Рішення
від 15.02.2022 по справі 544/834/21
ПИРЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 544/834/21

№ 2/544/9/2022

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

16 лютого 2022 року м. Пирятин

Пирятинський районний суд Полтавської області

у складі головуючої судді Сайко О.О.,

за участі секретаря Костенко Т.В.,

розглянувши у судовому засіданні у залі суду на вул. Соборна, 41 справу за позовом представника позивача-адвокатаМіщенка ЮріяОлексійовича,що дієв інтересах ОСОБА_1 до Пирятинської міської ради Полтавської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,

у с т а н о в и в:

Представник позивача-адвокатМіщенко ЮрійОлексійович,що дієв інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з уточнюючою позовною заявою до Пирятинської міської ради Полтавської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом.

Позовні вимоги представник позивача обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_2 . Після її смерті залишилося спадкове майно, що складається з права на земельну частку (пай) на території Сасинівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, що належало їй на підставі сертифікату на земельну часку (пай) серії ПЛ№0072706, виданого на підставі розпорядження Пирятинської районної адміністрації №209 від 19.07.1996.

На майно померлої приватним нотаріусом Михайліченко Т.М. заведено спадкову справу №70/2021. За матеріалами справи спадщину за законом прийняли сини померлої - ОСОБА_3 та ОСОБА_1 . Оскільки на час оформлення спадкового майна сертифікат про на земельну частку померлої був втрачений, нотаріусом надано письмове роз`яснення щодо відсутності підстав для видачі спадкоємцям свідоцтва про право на спадщину у зв`язку із втратою правовстановлюючого документа.

Один із спадкоємців - ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , тому єдиним спадкоємцем майнових прав брата є ОСОБА_1 .

Через втрату правовстановлюючого документа - сертифіката серії ПЛ №0072706, спадкоємець залишився позбавленим права на оформлення своїх спадкових прав і за цих обставин змушений звертатися до суду. У зв`язку викладеним представник позивача просить суд визнати у порядку спадкування за законом за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) з кадастровим номером 5323884900:00:061:0046, яка знаходиться на полі №23 на території Сасинівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, що належало його матері ОСОБА_2 на підставі сертифікату на земельну частку (пай) серії ПЛ №0072706, виданого на підставі розпорядження Пирятинської районної адміністрації №209 від 19.07.1996.

Позивач в судове засідання не з`явився, його представник надав до суду заяву в якій просить проводити розгляд без їх участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Представник відповідача Пирятинської міської ради Полтавської області у судове засідання не з`явився, надіслав до суду листа про розгляд справи у його відсутність. При розгляді справи покладаються на розсуд суду.

Суд уважає, що справа може бути розглянута у відсутність сторін, оскільки їх особисті пояснення у судовому засіданні не обов`язкові.

Судом встановлено:

ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2 (а.с.9).

Відповідно до статті 524 ЦК УРСР (в ред.1963 року) спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом. За приписами ч.2 ст. 548 ЦК УРСР прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.

Внаслідок смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина у виді права на земельну частку (пай), розташованої на території Сасинівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області. Це право належало померлій ОСОБА_2 на підставі сертифікату на земельну часту (пай) серії ПЛ№0072706, виданого на підставі розпорядження Пирятинської районної адміністрації №209 від 19.07.1996, оригінал якого на сьогодні є втраченим.

Згідно листів Міжрайонного управління у Гребінківському та Пирятинському районах Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області від 24.04.2018 та від 30.04.2021, відповідно до запису у Книзі реєстрації видачі сертифікатів на земельну частку (пай) до ВАТ «Пирятинська птахофабрика» від 19.08.1996 за №889 на ім`я ОСОБА_2 виготовлявся сертифікат на земельну частку (пай) серія ПЛ №0072706, на підставі розпорядження Пирятинської районної адміністрації №209 від 19.07.1996. Земельна частка (пай) в умовних кадастрових гектарах площею 2,31 га розташована на території Сасинівської сільської ради. Сертифікат в архіві відділу відсутній (а.с.10).

Також, згідно довідки виконавчого комітету Пирятинської міської ради Полтавської області №22 від 06.05.2021, земельна частка (пай), що належала покійній ОСОБА_2 на підставі сертифіката серія ПЛ №0072706, знаходиться на полі №23, кадастровий номер 5323884900:00:061:0046 за межами населених пунктів в адміністративних межах Пирятинської міської ради по колишньому ВАТ «Пирятинська птахофабрика» (а.с.12).

Спадщину після смерті ОСОБА_2 прийняли спадкоємці першої черги за законом: її сини ОСОБА_3 та ОСОБА_1 (а.с.28,29).

При зверненні спадкоємців до Пирятинської державної нотаріальної контори для видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на спадкове майно - право на земельну частку (пай), яке залишилося після смерті ОСОБА_2 , їм було відмовлено у його видачі у зв`язку з тим, що на вищезазначене спадкове майно відсутній правовстановлюючий документ сертифікат на право на земельну частку (пай) (а.с.4). Сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ПЛ № 0072706, виданий на ім`я ОСОБА_2 , втрачений.

Один ізспадкоємців - ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.54).Внаслідок йогосмерті відкриласяспадщина наналежне йомумайно.Спадщину післясмерті ОСОБА_3 прийняв йогобрат ОСОБА_1 ,шляхом подачізаяви донотаріуса проприйняття спадщини(а.с.70). Таким чином,позивач є єдиним спадкоємцем майна померлої ОСОБА_2 .

Проте оформитиспадщину післясмерті матері ОСОБА_2 у нотаріусау позасудовомупорядку позивачне маєможливості, у зв`язку з втратою сертифіката про право на земельну частку (пай), що належав ОСОБА_2 .

Відповідно до ч.1 ст. 81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.

Відповідно до п. 17Перехідних положень Земельного кодексу Українисертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства. В разі смерті власника такого сертифіката, спадкування права на земельну частку (пай) здійснюється за нормами цивільного законодавства.

На підставі викладеного та враховуючи, що позивачем з незалежних від нього причин відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_2 , ніхто, крім нього на спадщину не претендує і він бажає її прийняти, при цьому обраний позивачем спосіб захисту його прав є належно обраним, суд вважає за можливе визнати за позивачем у порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на земельну частку (пай), що знаходиться на полі №23 на території Сасинівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, відповідно до сертифікату на земельну частку (пай) серії ПЛ№0072706.

Керуючись ст.13, 200, 206, 258,259,263-265 ЦПК України, суд,

в и р і ш и в:

Позов представника позивача адвоката Міщенка Юрія Олексійовича, що діє в інтересах ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , народження ІНФОРМАЦІЯ_5 , в порядку спадкування за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 , право на земельну частку (пай) розміром 2,31 в умовних кадастрових га, відповідно до сертифікату на земельну частку (пай) серії ПЛ №0072706, виданого на підставі розпорядження Пирятинської адміністрації №209 від 19.07.1996, на ім`я ОСОБА_2 та зареєстрованого в Книзі реєстрації видачі сертифікатів на на земельну частку (пай) за № 889 від 19.08.1996, що знаходиться на території Сасинівської сільськоїради Пирятинського району Полтавської області.

Рішення суду може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Пирятинський районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуюча О.О.Сайко

СудПирятинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення15.02.2022
Оприлюднено25.02.2022
Номер документу103527237
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них:

Судовий реєстр по справі —544/834/21

Рішення від 15.02.2022

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 20.01.2022

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 04.08.2021

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 05.07.2021

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 31.05.2021

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні