Ухвала
від 18.02.2022 по справі 914/387/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18.02.2022 р. Справа № 914/387/22

Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., розглянувши матеріали справи

за позовом: Українсько-польського спільного підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю ІНВАР , м. Львів, до відповідача 1:Товариства з обмеженою відповідальністю Моноліт-Галичина Ейс Ван , м. Львів, до відповідача 2:Товариства з обмеженою відповідальністю Акумулятор Торг Груп , м. Львів, до відповідача 3:Товариства з обмеженою відповідальністю Італекс УА , м. Львів, до відповідача 4:Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційне спільне Українсько-Польське Товариство з іноземними інвестиціями Леон ЛТД у формі Товариства з обмеженою відповідальністю, м. Львів, до відповідача 5:Спільного підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-Німецьке Леополіс-Біомарк , м. Львів, до відповідача 6:Приватного підприємства Наша справа плюс , м. Львів, про: усунення перешкод у здійснення права користування майном шляхом скасування реєстраційних дій, а саме запису у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо місцязнаходження відповідачів, визнав подані матеріали недостатніми для відкриття провадження у справі, враховуючи наступне.

Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162, 164 та 172 встановлює низку вимог до позовної заяви та до документів, які додаються до неї. Однак заявник не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Статтею 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено документи, що додаються до позовної заяви. Так, підпунктом 1 частини 1 вказаної статті передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно з частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

У матеріалах позовної заяви, наявні докази надіслання позовної заяви та доданих до неї документів ТзОВ Моноліт-Галичина Ейс Ван та ТзОВ Акумулятор Торг Груп на електронні адреси, зазначені Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Однак, суд звертає увагу заявника, що роздруківка електронного листа не є належним доказом надіслання учаснику справи копії позовної заяви та копії доданих до неї документів, в силу дії норми ч. 1 ст. 172 ГПК України. Отже, необхідним є надання суду, опису вкладення у лист, фіскального чеку, тощо, які б підтверджували надіслання відповідачу 1 та 2 копії позовної заяви з усіма додатками до неї.

Додатково, суд звертає увагу заявника, що зазначення у позовній заяві третьої особи - Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Львівської міської ради з обґрунтуванням підстав такого залучення, однак без заявлення клопотання (прохання) про таке залучення не є підставою для залучення відповідної особи за заявою сторони.

У абзаці 4 сторінки 11 позовної заяви заявник вказує про необхідність витребування в Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Львівської міської ради реєстраційних справ відповідачів для встановлення достовірності записів про зміну та/або встановлення місцезнаходження відповідачів за адресою: вул. Городоцька, 154, м. Львів, 79000. Однак, позивач в порушення вимог ч. 1 ст. 81 ГПК України не подає суду клопотання про витребування доказів.

Як закріплено ч. 1 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

Отже, суд встановивши, що поданий позов не відповідає вимогам процесуального закону, дійшов висновку про залишення такого без руху з наданням заявнику строку для усунення вказаних недоліків.

Враховуючи наведене, керуючись ст. 164, ч. 1 та 2 ст. 174, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву Українсько-польського спільного підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю ІНВАР до відповідачів: Товариства з обмеженою відповідальністю Моноліт-Галичина Ейс Ван , Товариства з обмеженою відповідальністю Акумулятор Торг Груп , Товариства з обмеженою відповідальністю Італекс УА , Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційне спільне Українсько-Польське Товариство з іноземними інвестиціями Леон ЛТД у формі Товариства з обмеженою відповідальністю, Спільного підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-Німецьке Леополіс-Біомарк , Приватного підприємства Наша справа плюс про усунення перешкод у здійснення права користування майном шляхом скасування реєстраційної дії - залишити без руху.

2. Надати позивачу строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених у ній.

У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Трускавецький В.П.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення18.02.2022
Оприлюднено23.02.2022
Номер документу103465431
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/387/22

Рішення від 08.06.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 06.06.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 23.05.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 09.05.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 04.04.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 03.03.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 18.02.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні