Ухвала
від 22.02.2022 по справі 296/1247/22
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/1247/22

1-кс/296/480/22

У Х В А Л А

Іменем України

22 лютого 2022 рокум. Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2

слідчого ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Слідчого слідчого відділу УСБУ в Житомирській області молодшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 про проведення обуку,-

встановив:

Слідчий слідчого відділу УСБУ в Житомирській області молодший лейтенант юстиції ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку в будівлі виробничого корпусу, яким користується ФОП ОСОБА_4, за адресою: АДРЕСА_1 .

В обґрунтування поданого клопотання зазначає, що у провадженні Слідчого слідчого відділу УСБУ в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021060000000076 від 04.11.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 14 ч. 3 ст. 2011 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що фізична особа-підприємець, громадянин Грецької Республіки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , починаючи з 2020-го року і дотепер здійснює експортування лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТ ЗЕД) під виглядом готових виробів, які відповідають коду 4404100000 УКТ ЗЕД та є дозволеними для експорту за кордон України.

Для цього зазначена особа умисно подає до відділу митного оформлення «Оліївка» митного поста «Житомир-центральний» Житомирської митниці Держмитслужби товарно-супровідні документи, що містять неправдиві дані, як підставу для митного оформлення вказаної деревини для здійснення її подальшого експорту.

Так, було встановлено, що ОСОБА_4 при заповненні митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа форми МД-2 в графі 31 вказаного документу («Вантажні місця та опис товарів») вказує відомості, які не відповідають дійсності, ідентифікуючи товар за кодом 4404100000 УКТ ЗЕД, як «стовпи з хвойних порід (сосна), оброблені на деревообробному верстаті круглої форми по всій довжині з рівною текстурою деревини, без суттєвої кривизни, з поверхні яких повністю вилучена кора та зовнішні шари заболоні, для подальшого використання в сільському господарстві». Аналогічна інформація зазначається ОСОБА_5 у торгових документах (інвойсах), відвантажувальних специфікаціях (форма МД-8), доповненнях форми МД-6 та інших товарно-супровідних документах.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб`єктів підприємницької діяльності, пов`язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» від 08.09.2005 року № 2860-IV, вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД) забороняється, зокрема деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року, строком на 10 років.

Водночас, згідно Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затверджених Наказом Державної митної служби № 256 від 14.07.2020 до товарної позиції 4403 (лісоматеріали необроблені, з видаленою або невидаленою корою або заболонню, або начорно брусовані або небрусовані) включаються лісоматеріали в природному стані, зрубані, переважно з відрубаними гілками, а також з вилученим зовнішнім або як із зовнішнім, так і внутрішнім шаром кори, або лише з вилученими опуклостями. До неї також включається деревина, з поверхні якої були вилучені зовнішні шари, що складаються з недавно утворених, свіжих шарів (заболонь), з метою економії під час транспортування або запобігання гниттю. Основні вироби, що включаються до цієї товарної позиції та відповідають приведеному вище опису, - це, зокрема, лісоматеріали для розпилювання; стовпи для телефонного і телеграфного зв`язку чи для ліній електропередач.

Відповідно до відповіді 1-го відділу ГВ ЗНД УСБУ в Житомирській області від 14.02.2022 № 57/5/1-1021, ФОП ОСОБА_4 найближчим часом планує здійснити експортування лісоматеріалів необроблених на адресу підприємства «Tri Jele doo», що знаходиться в Республіці Сербія, яке в основному спеціалізується на виробництві стовпів для електричної та телекомунікаційної промисловості.

Разом з тим було встановлено, що з метою організації діяльності щодо надання лісоматеріалам вигляду готових виробів (псевдовиробів) ОСОБА_4 орендує будівлю виробничого корпусу, що належить ТОВ «Житомирський завод «ШЛЯХІНДУСТРІЯ» (код ЄДРПОУ 03443726) та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (відповідно до відповідей ВБКОЗ УСБУ в Житомирській області на доручення слідчого № 57/3-7638 від 15.11.2021 та № 57/3-7896 від 24.11.2021). Зазначена будівля являє собою одноповерховий бетонно-цегельний ангар прямокутної форми.

Окрім того, згідно відповіді 1-го відділу ГВ ЗНД УСБУ в Житомирській області від 21.01.2022 № 57/5/1-518, за вказаною адресою в складських та офісних приміщеннях, які орендує ОСОБА_4 , знаходиться комп`ютерна техніка, засоби зв`язку та чорнові записи, які підтверджують факт проведення діяльності, пов`язаної із приховуванням факту оформлення в режимі «Експорт» лісоматеріалів необроблених.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, будівля виробничого корпусу за вищевказаною адресою належить ТОВ «Житомирський завод «ШЛЯХІНДУСТРІЯ» (код ЄДРПОУ 03443726) на праві колективної власності ( довідка № 299369746 від 14.02.2022).

Необхідність надання дозволу на проведення обшуку обґрунтовує тим, що в будівлі виробничого корпусу, орендованій ОСОБА_5 , яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить ТОВ «Житомирський завод «ШЛЯХІНДУСТРІЯ» (код ЄДРПОУ 03443726) можуть міститися речі та документи, які мають значення для досудового розслідування та містять відомості, які можуть бути доказами у кримінальному провадженні.

Слідчий в судовому засіданні клопотання про проведення обшуку підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у клопотанні.

Заслухавши думку слідчого в обґрунтування доводів і вимог клопотання, вивчивши клопотання та долучені до нього документи, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Згідно з ч.1 ст.234 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України), обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Положеннями частини другої та третьої статті 234 КПК України закріплено, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. У разі

необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням.

Відповідно до ч.4 ст.234 КПК України, клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.

Частиною п`ятою статті 234 КПК України встановлено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Слідчим доведено, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини готування та подальшого вчинення кримінального правопорушення, враховуючи, що в будівлі за вищевказаною адресою можуть знаходитись деревообробне обладнання (верстати, станки тощо), печатки та кліше, засоби мобільного зв`язку, SIM-картки операторів мобільного зв`язку, комп`ютерна техніка (ПЕОМ, нетбуки, ноутбуки, планшети), «чорна» бухгалтерія, на якій можуть міститись фактичні дані про обставини готування Амарантідіса Авраама до вчинення злочину, а саме здійснення переміщення з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених у особливо великому розмірі, що передбачено ч. 1 ст. 14 ч. 3 ст. 2011 КК України, документи, фото-, аудіо-, відеофайли і записи, які містять інформацію щодо зазначеної злочинної діяльності наявна необхідність у проведенні обшуку за зазначеною адресою.

Аналіз матеріалів клопотання переконливо свідчить, що: відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування,

Враховуючи вищевикладене та з метою всебічного повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, суд дійшов висновку про необхідність надання дозволу на проведення обшуку, а тому клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -

ухвалив:

Клопотання Слідчого слідчого відділу УСБУ в Житомирській області молодшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку в будівлі виробничого корпусу, що являє собою одноповерховий бетонно-цегельний ангар прямокутної форми, яким користується ФОП ОСОБА_4 , яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить ТОВ «Житомирський завод «ШЛЯХІНДУСТРІЯ» (код ЄДРПОУ 03443726) на праві колективної власності (довідка № 299369746 від 14.02.2022), з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також вилучення наступних речей, документів та іншого майна: деревообробного обладнання (верстати, станки тощо); печатки та кліше; засоби мобільного зв`язку, SIM-картки операторів мобільного зв`язку; комп`ютерної техніки (ПЕОМ, нетбуки, ноутбуки, планшети), на якій можуть міститись фактичні дані про обставини готування Амарантідіса Авраама до вчинення злочину; документи, фото-, аудіо-, відеофайли і записи, які містять інформацію щодо зазначеної злочинної діяльності; «чорна» бухгалтерія.

Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дати її постановлення - до 22 березня 2022 року включно.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення22.02.2022
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу103509558
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —296/1247/22

Ухвала від 22.02.2022

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Маслак В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні