Ухвала
від 17.02.2022 по справі 522/22637/21
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/22637/21

Провадження № 2/522/1789/22

УХВАЛА

17 лютого 2022 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси в складі головуючого судді Косіциної В.В., в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Авіакомпанія Джоніка , про захист прав споживача,

ВСТАНОВИВ:

23 листопада 2021 року ОСОБА_1 звернулась до Приморського районного суду м. Одеси з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю Авіакомпанія Джоніка . Вказана позовна заява містила назву Про захист справ споживачів .

В позовній заяві позивач вказала, що на спірні правовідносини між нею та відповідачем поширюється дія Закону України Про захист прав споживачів .

При відкритті провадження 16 грудня 2021 суд врахував доводи відповідача та відкрив провадження на підставі ч. 5 ст. 28 ЦПК України, справу було вирішено розглянути в порядку спрощеного провадження без виклику учасників.

Ухвалою від 20.01.2022 року суд за клопотанням представника відповідача продовжив йому строк для подачі відзиву.

28.01.2022 року до суду надійшов відзив відповідача.

04.02.2022 року надійшла відповідь на відзив від позивача.

Станом на 17.02.2022 року заперечення на відповідь на відзив не надходили та суд дотримуючись двомісячного строку розгляду справи перейшов до розгляду вирішення справи по суті та ухвалення рішення.

Під час вивчення матеріалів справи та позицій сторін суд встановив наступні обставини.

Правовідносини сторін у галузі міжнародних авіаперевезень пасажирів та багажу не регулюються цивільним законодавством України, та/або Законом України Про захист прав споживачів , тому що ці правовідносини належать до галузі міжнародного повітряного права та, відповідно, регулюються спеціальною міжнародною конвенцією, а саме Монреальською конвенцією про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень від 28 травня 1999 року.

Згідно з частиною першою статті 3 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та Закону України Про міжнародне приватне право , законів України, що визначають особливості розгляду окремих категорій справ, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Якщо міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, передбачено інші правила, ніж встановлені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору (частина друга статті 3 ЦПК України).

Аналогічне положення міститься у частині другій статті 3 Повітряного кодексу України.

Таким чином суд встановив, що при відкритті провадження суд помилково погодився із позивачем щодо поширення на правовідносини між сторонами у справі дії Закону України Про захист прав споживачів та відповідно можливості розгляду позовної заяви за місцезнаходженням позивача.

За правилом виключної підсудності, встановленим статтею 30 ЦПК України , позови до перевізників, що виникають з договорів перевезення вантажів, пасажирів, багажу, пошти, пред`являються за місцезнаходженням перевізника.

З огляду на вищевикладені обставини, що встановлені судом після відкриття провадження по справ, суд враховуючи той факт, що позов виник з приводу договору перевезення пасажирів, на який розповсюджуються правила виключної підсудності (територіальної юрисдикції), тому справа за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Авіакомпанія Джоніка підлягає передачі на розгляд до Солом`янського районного суду м. Києва, до територіальної юрисдикції якого належить вищевказаний позов як суду за місцезнаходженням перевізника.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 31-32 ЦПК України , суд

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Авіакомпанія Джоніка про стягнення 62437,79 грн. - передати за підсудністю до Солом`янського районного суду м. Києва (м. Києв вул. Максима Кривоноса, 25)

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд міста Одеси протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків, або після перегляду ухвали в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.

Суддя Косіцина В.В.

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення17.02.2022
Оприлюднено21.02.2022
Номер документу103411746
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —522/22637/21

Ухвала від 22.04.2022

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Козленко Г. О.

Ухвала від 17.02.2022

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Косіцина В. В.

Ухвала від 20.01.2022

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Косіцина В. В.

Ухвала від 16.12.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Косіцина В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні