Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/1571/21
Провадження № 2/382/244/22
РІШЕННЯ
Іменем України
22 лютого 2022 року Яготинський районний суд Київської області ускладі:
головуючого суддіКисіль О.А.
при секретаріТвердохліб Г.М.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Яготин справу за позовом ОСОБА_1 , в особі представника адвоката Вак Ольги Володимирівни до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка, в особі представника адвоката Вак Ольги Володимирівни, звернулася до Яготинського районного суду Київської області з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, в котрій зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки ОСОБА_3 . Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки площею 4,5760 га, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташована на території Фарбованської сільської ради Київської області. Відповідно до ст. 1261 ЦК України позивачка та відповідачка являються єдиними спадкоємцями першої черги за законом. В передбачений законодавством термін до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини ніхто із спадкоємців не звертався, однак позивачка вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки постійно проживала разом із померлою матір`ю до дня її смерті, що підтверджується довідкою старости Лемешівського старостинського округу. Відповідно до п. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину. Згідно п. 23 постанови Пленуму ВС України "Про судову практику у справах про спадкування" від 30 травня 2008 року за № 7 якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у звязку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини. Разом з тим, отримати свідоцтво про право на спадщину за законом позивачка на вищевказане майно не може, оскільки державний акт на земельну ділянку є втраченим. Відповідно до п. 4.15 глави 10 Порядку про вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 року № 296/5 видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві. В силу ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Згідно ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Враховуючи викладене, позивачка просила встановити, що ОСОБА_1 постійно проживала однією сім'єю разом із ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , до часу відкриття спадщини; визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 4,5760 га, кадастровий номер 3225588200:01:002:0012, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташована на території Фарбованської сільської ради Київської області.
В підготовче засідання представник позивачки не з'явився, звернувся до суду з заявою про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги підтримала.
Відповідачка у підготовче засідання не з'явилася, про день та час розгляду справи повідомлена належним чином, звернулася до суду з заявою про розгляд справи у її відсутності та про визнання позову.
Перевіривши матеріали справи, роз`яснивши наслідки визнання позову, враховуючи, що відповідачка позов визнала та визнання не суперечить закону та не порушують права, свободи, інтереси інших осіб, суд вважає, що визнання позову може бути прийнято судом та позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 258-259, 265, 268, 200, 206, 354, 141 ЦПК України, ст.ст.1218, 1261, 1268, 1225, 1270 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 , в особі представника адвоката Вак Ольги Володимирівни до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1 постійно проживала однією сім'єю разом із ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , до часу відкриття спадщини.
Визнати за ОСОБА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , право власності на земельну ділянку площею 4,5760 га, кадастровий номер 3225588200:01:002:0012, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташована на території Фарбованської сільської ради Київської області.
Рішення може бути оскарженодо Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення повного рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, після проголошення повного рішення 22 лютого 2022 року, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Кисіль О.А.
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2022 |
Оприлюднено | 24.02.2022 |
Номер документу | 103505491 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Яготинський районний суд Київської області
Кисіль О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні