, судом встановлено, що позовна заява від імені - Товариства з обмеженою відповідальністю "Провітекс" підписана адвокатом Аветян Артуром Георгійовичем.
Відповідно до частини 1 статті 56 Господарського процесуального кодексу України сторони, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Частиною 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Частиною 1 статті 58 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (частина 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України).
Таким чином, суд зобов`язаний перевірити щонайменше дві складових представництва, а саме факт наявності повноважень на представництво інтересів певної особи та обсяг таких повноважень, зокрема право на звернення з відповідним процесуальним документом до суду у конкретний момент часу.
Таке право представника на звернення від імені довірителя може бути підтверджено лише документом, який демонструє дійсне волевиявлення учасника справи на надання повноважень конкретному адвокату, та є належним доказом, що дозволяє суду перевірити весь обсяг наданих повноважень.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що повноваження представника, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом ордеру виданого на ведення справи в суді або довіреністю, проте наданий адвокатом ордер не вказує обсяг повноважень, наданих адвокату.
Повноваження адвоката, в даному випадку щодо підписання позовної заяви, повинні підтверджуватись домовленість сторін у договорі про надання правової допомоги, який засвідчує існування між відповідачем та адвокатом домовленості стосовно обсягу наданих йому повноважень, шляхом окремого визначення такої дії у договорі.
Ордер є одностороннім документом, що самостійно (без договору) може підтверджувати лише факт наявності у повіреного права бути представником та не містить інформації про обсяг такого представництва.
Положеннями частини 2 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено, що ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Згідно з пунктом 3 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого Рішення Ради адвокатів України 17.12.2012 № 36, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Пунктом 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого Рішення Ради адвокатів України 17.12.2012 № 36, передбачено, що ордер повинен містити такий реквізит як посилання на договір про надання правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа.
Таким чином, суд може виконати імперативну вимогу процесуального закону та перевірити наявність права на підписання конкретного документу лише за умови, якщо разом з ордером додано завірену належним чином копію договору про надання правової допомоги, про який зазначено у такому ордері.
Зазначена правова позиція суду ґрунтується на імперативних вимогах закону та, головним чином, спрямована на забезпечення інтересів особи, яка прийняла рішення брати участь у судовому процесі через представника, на гарантування захисту її інтересів цим представником в межах наданих йому повноважень, що, у свою чергу, забезпечує справедливе і ефективне судочинство.
З доданого до позовної заяви Ордеру серії КС №925982 від 11.02.2022 вбачається, що він виданий адвокату Аветян Артуру Георгійовичу на підставі Договору про надання правової допомоги №06-08/20 від 06.08.2020, проте самого договору, який би дозволив суду достеменно визначити обсяг повноважень адвоката надано не було.
Таким чином, матеріали позовної заяви не містять належних доказів на підтвердження повноважень вказаної особи щодо підписання позовної заяви від імені позивача у справі.
Також позивачем в порушення приписів п.8.ч.3 ст. 162 ГПК України не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
За приписами ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, а також докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір", ВР України, від 08.07.2011, № 3674-VI.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Також при досліджені матеріалів позовної заяви судом встановлено, що позивачем заявлено вимогу майнового характеру щодо стягнення заборгованості у розмірі 1804825,52 грн.
Згідно ч. 2 ст. 9 Закону України, від 08.07.2011 р. № 3674-VI "Про судовий збір" суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
З врахуванням наведених вище приписів Закону України "Про судовий збір", на час звернення до суду з даною позовною заявою позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 27072,38 грн.
Отже, позивачем не надано належних доказів сплати судового збору у встановленому розмірі при зверненні з даним позовом.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235, 254 Господарського процесуального кодексу України, суд,
п о с т а н о в и в :
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Провітекс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Доминант Сервис" про стягнення заборгованості у розмірі 1803823,52 грн (Вх. №299/22 від 14.02.2022) залишити без руху.
2. Позивачу, у строк не більше десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, усунути виявлені недоліки позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Херсонської області заяви про усунення недоліків позовної заяви з наданням:
- доказів на підтвердження повноважень адвоката Аветян А.Г. щодо підписання позовної заяви від імені позивача у справі;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- належних доказів сплати судового збору у встановленому розмірі при зверненні з даним позовом (27072,38 грн).
3. Заяву про усунення недоліків позовної заяви також направити відповідачу, докази направлення надати суду.
4. Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою, відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її прийняття і не підлягає оскарженню.
Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі "Судова влада України" в мережі Інтернет за наступною адресою: http://rv.arbitr.gov.ua.
Ухвалу підписано 16.02.2022.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2022 |
Оприлюднено | 18.02.2022 |
Номер документу | 103325288 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Нікітенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні