Справа № 706/702/21
2/706/456/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.08.2021 м. Христинівка
Христинівський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Орендарчука М.П.,
за участю секретаря Карбівська Я.Є.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , звернулися до Христинівського районного суду з позовом до ОСОБА_4 про визнання права власності в порядку спадкування, та просить визнати за ними, ОСОБА_1 право спільної часткової власності на спадкове майно: 39/100 частин земельної ділянки , кадастровий номер 7124688000:02:001:0172, загальною площею 3,27 га , цільове призначення : ведення товарного сільськогосподарського виробництва, адреса : Черкаська область, Христинівський (нині Уманський) район, Шельпахівська с/рада після смерті ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1
За ОСОБА_2 визнати право спільної часткової власності на спадкове майно 31/100 частину земельної ділянки, кадастровий номер 7124688000:02:001:0172, загальною площею 3,27 га , цільове призначення : ведення товарного сільськогосподарського виробництва , адреса : Черкаська область, Христинівський (нині Уманський) район, Шельпахівська с/рада після смерті ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
За ОСОБА_3 визнати право спільної часткової власності на спадкове майно 30/100 частин земельної ділянки , кадастровий номер 7124688000:02:001:0172, загальною площею 3,27 га , цільове призначення : ведення товарного сільськогосподарського виробництва , адреса : Черкаська область, Христинівський (нині Уманський) район, Шельпахівська с/рада після смерті ОСОБА_6 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ,;
Позивачі в обґрунтування позовних вимог в позовній заяві зазначили, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 77 років в с.Шельпахівка, Христинівського району, Черкаської області померла наша мама ОСОБА_7 . Дана обставина підтверджується свідоцтвом про смерть копія якого додається до позовної заяви. Після смерті мами відкрилась спадщина, яка складається з земельної ділянки площею 3,27 га, що розташована на території Шельпахівської сільської Ради та передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Дану спадщину, ми позивачі та спадкоємці як за законом першої черги так і заповітом прийняли у відповідності до вимог статті 1269 ЦК України подавши заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Спадкоємцями першої черги після смерті мами як за законом так і за заповітом , що прийняли спадщину є як ми позивачі по справі, так і відповідач . Відповідач в судовому порядку набув право власності на спадкове майно . Дана обставина підтверджується рішенням Христинівського районного суду ,копія якого додається до позовної заяви. Проте отримати свідоцтво про право на спадщину на спадкове майно: земельну ділянку площею 3,27 га, що розташована на території Шельпахівської сільської Ради та передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва ми не взмозі в зв`язку з тим, що згідно заповіту складеного покійною мамою 17 жовтня 2013 року на наше ім`я, мама заповіла нам земельні ділянки наступним чином: ОСОБА_1 - 1,27 га, ОСОБА_2 - 1 га та ОСОБА_3 - 1, га, тобто мама розділила один земельний пай площею 3,27 га між нами позивачами, проте за життя не упорядкувала документи та на такі земельні ділянки як заповідала нам мама відсутні правовстановлюючі документи, про що приватним нотаріусом Христинівського районного нотаріального округу Осика Л.М. 17.06.2021 року видано нам постанови про відмову в вчиненні нотаріальної дії, що і спонукає нас звернутись за захистом наших прав та інтересів до суду.
В судове засідання позивачі не з`явилися, проте від них до суду надійшла заява в якій позовні вимоги підтримують та просять справу розглядати без їх участі.
В судове засіданні відповідач ОСОБА_4 не з`явився, проте суду надав заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги визнає.
Зважаючи на те, що відповідач, являючись органом місцевого самоврядування адміністративно-територіальної одиниці, де проживав спадкодавець, а тому маючи про них найбільш достовірні відомості, позовні вимоги визнав, і таке визнання не порушує прав та інтересів третіх осіб, суд знаходить, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 77 років в с.Шельпахівка, Христинівського району, Черкаської області померла наша мама ОСОБА_7 . Дана обставина підтверджується свідоцтвом про смерть копія якого додається до позовної заяви.
Після смерті мами відкрилась спадщина, яка складається з земельної ділянки площею 3,27 га, що розташована на території Шельпахівської сільської Ради та передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Дану спадщину, ми позивачі та спадкоємці як за законом першої черги так і заповітом прийняли у відповідності до вимог статті 1269 ЦК України подавши заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
Спадкоємцями першої черги після смерті мами як за законом так і за заповітом , що прийняли спадщину є як ми позивачі по справі, так і відповідач . Відповідач в судовому порядку набув право власності на спадкове майно . Дана обставина підтверджується рішенням Христинівського районного суду ,копія якого додається до позовної заяви.
Проте отримати свідоцтво про право на спадщину на спадкове майно: земельну ділянку площею 3,27 га, що розташована на території Шельпахівської сільської Ради та передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва ми не взмозі в зв`язку з тим, що згідно заповіту складеного покійною мамою 17 жовтня 2013 року на наше ім`я, мама заповіла нам земельні ділянки наступним чином: ОСОБА_1 - 1,27 га, ОСОБА_2 - 1 га та ОСОБА_3 - 1, га, тобто мама розділила один земельний пай площею 3,27 га між нами позивачами, проте за життя не упорядкувала документи та на такі земельні ділянки як заповідала нам мама відсутні правовстановлюючі документи, про що приватним нотаріусом Христинівського районного нотаріального округу Осика Л.М. 17.06.2021 року видано нам постанови про відмову в вчиненні нотаріальної дії, що і спонукає нас звернутись за захистом наших прав та інтересів до суду.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкування є перехід прав і обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до іншої особи (спадкоємця).
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно із ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, а право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Оскільки позивачі є спадкоємцями після смерті ОСОБА_6 , спадщину фактично прийняли, то необхідно визнати за ними право власності на спадкове майно, що є предметом позову.
Керуючись ст.ст. 328, 1233 ЦК України, ст.ст. 81, 89, 263 - 265 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 провизнання прававласності наспадкове майнозадовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право спільної часткової власності на спадкове майно: 39/100 частин земельної ділянки, кадастровий номер 7124688000:02:001:0172, загальною площею 3,27 га , цільове призначення : ведення товарного сільськогосподарського виробництва, адреса : АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1
Визнати за ОСОБА_2 визнати право спільної часткової власності на спадкове майно 31/100 частину земельної ділянки , кадастровий номер 7124688000:02:001:0172, загальною площею 3,27 га , цільове призначення : ведення товарного сільськогосподарського виробництва, адреса : АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Визнати за ОСОБА_3 визнати право спільної часткової власності на спадкове майно 30/100 частин земельної ділянки , кадастровий номер 7124688000:02:001:0172, загальною площею 3,27 га , цільове призначення : ведення товарного сільськогосподарського виробництва, адреса: Черкаська область, Христинівський (нині Уманський) район, Шельпахівська с/рада після смерті ОСОБА_6 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ,;
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Черкаської області протягом 30 (тридцяти) днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя М. П. Орендарчук
Суд | Христинівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2021 |
Оприлюднено | 25.02.2022 |
Номер документу | 103527755 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Христинівський районний суд Черкаської області
Орендарчук М. П.
Цивільне
Христинівський районний суд Черкаської області
Орендарчук М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні