Ухвала
від 18.02.2022 по справі 636/789/22
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 636/789/22 Провадження № 1-кс/636/147/22

Дата

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18лютого 2021року Слідчий суддя Чугуївського міського суду

Харківськоїобласті ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2

за участю прокурора ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВЧугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Чугуївської окружної прокурори Харківської області ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню №12022221240000131 про надання тимчасового доступу до речей та документів, що знаходяться у володінні садового товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 голови ОСОБА_5 .

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку прокурора, пояснення слідчого ОСОБА_4 який підтримав клопотання -

В С Т А Н О В И В :

Слідчим відділом Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12022221240000131 від 04 лютого 2022 року, за ознаками складу кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч.3 ст. 358 КК України, за фактом того, що група невстановлених осіб, перебуваючи на території Чугуївського району Харківської області, здійснили підробку заяви ОСОБА_6 про прийняття його до членів СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та заяви ОСОБА_7 про прийняття її до членів СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та закріплення за нею ділянки № НОМЕР_2 .

В ході допиту потерпілої ОСОБА_7 встановлено, що після смерті її батька ОСОБА_8 , що був членом СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та власником земельної № НОМЕР_2 , остання сумісно з братом ОСОБА_8 та матір`ю ОСОБА_9 продовжили спільно користуватись земельною ділянкою. В подальшому потерпілою на території дачної ділянки самостійно збудовано садибний будинок. У січні 2022 року в ході бесіди з головою правління СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 потерпілій стало відомо, що протоколом правління СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » №4 від 2008 року, її матір ОСОБА_9 необґрунтовано прийнято в члени садового товариства, та в той же день, шляхом написання відповідної заяви від імені ОСОБА_6 , останнього також прийнято до членів СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та закріплено за останнім земельну ділянку №47. Однак в ході огляду вказаних заяв, ОСОБА_7 встановлено, що зави написані від імені ОСОБА_6 та ОСОБА_9 візуально не відрізняються. Як наслідок, в подальшому 23 грудня 2009 року ОСОБА_6 підробив шляхом заповнення та підписання від імені потерпілої заяву, про те, що остання начебто просить прийняти її до СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та закріпити за нею земельну ділянку №47 (огород), тобто земельну ділянку, де відсутній збудований ОСОБА_7 садівничий будинок. Як зазначає потерпіла, вказану заяву вона не підписувала, та така має ознаки підробки.

В результаті вказаних дій, підробки документів, потерпіла фактично позбавлена права користуватись збудованим будинком та земельною ділянкою на якій такий розташований. У підтвердження будування будинку, потерпіла зазначала, що у книзі казначейського обліку СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » маються платежі на земельну ділянку №47 та підписи ОСОБА_7 та її чоловіка про будування будинку саме ними.

У своєму допиті, потерпіла зазначила, що на теперішній час всі заяви та документи складені стосовно будування, переоформлення, прийняття до садового товариства знаходяться у голови СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 .

Відповідно до п.1.1. Наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 08 жовтня 1998 року № 53/5, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_2 03 листопада 1998 року за № 705/3145, яким затверджені науково методичні рекомендації з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень зазначено, що основним завданням почеркознавчої експертизи є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (літерних та цифрових) і підпису. Такою експертизою вирішуються і деякі не ідентифікаційні завдання (установлення факту виконання рукописного тексту під впливом будь-яких факторів, що заважають (природних: хворобливий стан, хронічні захворювання, вікові зміни; тимчасових зовнішніх: незвичне тримання засобу для писання, незвична поза, обмеження зорового контролю тощо; тимчасових внутрішніх: алкогольне сп`яніння, фармакологічні, наркотичні засоби тощо; штучних: викривлення письма зміненими рухами); визначення статі виконавця, а також належності його до певної групи за віком тощо).

На підставі вище викладеного, на даний час у органу досудового розслідування виникла необхідність у здійснені тимчасового доступу до речей і документів, що перебувають у володінні садового товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 голови ОСОБА_5 , а саме до: протоколу № 4 правління СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 09 серпня 2008 року; заяви від імені ОСОБА_6 на адресу СТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 23 грудня 2009 року; заяви від імені ОСОБА_7 на адресу СТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 23 грудня 2009 року; заяви від імені ОСОБА_6 на адресу СТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 09 серпня 2008 року; заяви від імені ОСОБА_9 на адресу СТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 09 серпня 2008 року; членської книги садоводу земельної СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » №47; інших документів, що складені від імені ОСОБА_6 , ОСОБА_9 та ОСОБА_7 щодо земельної ділянки №47 СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період часу з 1995 року по теперішній час, з можливістю вилучення оригіналів, обґрунтовується тим, що вказані документи містять необхідні відомості та можуть бути використані для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, які неможливо довести іншими способами, використані в якості речових доказів вчинення злочину, необхідні для проведення судової почеркознавчої експертизи.

Слідчий вважає, що надання тимчасового доступу до зазначеної документації необхідне для повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального провадження, встановлення місцезнаходження осіб, які вчинили зазначене кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Слідчий підтримав викладені вимоги та просив клопотання задовольнити. Особа, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не викликалась, оскільки слідчим у клопотання доведено, що існує загроза заміни або знищення речей та документів.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судці під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.

Згідно з частин 5 та 6 ст. 163 КПК України слідчий судця, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

За наведеним вказані відомості дійсно є доказами і іншими способами встановити обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації, неможливо.

Таким чином, слідчим доведено, що вказані документи,які знаходитьсяу володіннісадового товариства« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ),за адресою: АДРЕСА_1 голови ОСОБА_5 ,містять відомості,які можутьбути використаніяк доказфакту,що встановлюєтьсяпід часдосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні,тобто вонимають значенняречових доказів і можуть бути використані як докази по справі, а їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей та документів.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, керуючись ст. ст. 131, 132, 159, 160, 163 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання старшого слідчого СВ Чугуївського РУП ГУНП України в Харківській області ОСОБА_4 - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_4 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_11 , старшому слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_12 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_13 , на здійснення тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні садового товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 голови ОСОБА_5 , з можливістю ознайомлення з оригіналами та їх вилучення: протоколу № 4 правління СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 09 серпня 2008 року; заяви від імені ОСОБА_6 на адресу СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 23 грудня 2009 року; заяви від імені ОСОБА_7 на адресу СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 23 грудня 2009 року; заяви від імені ОСОБА_6 на адресу СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 09 серпня 2008 року; заяви від імені ОСОБА_9 на адресу СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 09 серпня 2008 року; членської книги садоводу земельної СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » №47; інших документів, що складені від імені ОСОБА_6 , ОСОБА_9 та ОСОБА_7 щодо земельної ділянки №47 СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період часу з 1995 року по теперішній час.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей.

Строк дії ухвали один місяць з дня її винесення.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя

СудЧугуївський міський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення18.02.2022
Оприлюднено17.05.2024
Номер документу103441882
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —636/789/22

Ухвала від 18.02.2022

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Карімов І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні