21.02.2022
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 лютого 2022 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Андрущенко О.Ю.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Токмацької міської ради про виділення учаснику спільної часткової власності на земельну ділянку належної йому частки зі складу земельної ділянки,
встановив:
Позивачі звернулася до суду з позовом до відповідача в якому просили виділити учаснику спільної часткової власності на земельну ділянку належної йому частки зі складу земельної ділянки.
Дослідивши позовну заяву з додатками, суддя вважає, що подана позовна заява не відповідає вимогам чинного законодавства, а тому згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України, її належить залишити без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, в позовній заяві позивачі вказують, що є власниками по 1/3 частини земельної ділянки з кадастровим номером 2325282400:10:001:0148 загальною площею 1,31 га.
В той же час, відповідних доказів на підтвердження даного факту позивачі не зазначають.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 182 ЦК України (в редакції, яка діяла станом на 01.02.2003 року) право власності та інші речові права на нерухомі речі,
обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають
державній реєстрації.
Таким чином, на підтвердження наявності в позивачів права власності на згадану земельну ділянку слід зазначити в позовній заяві відповідні реєстраційні документи.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 5 ст. 81 ЦПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно з ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ч. 4 ст. 83 ЦПК України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Згідно з ч. 8 ст. 83 ЦПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Таким чином, законодавець прийняв норму імперативного характеру щодо обов`язку позивача подати всі наявні в нього докази, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги, одночасно з позовом. Виключенням є неможливість позивача самостійно подати відповідний доказ з об`єктивних причин про що він зобов`язаний повідомити суд.
Неподання позивачем доказів одночасно з поданням позову позбавляє права суд в подальшому їх приймати та досліджувати, за виключенням неможливості подати докази з причин, які не залежали від позивача.
Дані вимоги корелюються з принципами змагальності та добросовісного користування своїми правами.
Таким чином, позивачі повинні подати усі докази на підтвердження своїх позовних вимог, зокрема, щодо наявності права власності на земельну ділянку (здійснення державної реєстрації прав на нерухоме майно) у позивачі та відповідача.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В позовній заяві позивачами зазначено дві вимоги майнового характеру, які мають відношення до кожного з позивачів особисто.
Як зазначено в п. 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах якщо в позовній заяві об`єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов`язаних між собою, то, враховуючи, що об`єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог (пункт 10 частини першої статті 80 ЦПК). При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
Враховуючи, що в позовній заяві зазначено дві позовні вимоги, кожна з яких стосується виключно кожного з позивачів, суд вважає необхідним здійснити оплату кожної з них у відповідних розмірах.
Так, ціна частини земельної ділянки, яку просить виділити кожен з позивачів, складає по 510 грн. 27 коп., отже кожен з позивачів повинен сплатити судовий збір в сумі 992 грн. 40 коп..
Дані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 177, 185, суддя,-
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Токмацької міської ради про виділення учаснику спільної часткової власності на земельну ділянку належної йому частки зі складу земельної ділянки - залишити без руху.
Надати позивачу строк п`ять днів, з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, які вказані в мотивувальній частині ухвали.
Копію ухвали направити позивачам.
У разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Токмацький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2022 |
Оприлюднено | 23.02.2022 |
Номер документу | 103456853 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Токмацький районний суд Запорізької області
Андрущенко О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні