Ухвала
від 22.02.2022 по справі 222з-22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

23 лютого 2022 року м. ХарківСправа № 222з-22

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Жельне С.Ч.

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ІМПЕРІЯ ДИСТРИБ`ЮЦІЇ" про забезпечення позову (вх.№222 від 23.02.2022) до подання позовної заяви, в якій визначено наступних осіб, які можуть отримати статус учасника справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ІМПЕРІЯ ДИСТРИБ`ЮЦІЇ", м.Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТІОС", м.Харків про стягенння коштів

ВСТАНОВИВ:

23.02.2022 Товариство з обмеженою відповідальністю "ІМПЕРІЯ ДИСТРИБ`ЮЦІЇ" звернулось до Господарського суду Харківської області з заявою про забезпечення позову (до подання позовної заяви), в якій заявник просить до набрання законної сили на виконання рішення суду у спорі за позовом ТОВ "ІМПЕРІЯ ДИСТРИБ`ЮЦІЇ" до ТОВ "ТІОС" щодо стягнення заборгованості по договору №04/06-20, що укладений від 04.06.2020:

1.Накласти арешт на грошові кошти товариства з обмеженою відповідальністю «ТІОС» (код ЄДРПОУ: 37532388) в межах ціни позову в розмірі 2 075 575,43 гри., які знаходяться на рахунках: № 355319611700710120 в Державна казначейська служба України, м. Київ, МФО 820172; № НОМЕР_1 в Відділення "Суздальські ряди" Харківського ГРУ AT КБ "ПриватБанк", МФО 351533; № НОМЕР_2 у банку ПАТ «Приватбанк», м. Харків, МФО 351533; та усіх інших банківських рахунках, які належать відповідачу в будь-яких банківських або в інших кредитно-фінансових установах.

2. Накласти арешт на частку у - статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «ТІОС» (код ЄДРПОУ: 37532388), що належить директору (засновнику) TOB «ТІОС» ОСОБА_1 в межах ціни позову в розмірі 2 075 575,43 грн.

3. Заборонити товариству з обмеженою відповідальністю «ТІОС» (код ЄДРПОУ: 37532388) відчужувати у будь-який спосіб свої корпоративні права (частку у статутному капіталі директора (засновника) TOB «ТІОС» ОСОБА_1 , передавати в заставу або іншим чином забезпечувати виконання своїх власних зобов`язань перед третіми особами за рахунок корпоративних прав директора (засновника) TOB «ТІОС» ОСОБА_1 .

4. Заборонити товариству з обмеженою відповідальністю «ТІОС» (код ЄДРПОУ: 37532388) вносити зміни до статуту TOB «ТІОС» щодо розміру статутного капіталу.

5. Заборонити товариству з обмеженою відповідальністю «ТІОС» (код ЄДРПОУ: 37532388) припинити юридичну особу TOB «ТІОС».

6. Заборонити будь-яким органам Державної реєстрації внесення до Державного реєстру Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, будь-яких записів, щодо ліквідації, припинення, внесення змін у статутний капітал TOB «ТІОС».

Дослідивши заяву про забезпечення позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ІМПЕРІЯ ДИСТРИБ`ЮЦІЇ" та додані до неї документи, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 139 ГПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову.

Подана заява містить визначення предмету майбутнього позову.

В обґрунтування заяви про забезпечення позову заявник вказує, що має намір звернутися до суду з позовом до ТОВ "ТІОС" про стягнення заборгованості за договором №04/06-20 про поставку товару від 04.06.2020 у розмірі 1 456 666,67 грн. (основна сума заборгованості), які не було сплачено Покупцем за поставлений товар, та стягнення пені у розмірі 349 633,37 грн., 73272,33 грн- 3% річних, 196 003,06 грн. - інфляційних збитків. Зазначає, що ТОВ "ТІОС". ухиляється від виконання укладеного договору та не бажає добровільно повертати борг, хоча в 2020 році боржником активно здійснювалася господарська діяльність, боржник отримував грошові транзакції від бюджетних замовників. Відповідно до інформації, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань розмір статутного капіталу ТОВ "ТІОС" становить 2000 000,00 грн, проте з опублікованих даних фінансової звітності боржника за 2020 рік статутний капітал ТОВ "ТІОС" сплачений не у повному обсязі та становить всього 46 400,00 грн. На думку заявника, зважаючи на вказані обставини, невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або взагалі унеможливити виконання рішення суду.

Відповідно до ст. 136 ГПК України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно з ч. 1,2,3 ст. 137 ГПК України, позов забезпечується, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною відповідачу вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов`язання

Тобто, забезпечення позову за правовою природою є засобом запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи, метою якого є уникнення можливого порушення в майбутньому прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а також можливість реального виконання рішення суду та уникнення будь-яких труднощів при виконанні у випадку задоволення позову.

Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов`язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Однак, суд враховує, що на час звернення заявника з даною заявою, останній не набув статусу кредитора у спірних правовідносинах. Зокрема, обставини виникнення у відповідача зобов`язань перед позивачем з оплати товару за Договором №04/06-20 віж 04.06.2020 підлягають дослідженню та встановленню в ході розгляду цього спору.

Доказів, які б свідчили про вчинення відповідачем дій, спрямованих на зменшення або відчуження активів чи майна, належного ТОВ "ТІОС", позивачем не надано. Також до заяви не додано жодних документів на підтвердження фінансового стану відповідача.

Тобто, подана заявником заява про забезпечення позову ґрунтується лише на припущеннях останнього, оскільки, жодних доказів, які свідчили б про необхідність вжиття заходів для забезпечення позову не надано, в той час як відповідно до вимог ст.74 ГПК України, обов`язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги і заперечення.

Водночас суд вважає за доцільне зауважити, що вжиття визначених заявником заходів забезпечення позову може призвести до негативних наслідків, як для заявника, так і для інших контрагентів відповідача, враховуючи їх можливий негативний вплив на господарську діяльність останнього.

Таким чином, здійснивши оцінку обґрунтованості заяви щодо необхідності вжиття відповідних заходів до забезпечення позову, ймовірності утруднення виконання або неможливості виконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів, адекватності вимог про забезпечення позову, з урахуванням збалансованості інтересів сторін, суд дійшов висновку про відсутність підстав для забезпечення позову, у зв`язку з чим у задоволенні поданої заяви слід відмовити.

Відповідно до ч. 6 ст. 140 ГПК України, про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

Судовий збір, відповідно до вимог ст. 129 ГПК України, покладається на заявника.

На підставі викладеного, керуючись ст. 74, 136, 137, 140, 234 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ІМПЕРІЯ ДИСТРИБ`ЮЦІЇ" про забезпечення позову (вх.№222 від 23.02.2022) - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Порядок і строк оскарження передбачено ст. 255 - 257 ГПК України.

Ухвалу підписано 23.02.2022р.

СуддяС.Ч. Жельне

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://reyestr.court.gov.ua.

Дата ухвалення рішення22.02.2022
Оприлюднено24.02.2022
Номер документу103524825
СудочинствоГосподарське
Сутьстягенння коштів

Судовий реєстр по справі —222з-22

Ухвала від 22.02.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні