Справа № 930/155/22
Провадження №2/930/293/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.02.2022 року м.Немирів
Немирівський районний суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Царапори О.П.,
за участю секретаря судового засідання Дуба В.Г.
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в м. Немирів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку,
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Немирівського районного суду Вінницької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку, яка мотивована тим, що 05 травня 2017 року між позивачем та відповідачем було досягнуто домовленостей та укладено договір позики. Відповідно до умов договору ОСОБА_1 передав відповідачу кошти в сумі 335 000 (триста тридцять п`ять тисяч) гривень на його особисті потреби, в свою чергу відповідач зобов`язався повернути вказану суму не пізніше 05 травня 2020 року.
При укладені договору сторонами було погоджено всі належні умови . Зокрема, у разі неповернення позивачу відповідачем вказаної суми коштів, він зобов`язався здійснити відчуження на користь ОСОБА_1 належні йому земельні ділянки, а саме: земельна ділянка загальною площею 5,1790 га., земельна ділянка загальною площею 3,2259га. та земельна ділянка загальною площею 4,0665 га. які розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області.
На підтвердження здійснення вказаного правочину відповідач власноручно написав письмову розписку, згідно змісту якої він дійсно зобов`язується повернути позивачу вказану суму грошей не пізніше 05 травня 2020 року або здійснити відчуження зазначеної вище земельних ділянок.
05 травня 2020 року позивач звернувся до відповідача із вимогою повернути кошти до 06 травня 2020 року, або нотаріально посвідчити договір купівлі - продажу належної йому земельних ділянок, які зазначені в розписці.
19 травня 2020 року відповідач при зустрічі повідомив позивача про те, що коштів на повернення боргу у нього немає і що він готовий до відчуження земельної ділянки на користь позивача. Однак , коштів на нотаріальне посвідчення договору у відповідача також немає, а також бажання здійснити візит у нотаріальну контору у нього також відсутнє.
Позивачу було передано оригінали правовстановлюючих документів на земельні ділянки. Таким чином, враховуючи наявність відмови відповідача від повернення заборгованих коштів позивачу, а також відсутність можливості нотаріально посвідчити договір відчуження земельної ділянки, які належать відповідачу, позивач змушений звернутись до суду із даним позовом.
16.02.2022 року сторони по справі звернулися до суду із спільною заявою про закриття провадження у справі та затвердження мирової угоди, згідно якої:
- ОСОБА_2 отримав в борг від ОСОБА_1 кошти в сумі 335 000 (триста тридцять п`ять тисяч) гривень та немає можливості їх повернути Позивачу. ОСОБА_2 в рахунок погашення боргу передає ОСОБА_1 у власність належну йому земельні ділянки, а саме: земельна ділянка загальною площею 4,0665 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0312, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельна ділянка , загальною площею 5,1790 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0311, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельна ділянка , загальною площею 3,2259 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0313, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
- За ОСОБА_1 визнається право власності на земельні ділянки, а саме: земельна ділянка загальною площею 4,0665 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0312, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельна ділянка , загальною площею 5,1790 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0311, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельна ділянка , загальною площею 3,2259 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0313, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
- ОСОБА_1 зобов`язується повернути відповідачу ОСОБА_2 власноручно написану розписку про отримання коштів в сумі 335 000 (триста тридцять п`ять тисяч) гривень.
- У ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відсутні претензії один до одного, щодо даної суми боргу та відчуження землі.
- Сторони зобов`язуються сумлінно виконувати умови , передбачені цією мировою угодою.
- Після підписання мирової угоди претензії сторін, щодо вищевказаного предмету спору вважаються врегульованими.
- У зв`язку з тим, що спір врегульовано мировою угодою, провадження по справі № 930/155/22 закрити та постановити ухвалу про визнання мирової угоди.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність.
Суд, дослідивши зміст мирової угоди, зазначає наступне.
Мирова угода - це угода сторін, в якій вони викладають прийнятний для них варіант вирішення судової справи, розподіляють спірні права та обов`язки, або відмовляються від таких шляхом досягнення компромісу. Наслідком затвердження мирової угоди судом є припинення провадження по справі, а також встановлення, припинення чи зміна прав та обов`язків для сторін.
Отже, мирова угода є різновидом зобов`язання, яке виникає на підставі договору, укладеного за взаємною згодою сторін у письмовій формі та затвердженого судовим рішенням (ухвалою).
Відповідно до ч.7 ст. 49 ЦПК України передбачено, що сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Частинами першою, другою, третьою, п`ятою статті 207 ЦПК України передбачено, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права, охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
В пунктах 43 - 47 постанови від 07 квітня 2021 року по справі справа № 911/15/19 Верховний Суд зазначив, що мирова угода - це договір, який укладається сторонами з метою припинення спору та на умовах, погоджених сторонами. Тобто, відмовившись від судового захисту, сторони ліквідують наявний правовий конфлікт через самостійне врегулювання розбіжностей на погоджених умовах. Мирова угода є вираженням взаємного волевиявлення сторін, що спрямоване на вирішення спору між ними на основі компромісу та припинення його подальшого судового розгляду. У ній можуть вирішуватися питання, що стосуються виключно прав і обов`язків сторін. Таким чином, сторонам у справі надано можливість комплексно врегулювати відносини між собою, в тому числі не обмежуючись обсягом вимог, що були заявлені у позові. До основних завдань та переваг мирової угоди належать процесуальна економія, спрощення роботи суду, можливість сторонам самостійно врегулювати основні питання, пов`язані із захистом порушених прав, за умови комплексного врахування інтересів всіх сторін. Мирова угода є однією з форм прояву свободи (диспозитивності) в реалізації сторонами господарського процесу своїх прав, що проявляється в укладенні між ними угоди про заміну зобов`язання, на підставі якого й виник спір, іншим зобов`язанням з метою врегулювання такого спору.
З огляду на зміст мирової угоди, укладеної між сторонами по справі, суд не вбачає наявності підстав для відмови в задоволенні даної мирової угоди, зокрема мирова угода, яка укладена між сторонами, не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, укладена в інтересах сторін по справі, а тому вважає за можливе заяву задовольнити та затвердити мирову угоду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку.
Враховуючи викладене та керуючись п.5 ч.1 ст.255 ЦПК України , суд дійшов висновку про закриття провадження по даній справі.
Керуючись ст. ст.200, 207 , 260-261 ЦПК України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Спільну заяву позивача ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) та відповідача ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , с. Коржівка Немирівського району Вінницької області , РНОКПП НОМЕР_2 ) про затвердження мирової угоди - задовольнити.
Затвердити мирову угоду від 14.02.2022 року укладену у цивільній справі № 930/155/22 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в наступній редакції та з наступними умовами:
- ОСОБА_2 отримав в борг від ОСОБА_1 кошти в сумі 335 000 (триста тридцять п`ять тисяч) гривень та немає можливості їх повернути Позивачу. ОСОБА_2 в рахунок погашення боргу передає ОСОБА_1 у власність належну йому земельні ділянки, а саме: земельна ділянка загальною площею 4,0665 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0312, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельна ділянка , загальною площею 5,1790 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0311, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельна ділянка , загальною площею 3,2259 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0313, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
- За ОСОБА_1 визнається право власності на земельні ділянки, а саме: земельна ділянка загальною площею 4,0665 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0312, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельна ділянка , загальною площею 5,1790 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0311, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельна ділянка , загальною площею 3,2259 га., кадастровий номер 0523084200:01:001:0313, яка розташована на території Коржівської сільської ради Немирівського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
- ОСОБА_1 зобов`язується повернути відповідачу ОСОБА_2 власноручно написану розписку про отримання коштів в сумі 335 000 (триста тридцять п`ять тисяч) гривень.
- У ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відсутні претензії один до одного, щодо даної суми боргу та відчуження землі.
- Сторони зобов`язуються сумлінно виконувати умови , передбачені цією мировою угодою.
- Після підписання мирової угоди претензії сторін, щодо вищевказаного предмету спору вважаються врегульованими.
- У зв`язку з тим, що спір врегульовано мировою угодою, провадження по справі № 930/155/22 закрити та постановити ухвалу про визнання мирової угоди.
Провадження у справі закрити, у зв`язку із затвердженням мирової угоди.
Роз`яснити сторонам, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом.
У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий: О.П.Царапора
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2022 |
Оприлюднено | 22.02.2022 |
Номер документу | 103442559 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Царапора О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні