ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 545/1118/20 Номер провадження 22-ц/814/733/22Головуючий у 1-й інстанції Путря О. Г. Доповідач ап. інст. Хіль Л. М.
У Х В А Л А
21 лютого 2022 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд у складі: судді-доповідача Хіль Л.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційноюскаргою Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 21 грудня 2021 року у справі за позовом Першого заступника керівника Полтавської місцевої прокуратури Полтавськоїобласті в інтересах держави до ОСОБА_1 , Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання незаконним та скасування наказу, припинення права приватної власності, повернення земельної ділянки, -
в с т а н о в и в :
Апеляційна скарга Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 21 грудня 2021 року не в повній мірі відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України, оскільки за подання апеляційної скарги не сплачено судовий збір.
Пунктом 1.6. ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» закріплено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
За подачу позову Першого заступника керівника Полтавської місцевої прокуратури Полтавськоїобласті в інтересах держави до ОСОБА_1 , Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, який містить дві немайнові вимоги (про визнання незаконним та скасування наказу, припинення права приватної власності) та одну майнову вимогу (про повернення земельної ділянки), підлягав сплаті судовий збір у сумі 6306 грн. (по 2102 грн. за кожну вимогу).
Відповідачем оскаржується рішення в повному обсязі.
Отже, за подання апеляційної скарги Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 21 грудня 2021 року судовий збір складає 9459,00 грн. (6306х150%=9459).
Відповідно до положень ч.2 ст.357, ч.1 ст.185, ч.4 ст.177 ЦПК України, апеляційна скарга, яка не оплачена судовим збором у встановленому розмірі та не відповідає вимогамст. 356 ЦПК України, залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення без руху.
Таким чином, апеляційна Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 21 грудня 2021 року підлягає залишенню без руху для усунення недоліків для сплати судового збору у розмірі 9459,00 грн.
Оплата судовогозбору проводиться за наступними реквізитами:
ККД 22030101 «Судовийзбір (ДержавнасудоваадміністраціяУкраїни, 050)»,
рахунок №UA308999980313121206080016712,
Код за ЄДРПОУ 37959255,
Отримувач ГУК у Полт.обл/тг м. Полтава/22030101,
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.).
Оригінал квитанції необхідно надати апеляційному суду.
Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків впродовж 10 днів з моменту отримання ухвали апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.
Окрім того, апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження з огляду на наступне.
За змістом ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно ч.2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі пропуску з поважних причин.
З матеріалів справи вбачається, що при оголошенні вступної та резолютивної частини рішення від 21 грудня 2021 року апелянт присутній не був.
При цьому, у вказаному рішенні не зазначено про дату складення повного тексту судового рішення.
Копію рішення апелянтом отримано 06.01.2022 року, що підтверджується матеріалами справи, після чого, 03.02.2022 року засобами поштового зв`язку направлено апеляційну скаргу.
З матеріалів справи вбачається, що строк на апеляційне оскарження рішення місцевого суду було пропущено.
Проте, апелянтом не заявлено клопотання про поновлення строку на оскарження рішення місцевого суду.
Відповідно до встановленого ст. 13 ЦПК України принципу диспозитивності, апеляційний суд позбавлений можливості поновити пропущений строк на апеляційне оскарження за відсутності відповідного клопотання з боку апелянта.
Європейський суд з прав людини зауважив, що норми, які регулюють строки подачі скарг, безсумнівно, спрямовані на забезпечення належного здійснення правосуддя і юридичної визначеності. Зацікавлені особи мають розраховувати на те, що ці норми будуть застосовані (рішення Європейського суду з прав людини «Нешев проти Болгарії» від 28 жовтня 2004 року, «Перетяка та Шереметьев проти України» від 21 грудня 2010 року).
Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.За таких обставин, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати апелянту строк для усунення вказаних недоліків не пізніше десяти днів з дня отримання ухвали.
Таким чином, апелянтом має бути подано клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження рішення, оскільки суд позбавлений можливості вирішувати питання про поновлення строку на апеляційне оскарження за власною ініціативою.
За таких обставин, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати апелянту строк для усунення вказаних недоліків не пізніше десяти днів з дня отримання ухвали.
Керуючись ч.ч. 1-3 ст. 357 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 21 грудня 2021 року залишити без руху та надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
У разі невиконання або несвоєчасного виконання ухвали в частині пропустку строку на апеляційне оскарження у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
У разі невиконання вимог ухвалив частині несплати судового збору апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Л. М. Хіль
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2022 |
Оприлюднено | 24.02.2022 |
Номер документу | 103492069 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Хіль Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні