ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 лютого 2022 року м. ТернопільСправа № 921/655/21(607/15583/21)
Господарський суд Тернопільської області
Суддя Хома С.О.,
розглянувши матеріали справи № 607/15583/21
за позовом: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;
до відповідача 1: Приватного Підприємства «Бізнес Гарант Плюс», 46008, Тернопільська обл., м. Тернопіль, вул. Шептицького, буд. 4 Б, офіс 11, ідентифікаційний код 39746218
до відповідача 2: ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 ;
про: 1) стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача відшкодування матеріальної шкоди заподіяної у наслідок дорожньо-транспортної пригоди в розмірі 49914,84 грн., стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача 3000, 00 грн. оплати за експертизу, стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача 40000, 00 грн., стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача судові витрати.
Встановив.
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з позовною заявою № без номера, від 31.08.2021 до відповідача Приватного Підприємства «Бізнес Гарант Плюс», ОСОБА_2 про стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача відшкодування матеріальної шкоди заподіяної у наслідок дорожньо-транспортної пригоди в розмірі 49914,84 грн., стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача 3000, 00 грн. оплати за експертизу, стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача 40000, 00 грн., стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача судові витрати.
Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 17.01.2022 (суддя Сливка Л.М.) по справі № 607/15583/21 цивільну справу за вказаним позовом направлено за підсудністю до Господарського суду Тернопільської області на розгляді якого перебуває справа № 921/655/21 про банкрутство Приватного Підприємства «Бізнес Гарант Плюс».
17.02.2022 матеріали справи № 607/15583/21 надійшли до Господарського суду Тернопільської області та відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 17.02.2022 були передані судді Хома С.О. для розгляду в межах справи № 921/655/21 та присвоєно єдиний унікальний номер справи № 921/655/21(607/15583/21).
Ухвалою від 22.11.2021 відкрито провадження у справі № 921/655/21 про банкрутство Приватного Підприємства «Бізнес Гарант Плюс», 46008, Тернопільська обл., м. Тернопіль, вул. Шептицького, буд. 4 Б, офіс 11.
Частинами 2, 3 ст.7 КУзПБ передбачено, що господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо майнових спорів з вимогами до боржника та його майна, провадження в якій відкрито до відкриття провадження у справі про банкрутство, надсилаються до господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, який розглядає спір по суті в межах цієї справи.
Таким чином позов ОСОБА_1 до відповідача Приватного Підприємства «Бізнес Гарант Плюс», ОСОБА_2 про стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача відшкодування матеріальної шкоди заподіяної у наслідок дорожньо-транспортної пригоди в розмірі 49914,84 грн., стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача 3000, 00 грн. оплати за експертизу, стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача 40000, 00 грн., стягнути з відповідача - 1 та відповідача - 2 на користь Позивача судові витрати підлягає розгляду у провадженні в межах справи № 921/655/21 про банкрутство Приватного Підприємства «Бізнес Гарант Плюс».
Дослідивши подані матеріали суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст.2 КУзПБ, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законами України.
Частиною 1 статті 3 ГПК України встановлено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України «Про міжнародне приватне право», Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Отже, здійснюючи провадження у справі про банкрутство господарський суд керується процесуальними нормами ГПК України.
Господарський суд Тернопільської області зазначає, що порядок звернення до суду з позовом за правилами ГПК України є відмінним від порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України, зокрема щодо направлення відповідачам копії позовної заяви та сплату судового збору за подання позовної заяви.
1. Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Частиною 2 статті 123 ГПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.1 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається:
1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку;
2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна;
3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру визначена ставка судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається із позовної заяви позивачем сплачено судовий збір за подання до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області позовної заяви на підставі Квитанції № 1P33-6846- 9X3E-407B від 01.09.2021 судовий збір в розмірі 930,00 грн.
Відповідно до Позовної заяви ціна позову становить 92914,84 грн., а тому така позовна заява підлягає оплаті судовим збором у розмірі 1,5% від ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тобто, позивач повинен сплатити судового збору 2 481 грн, оскільки позивачем сплачено при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 930, 00 грн. то позивач повинен доплатити судовий збір в розмірі 1 551,00 грн.
2. Пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з п. 2 Правил надання поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (зі змінами), адресат - фізична або юридична особа, якій адресується, зокрема, поштове відправлення, прізвище, ім`я та по батькові або найменування якої зазначені на поштовому відправленні в спеціально призначеному для цього місці; розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
За п.п. 59, 61 цих же Правил відповідно, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.
У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках.
Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.
Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправнику; на примірнику опису, що видається відправнику, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, належним доказом відправлення позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг, надані в оригіналі.
Згідно ч. 3 ст. 13 Закону України "Про поштовий зв`язок" у договорі про надання послуг поштового зв`язку, якщо він укладається у письмовій формі, та у квитанції, касовому чеку тощо, якщо договір укладається в усній формі, обов`язково зазначаються найменування оператора та об`єкта поштового зв`язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість. У договорі, стороною якого є національний оператор зв`язку, укладеному у будь-якій формі, має міститися попередження про недопущення пересилання письмової кореспонденції, виконаної і розтиражованої друкарським способом, без вихідних даних (тираж, назва друкарні, номер замовлення та інше). За недотримання цієї вимоги несе відповідальність оператор поштового зв`язку.
Враховуючи приписи частини 3 статті 13 Закону України "Про поштовий зв`язок", пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, підтвердженням надання послуг поштового зв`язку може бути квитанція або касовий чек, в якому зазначено найменування оператора та об`єкта поштового зв`язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість.
Отже, належними доказами надсилання відповідачам копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За наведених обставин суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху з метою усунення встановлених недоліків, а позивачу необхідно надати разом із Завою про усунення недоліків з доданими до неї документами і доказами надіслання (опис вкладення, фіскальний чек) відповідачам:
- підтвердження доплати судового збору за подання даної позовної заяви у встановленому законом порядку та розмірі;
- поштову квитанцію або фіскальний чек та опис вкладень в поштовий конверт з детальним поіменним зазначенням документів, які направляються відповідачам, як докази направлення копії позовної заяви і доданих до позовної заяви документів на адреси відповідачів.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст.174 ГПК).
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд-
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 № без номера, від 31.08.2021 - залишити без руху.
2.Надати позивачу - ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , строк для усунення недоліків позовної заяви із врахуванням ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України: десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити позивачу ОСОБА_1 , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і повертається згідно ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Копію ухвали направити ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
5. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
6.Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано: 22 лютого 2022 року.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2022 |
Оприлюднено | 24.02.2022 |
Номер документу | 103486645 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні