КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2022 року справа № 340/9288/21
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Брегея Р.І., розглянувши у м.Кропивницький в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у порядку письмового провадження) адміністративний позов ОСОБА_1 до Велекосеверинівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області (далі - Рада) про визнання протиправним і скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду зі заявою до Ради про визнання протиправним і скасування рішення від 22 жовтня 2021 року, яким відмовлено у затвердженні проекту зі землеустрою.
Водночас просив суд зобов`язати відповідача затвердити проект.
У позовній заяві зазначає, що орган місцевого самоврядування відмовив у задоволенні заяви з підстави, яка не передбачена законом.
Рада не подала відзив на позов, хоча про розгляд справи повідомлена належним чином (а.с.82-83, 86).
24 листопада 2021 року у справі відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін (а.с.80-81).
Суд, дослідивши матеріали справи, зробив висновок про часткове задоволення позову з таких підстав.
Встановлені судом факти і обставини, що стали підставами звернення.
Так, 22 жовтня 2020 року Рада надала ОСОБА_1 дозвіл на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення, які розташовані на території Ради (а.с.10).
Проект землеустрою виготовлено у 2020 році (а.с.17-18).
28 грудня 2020 року експертом державної експертизи складено висновок щодо проекту землеустрою (а.с.68-69).
Експерт зробив висновок, що проект землеустрою відповідає вимогам чинного законодавства України та встановленим нормам і правилам правових актів.
22 жовтня 2021 року Рада прийняла рішення №983, яким відмовлено у затвердженні проекту зі землеустрою (а.с.12).
Підстава - земельна ділянка віднесена до громадських пасовищ, які не передаються у власність.
Відповідач не надав рішення про створення громадських пасовищ, до яких увійшла земельна ділянка, на котру претендує позивач.
Юридична оцінка, встановлених судом, фактів і обставин справи.
Перш за все, приписами частин 8 та 9 статті 118 Земельного кодексу України встановлено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Питання дотримання вимог законів та прийнятих відповідно до них підзаконних актів під час складання проекту землеустрою перевіряється тим державним органом, який погоджує його або проводить експертизу.
Це передбачено сукупністю приписів частини 1 та 6 статті 186-1 Земельного Кодексу України.
Цими нормами права встановлено, що проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов`язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається замовником або розробником до центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, або його територіального органу для здійснення такої експертизи.
Аналізуючи ці норми права, суд зробив висновок, що орган, який передає земельні ділянки у власність, може відмовити у затвердженні проекту землеустрою лише у випадку відсутності погодження або не проведення обов`язкової державної експертизи, якщо земля перебуває у його віданні, або відсутності дозволу на виготовлення проекту землеустрою.
Експертиза проведена та надано дозвіл на виготовлення проекту зі землеустрою.
Тому не існувало підстав відмовити у затвердженні проекту зі землеустрою та передачі землі у власність.
Відповідач не надав рішення про створення громадських пасовищ, до яких увійшла земельна ділянка, на котру претендує позивач.
За таких обставин не можливо встановити, коли прийнято рішення про створення пасовищ: до чи після надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою.
Захист порушеного права полягає у зобов`язанні Ради повторно розглянути звернення, врахувавши правові висновки суду.
Таким чином, позов належить задовільнити частково.
Судові витрати складаються зі сплати судового збору у сумі 951,60 грн. (а.с.8).
Судовий збір сплачено надмірно.
Суд розподіляє судові витрати відповідно до приписів статті 139 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.139, 243-246, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовільнити частково.
Визнати протиправним і скасувати рішення Велекосеверинівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області від 22 жовтня 2021 року №983, яким ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні заяви про затвердження проекту зі землеустрою стосовно відведення у власність земельної ділянки площею 2 га з кадастровим номером 3522581200:02:000:3516.
Зобов`язати Велекосеверинівську сільську раду Кропивницького району Кіровоградської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про затвердження проекту зі землеустрою стосовно відведення у власність земельної ділянки площею 2 га з кадастровим номером 3522581200:02:000:3516, врахувавши правові висновки суду.
В іншій частині вимог позову відмовити у задоволенні.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Велекосеверинівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 908 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду в апеляційному окрузі, що включає Дніпропетровську, Запорізьку та Кіровоградську області, протягом тридцяти днів з дня складення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Р.І. Брегей
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2022 |
Оприлюднено | 21.02.2022 |
Номер документу | 103417405 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Р.І. Брегей
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні