Справа № 685/69/22
Провадження № 2/685/71/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2022 року.
Суддя Теофіпольського районного суду Хмельницької області
Самойлович А.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, приведення земельної ділянки до придатного для використання за цільовим призначенням стану, демонтаж металевої огорожі з бетонною основою за межі земельної ділянки та стягнення з кожного з відповідачів по 15000 грн. в якості відшкодування завданої моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
17 січня 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, заявивши вимоги не чинити та усунути перешкоди для нього у користуванні земельною ділянкою з кадастровим номером 6824785000:04:013:0048, яка розташована по АДРЕСА_1 , шляхом повернення самовільно зайнятої її частини довжиною 47,01 м. і шириною 2,35 м площею 114,47 кв.м. по межі від Б до В згідно плану зовнішніх меж земельної ділянки; привести дану ділянку до придатного для її використання стану та за власний рахунок демонтувати металеву огорожу і її бетонну основу по довжині 47,01 м., що встановлена між садибами позивача по АДРЕСА_1 та ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 , перемістити цю огорожу за межі земельної ділянки з кадастровим номером 6824785000:04:013:0048.
Також позивачем заявлена вимога стягнути з кожного з відповідачів на свою користь по 15 тис.грн. в якості відшкодування немайнової шкоди.
Позивач при зверненні до суду судовий збір не сплатив, у позовній заяві зазначив, що є учасником бойових дій, а тому, відповідно до пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», він звільнений від сплати судового збору.
Ухвалою суду від 19 січня 2022 року позовну заяву було залишено без розгляду у зв`язку з її невідповідністю вимогам частини 4 ст. 177 ЦПК України, а саме, через відсутність документів, що підтверджують сплату судового збору, оскільки пунктом 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» пільга у вигляді звільнення учасників бойових дій від сплати судового збору передбачена лише у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав, тобто предмет спору має бути пов`язаний з певними правами учасника бойових дій. Так як предметом спору є земельні відносини між двома сусідами, який не пов`язаний зі статусом позивача як учасника бойових дій, тому судовий збір підлягає сплаті у повному обсязі.
Заявою від 08 лютого 2022 року позивач ОСОБА_1 у відповідь на ухвалу суду повторно повідомив про наявність тих же підстав для звільнення від сплати судового збору.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». У статті 22 цього Закону передбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акту, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань. Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону.
Отже, під час вирішення питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» враховується предмет та підстави позову, чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статті 12, 22 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Такий висновок щодо застосування пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» викладений у постанові Великої Палати Верховного суду від 09 жовтня 2019 року у справі № 9901/311/19.
Вимоги позивача стосуються земельного спору із власниками сусіднього домогосподарства, даний спір не пов`язаний з порушенням прав позивача як учасника бойових дій, тому судовий збір має бути оплачений у повному обсязі.
Оскільки позивач вимог ухвали про залишення позову без руху не виконав, тому позовна заява підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Повернути ОСОБА_1 його позовну заяву до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, приведення земельної ділянки до придатного для використання за цільовим призначенням стану, демонтаж металевої огорожі з бетонною основою за межі земельної ділянки та стягнення з кожного з відповідачів по 15000 грн. в якості відшкодування завданої моральної шкоди.
Апеляційна скарга подається до Хмельницького апеляційного суду через Теофіпольський районний суд Хмельницької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Самойлович А.П.
Суд | Теофіпольський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2022 |
Оприлюднено | 24.02.2022 |
Номер документу | 103495344 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Теофіпольський районний суд Хмельницької області
Самойлович А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні