Ухвала
від 18.02.2022 по справі 127/4051/22
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/4051/22

Провадження №1-кс/127/1769/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2022 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділенням розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності слідчого відділу Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий ОСОБА_3 звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором ОСОБА_4 , мотивуючи свої вимоги тим, що Слідчим відділом Вінницького РУП ГУ Національної поліції у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020020010002062 від 04.12.2020 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, відповідальність за який передбачено, ч. 2 ст. 361 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області надійшли матеріали з ВПК у Вінницькій області ДКП НП України, по факту того, що в ході проведення працівниками комплексу ЗОІП було встановлено осіб, які під псевдонімами, за попередньою змовою, здійснюють несанкціоноване втручання в роботу.

З метою встановлення осіб, які ймовірно причетні до вчинення даного правопорушення було вжито комплекс заходів оперативного-ініціативного пошуку. За їх результатами встановлено, що гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючий за адресою АДРЕСА_1 , та АДРЕСА_2 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 , в.ч. НОМЕР_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 виданий Замостянським РВ УДМС України у Вінницькій області 08.08.2013 року, користується абонентськими номерами: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 псевдоніми в мережі Інтернет « ІНФОРМАЦІЯ_2 », обгрутновано може бути причетними до вчинення даного злочину, обґрунтовано можу бути причетними до вчинення даного злочину.

Також, достовірно відомо, що ОСОБА_5 , у своїй протиправній діяльності використовує носії електронної інформації (флеш-карти різного формату, USB-носії, носії на жорстких магнітних дисках (HDD), комп`ютерів, планшети, ноутбуків, мобільних телефонів тощо), на який розміщується шкідливе програмне забезпечення (далі - ШПЗ), незаконно отримана інформація з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно - обчислювальних машинах (комп`ютерах), автоматизованих системах, комп`ютерних мережах або на носіях такої інформації, листування в додатках та веб - ресурсах призначених для миттєвого обміну повідомленнями, дані для авторизації на хмарних сховищах де також розміщення незаконно здобута інформація, а також пристрої та прилади, які забезпечують доступ до локальної мережі всесвітньої інформаційної системи загального доступу Інтернет, у тому числі призначених для з`єднання декількох вузлів комп`ютерної мережі в умовах одного чи декількох сегментів мережі.

Окрім того, в ході проведення огляду публікацій, що розміщуються в мережі Інтернет, а саме тематичних Інтернет форумах «тіньової» тематики, встановлено, що ОСОБА_5 у власних публікаціях та відповідних заголовках обговорює злочинну діяльність у сфері використання електронно обчислювальних машин.

В рамках виконання доручення, працівниками ВПК у Вінницькій області ДКП НП України надано оперативну інформацію про те, що гр. ОСОБА_5 може проживати за адресою: АДРЕСА_2 .

Під час виконання доручення на проведення слідчих (розшукових) дій, працівниками ВПК у Вінницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України було встановлено, що вище вказана особа здійснює свою протиправну діяльність за допомогою комп`ютерної техніки із здійсненням виходу до глобальної мережі Інтернет, через Інтернет провайдера Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ЄДРПОУ НОМЕР_7 .

Оскільки, охоронювана законом інформація про мережевий Інтернет трафік даних користувачів має суттєве значення для розкриття даного кримінального провадження та встановлення усіх осіб причетних до його вчинення, а також в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження може бути використана як докази.

Згідно ст. 1 Закону України «Про телекомунікації»: «провайдер телекомунікацій - суб`єкт господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій із правом на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж», тому відповідно до даного Закону, відомості про проходження трафіка між елементами однієї або різних телекомунікаційних мереж, а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » є його власністю та доступ до них обмежений.

Крім того, згідно ч. 3 ст. 9 Закону України «Про телекомунікації»: «Оператори, провайдери телекомунікацій зобов`язані вживати відповідно до законодавства технічних та організаційних заходів із захисту телекомунікаційних мереж, засобів телекомунікацій, інформації з обмеженим доступом про організацію телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами». В разі отримання даної інформації, можна буде встановити Інтернет ресурси, які відвідує гр. ОСОБА_5 і будуть слугувати єдиним джерелом доказування вини зловмисників.

Вказані документи мають важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, оскільки відомості, які у них містяться необхідні для встановлення винних у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, а також за їх допомогою можна встановити наявність або відсутність обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Враховуючи викладене, виникла необхідність у тимчасовому доступі до запитуваних речей, які можуть допомогти в розкритті вказаного кримінального правопорушення, та неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей, тому слідчий звернувся з даним клопотанням до суду.

В судовезасідання слідчий не з`явився, натомість подав заяву про те, що повністю підтримує подане ним клопотання просить розглянути клопотання у його відсутність.

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » до судового засідання не з`явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча був повідомлений про дату і час судового розгляду завчасно та належним чином, тому відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається у його відсутність.

Дослідивши матеріали клопотання, оглянувши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя находить, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

6. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено факт того, що речі про доступ до яких клопоче останній перебувають у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ЄДРПОУ НОМЕР_7 , що розташовані за адресою: АДРЕСА_4 .

Крім того, під час розгляду клопотання знайшов своє підтвердження факт того, що речі, про вилучення яких клопоче слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Судом встановлено, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує факт неможливості отримання вказаних відомостей іншим способом, запитувані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 159, 162, 163, 164, 165, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задоволити.

Надати слідчому Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 та групі слідчих СВ Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ЄДРПОУ НОМЕР_7 , що розташовані за адресою: АДРЕСА_4 , з можливістю отримати належним чином завірені копії запитуваних документів, та містять наступну інформацію, а саме:

-чи надаються або ж чи надавались послуги доступу до всесвітньої мережі Інтернет за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 ;

договір про надання послуг доступу до всесвітньої мережі Інтернет за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 ;

документи, які були використані при оформленні договору про надання послуг про надання послуг доступу до доступу до всесвітньої мережі Інтернет за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 ., надати їх копії завірені належним чином;

документи, що містять інформацію чи надавались послуги доступу до всесвітньої мережі Інтернет, де замовником послуг виступав ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

договір про надання послуг доступу до всесвітньої мережі Інтернет, де замовником послуг виступав ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

документи, які були використані при оформленні договору про надання послуг про надання послуг доступу до доступу до всесвітньої мережі Інтернет, де замовником послуг виступали ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

-документи, яким чинам здійснювалась оплата за надання послуги доступу до всесвітньої мережі Інтернет за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , або ж де замовниками послуг виступав ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із зазначенням реквізитів з яких здійснювалась оплата за вище вказані послуги з зазначенням сум та часу оплати;

документи, що містять інформацію, щодо ідентифікаторів кінцевого обладнання (МАС - адрес) та призначеної ІР адреси на момент проведення тимчасового доступу до речей та документів, відносно абонентів послуги доступу до всесвітньої мережі Інтернет, яким надаються або ж надавались послуги доступу до всесвітньої мережі Інтернет за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , або ж де замовниками послуг виступав ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

документи, які містять інформацію на предмет надходження скарг (abuse) із зазначенням їх змісту та дати надходження відносно абонентів, яким надаються або ж надавались послуги доступу до всесвітньої мережі Інтернет за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , або ж де замовниками послуг виступав ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Строк дії ухвали, не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другої статті 562 цього Кодексу.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення18.02.2022
Оприлюднено17.05.2024
Номер документу103442747
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —127/4051/22

Ухвала від 18.02.2022

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Клапоущак С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні