Справа № 203/3482/21
Провадження № 2/0203/284/2022
УХВАЛА
15.02.2022 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Єдаменко С.В.,
при секретарі Кравченко О.А.,
за участю представника позивача адвоката Воронько О.О.,
представника відповідача адвоката Зосименко С.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі клопотання представника позивача про призначення судової будівельно-технічної експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАВЄЛ» про зобов`язання вчинити певні дії на користь споживача, -
встановив:
В провадженні Кіровського районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАВЄЛ» про зобов`язання вчинити певні дії на користь споживача.
Від представника позивача надійшло клопотання про призначення судової будівельно-технічної експертизи для встановлення всіх порушень будівельних, санітарних та інших норм, що можуть мати суттєве значення для вирішення справи.
В судовому засіданні представник позивача адвокат Воронько Олена Олександрівна підтримала клопотання та просила його задовольнити.
Представник відповідача адвокат Зосименко Світлана Георгіївна проти задоволення клопотання заперечувала.
Заслухавши думки представників сторін, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 12 ЦПК України встановлено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 4 ч.5 ст.12 ЦПК України передбачено, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ч.2 ст.77 ЦПК України предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно з ч.ч.1, 3, 5 ст.104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи. Ухвала про призначення експертизи направляється особам, яким доручено проведення експертизи, та учасникам справи. Об`єкти та матеріали, що підлягають дослідженню, направляються особі, якій доручено проведення експертизи (провідному експерту або експертній установі). В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Таким чином, враховуючи, що поставлені в клопотанні представника позивача питання потребують спеціальних знань, а також з огляду на підстави та предмет заявлених позовних вимог, суд з урахуванням наведених вище положень ЦПК України приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання та призначення по справі судової будівельно-технічної експертизи з питань, зазначених у клопотанні.
Проведення експертизи слід доручити експертам Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Попередню оплату витрат, пов`язаних з проведенням експертизи, у відповідності до ст.135 ЦПК України покласти на позивача.
Враховуючи, що проведення експертизи потребує значного часу, а також положення п.5 ч.1 ст.252, п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України, провадження по справі слід зупинити на час проведення експертизи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.12, 13, 76, 77, 81, 103, 104, 135, 252, 253, 258-260 ЦПК України, суд
ухвалив:
Клопотання представникапозивача пропризначення судовоїбудівельно-технічноїекспертизи уцивільній справіза позовом ОСОБА_1 доТовариства зобмеженою відповідальністю«ПАВЄЛ» прозобов`язання вчинитипевні діїна користьспоживача задовольнити.
Призначити уцивільній справіза позовом ОСОБА_1 доТовариства зобмеженою відповідальністю«ПАВЄЛ» прозобов`язання вчинитипевні діїна користьспоживача судову будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
- Чи відповідає стан будинку АДРЕСА_1 (в тому числі внутрішньобудинкові та прибудинкові електромережі) вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (містобудівним, протипожежним, санітарно-гігієнічним, державним будівельним нормам, правилам улаштування та експлуатації електроустановок, електропостачання тощо), якщо ні то у чому невідповідність?
- Які ремонтно-будівельні роботи необхідно зробити для приведення будинку АДРЕСА_1 (в тому числі внутрішньобудинкові та прибудинкові електромережі) вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва, включаючи вимоги щодо електропостачання?
- Чи можлива подальша експлуатація електроустановок та подальше користування прибудинковими електромережами у будинку АДРЕСА_1 в стані, який існує на день складення висновку?
Проведення судової будівельно-технічної експертизи доручити експертам Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз (адреса: 49000, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, буд. 17, оф. 801).
Експертів попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків відповідно до ст.ст.384,385 КК України.
У розпорядження експертів направити матеріали цивільної справи № 203/3482/21.
Попередню оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Роз`яснити сторонам, що відповідно до ст.109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена учасниками справи шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду безпосередньо або через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали складено 21.02.2022 р.
Суддя С.В. Єдаменко
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2022 |
Оприлюднено | 25.02.2022 |
Номер документу | 103549170 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Єдаменко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні