Ухвала
від 20.02.2022 по справі 910/370/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21.02.2022 Справа №910/370/22

Господарський суд Донецької області у складі судді Фурсової С.М., розглянувши матеріали позовної заяви Комунального закладу «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» Чернігівської обласної ради (14027, м.Чернігів, вул.Шевченка, 63, код ЄДРПОУ 05458904)

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро Прес Дистрибьюшн» (87555, Донецька область, м.Маріуполь, пр.Миру, 69, код ЄДРПОУ 34821562)

про стягнення 9442,98 грн

В С Т А Н О В И В

Комунальний заклад «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» Чернігівської обласної ради звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро Прес Дистрибьюшн» про стягнення суми боргу в розмірі 9442,98 грн за невиконання згідно договору №1 від 11.06.2021 доручення щодо передплати періодичних видань.

На підставі ухвали Господарського суду міста Києва від 17.01.2022 вищезазначену позовну заяву направлено за підсудністю до Господарського суду Донецької області.

За висновками суду, вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного:

За змістом п.п.5, 8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч.2 ст.80, ч.2 ст.164 вказаного нормативно-правового акту позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування; достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи (ч.1 ст.76, ст.78Господарського процесуального кодексу України).

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.91 вказаного процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Відповідно до ч.ч.4, 5 ст.91 Господарського процесуального кодексу України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

За змістом ч.8 ст.42 Вказаного кодексу, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Порядок засвідчення копій документів визначений п.5.26 «Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» (ДСТУ 4163-2020), відповідно до якого відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

Згідно з висновком щодо застосування норм права, який викладений у постанові Верховного суду від 11.07.2018р. у справі №904/8549/17, неналежним чином засвідчені документи є недопустимими доказами у справі.

Всупереч наведеному, додатки до позовної заяви не засвідчені належним чином, оскільки не містять дати засвідчення копій.

Окрім того, за змістом п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).

З розглядуваної позовної заяви вбачається, що відповідачем було змінено найменування та місцезнаходження юридичної особи. Таким чином, зазначені позивачем в позовній заяві дані відповідача суд вважає неповними, а позовну заяву такою, що не відповідає вимогам п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України.

Поряд з цим, за приписами п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до порядку надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів, встановленого ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

За змістом п.61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених постановою №270 від 05.03.2009р. Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

За таких обставин належним доказом надіслання копії позовної заяви з доданими до неї всіма документами відповідачу є опис вкладення відправленої поштової кореспонденції, засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення.

Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п.1, 3 ч.2 ст.129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст.ст.7, 13 Господарського процесуального кодексу України.

Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.

Проте, як встановлено судом, в якості доказу виконання обов`язку, передбаченого п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, Комунальним закладом «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» Чернігівської обласної ради до матеріалів позову надано накладну №1401305805759 від 05.01.2022 Акціонерного товариства «Укрпошта» та опис вкладення б/н від 05.01.2022. Зі змісту вищезазначеної накладної вбачається, що поштове відправлення адресоване Товариству з обмеженою відповідальністю «Ас Медіа» у м.Київ. Разом з тим, з опису вкладення взагалі неможливо встановити адресу та найменування отримувача.

З огляду на наведене, за висновками суду, позивачем не виконано належним чином вимоги п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України щодо направлення на адресу відповідача позовної заяви з додатками.

За приписами ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на наведене, позовна заява Комунального закладу «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» Чернігівської обласної ради підлягає залишенню без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.162, ст.164, ст.172, ч.ч.1-3 ст.174, ст.234 Господарського процесуального кодексу України, суд,

У Х В А Л И В

Позовну заяву Комунального закладу «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» Чернігівської обласної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро Прес Дистрибьюшн» про стягнення суми боргу в розмірі 9442,98 грн за невиконання згідно договору №1 від 11.06.2021 доручення щодо передплати періодичних видань залишити без руху.

Надати Комунальному закладу «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» Чернігівської обласної ради строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху шляхом надання:

- письмових пояснень щодо дати засвідчення доданих до позовної заяви документів;

- доказів відправлення копії позовної заяви з додатками Товариству з обмеженою відповідальністю «Євро Прес Дистрибьюшн» листом з описом вкладення;

- письмових пояснень з приводу коду ЄДРПОУ, повної адреси, а також повного найменування та місцезнаходження відповідача;

Роз`яснити Комунальному закладу «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» Чернігівської обласної ради, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою відповідно до п.п.4, 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Фурсова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення20.02.2022
Оприлюднено24.02.2022
Номер документу103485058
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/370/22

Ухвала від 15.08.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 20.02.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 17.01.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні