Ухвала
від 30.01.2022 по справі 761/33670/21
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/33670/21

Провадження № 2/761/3657/2022

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2022 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Волошин В.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Повного товариства «Альянс іпотечних кредиторів Стецьков та компанія», третя особа: Відділ державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції про визнання права власності; зняття арешту,

в с т а н о в и в:

В вересні 2021р. до Шевченківського районного суду м. Києва надійшла вказана скарга.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 22 вересня 2021р. позов було залишено без руху, надавши стороні позивача строк на усунення недоліків.

26 січня 2022р. супровідним листом представник позивача направив до суду виправлену редакцію позовної заяви та повідомив суд про те, що 29 вересня 2021р. ним було подано до суду квитанцію про сплату судового збору, на підтвердження чого останнім було додано копію супровідного листа від 29 вересня 2021р з копією зазначеної квитанції.

Однак з вказаної копії супровідного листа не вбачається вхідного номеру документу, що присвоюється йому при реєстрації вхідної кореспонденції.

Крім того з відповіді на запит суду відділом документообігу Шевченківського районного суду м. Києва вбачається, що фактично супровідний лист щодо усунення недоліків у справі №761/33670/21 було подано до відділу 26 січня 2022р. і раніше поданих документів в рамках цієї судової справи в КП «Д-3» не виявлено.

З огляду на все вищевикладене суд приходить до висновку, що позовна заява, подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п. 2) ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:

- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

Всупереч вказаній нормі, позивачем вказано неповну назву юридичної особи, що є відповідачем за вказаним позовом. Також в позові відсутній код ЄДРПОУ третьої особи та вказана невірна його назва.

Відповідно до п. 3) ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:

- зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно з п. 2) ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру

Як вбачається з прохальної частини позову, позивач просить суд визнати за ним право власності на квартиру та зняття арешту. Перша позовна вимога є вимогою майнового характеру, тому підлягає грошовій оцінці, а друга - немайнового.

В той же час, згідно із ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про судовий збір», платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях: Отримувач коштів: УК у Шевчен.р-ні/Шевченк.р-н; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37995466; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA628999980313151206000026011; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Шевченківський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа).

Як вбачається з матеріалів заяви, позивачами не вказано ціну позову та не сплачено судовий збір за позовну вимогу майнового характеру у відсотковому співвідношенні до ціни позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відтак позивачу необхідно надати до суду виправлену редакцію позовної заяви з урахуванням вищевказаних недоліків, із обґрунтованою ціною позову для суду та сторін у справі з доданим оригіналом квитанції про сплату судового збору у відсотковому співвідношенні до ціни позову.

Керуючись ст.ст. 175, 176, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

Позов ОСОБА_1 до Повного товариства «Альянс іпотечних кредиторів Стецьков та компанія», третя особа: Відділ державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції про визнання права власності; зняття арешту - залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним ухвали, попередивши, що в разі не усунення вказаних недоліків скарга буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню скаржнику.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.01.2022
Оприлюднено25.02.2022
Номер документу103550248
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:

Судовий реєстр по справі —761/33670/21

Ухвала від 17.11.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 01.08.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 05.05.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 30.01.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 22.09.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 22.09.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні