Справа № 277/15/22
УХВАЛА
"24" лютого 2022 р. смт Ємільчине
Слідчий суддя Ємільчинського районного суду Житомирської області ОСОБА_1
при секретарі с/з ОСОБА_2
розглянувши в смт Ємільчине клопотання слідчого СВ ВП №1 Новоград-Волинського РВП ГУНП в Житомирській області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Новоград-Волинської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за №12021060530000112 від 12.03.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
22.02.2022 року до суду надійшло зазначене вище клопотання, в якому слідчий СВ ВП №1 ОСОБА_3 просить надати йому, оперуповноваженим УСР в Житомирській області ДСР НПУ ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , оперуповноваженим СКП ВП №1 Новоград-Волинського РВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме оригіналів актів на вибуття поточних біологічних активів тваринництва (забій, прирізка та падіж) за 2020-2021 роки із можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх оригінали.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що у провадженні СВ Новоград-Волинського РВП ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження №12021060530000112 від 12.03.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України.
Згідно матеріалів, упродовж 2020 року посадові особи ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), за попередньою змовою вчинили привласнення коштів державного бюджету України, виділених вказаним підприємствам за програмою фінансової підтримки за напрямом "Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції", шляхом фіктивного укладання договорів поставки ВРХ між взаємопов`язаними підприємствами з метою штучного формування приросту племінних тварин для подальшого відтворення та незаконного отримання фінансової підтримки, чим заподіяли державі майнової шкоди.
У ході проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відносяться до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та їх посадові особи можливо причетні до розкрадання та привласнення бюджетних коштів, шляхом укладення між вказаними підприємствами фіктивних договорів на поставку худоби з метою отримання дотацій з державного бюджету для подальшого відтворення племінних тварин.
Так, до вказаних договорів вносяться недостовірні відомості щодо фактичної кількості великої рогатої худоби та її ваги. Фактичне перевезення великої рогатої худоби не здійснюється, а ціни за її продаж значно завищенні від ринкових.
За результатами проведених у кримінальному провадженні слідчих та негласних слідчих (розшукових) дій встановлено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 планують отримання дотацій з державного бюджету на розведення племінних тварин у 2021 році. З вказаною метою здійснюються фіктивні фінансово-господарські операції між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо купівлі-продажу великої рогатої худоби.
У подальшому вказані документи надані до ІНФОРМАЦІЯ_5 з метою отримання фінансової підтримки від держави за придбані племінні тварини, бджоли, сперму та ембріони у 2021 році.
Як наслідок, 07.12.2021 ІНФОРМАЦІЯ_5 за напрямом державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції на 2021 рік перераховано кошти: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - 6009482 грн.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - 8998673 грн.
Слідчий зазначив, що з метою встановлення всіх обставин кримінального правопорушення виникла необхідність у вилученні в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » оригіналів акті на вибуття поточних біологічних активів тваринництва (забій, прирізка та падіж) за 2020-2021 роки.
Прокурор, слідчий підтримали заявлене клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, про що надали суду заяви, просили розглянути справу без їх участі.
Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не прибув, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або не повідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Згідно ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з витягу з ЄРДР, 12.03.2021 року було внесено відомості до ЄРДР за №12021060530000112 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, про те, що протягом 2020 року посадові особи ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), за попередньою змовою вчинили привласнення коштів державного бюджету України, виділених вказаним підприємствам за програмою фінансової підтримки за напрямом "Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції", чим заподіяли державі майнової шкоди.
У відповідності до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Ч.6 ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », і що клопотання підлягає задоволенню.
Одержати зазначені документи іншими способами не можливо.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 107, 159, 160, 162, 163, 164, 165, 166 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ ВП №1 Новоград-Волинського РВП ГУНП в Житомирській області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Новоград-Волинської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за №12021060530000112 від 12.03.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, - задовольнити.
Надати слідчому ВП №1 Новоград-Волинського РВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , старшому оперуповноваженому УСР в Житомирській області ДСР НПУ ОСОБА_5 , оперуповноваженому УСР в Житомирській області ДСР НПУ ОСОБА_6 , оперуповноваженому УСР в Житомирській області ДСР НПУ ОСОБА_7 , оперуповноваженому УСР в Житомирській області ДСР НПУ ОСОБА_8 , старшому оперуповноваженому СКП ВП №1 Новоград-Волинського РВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_9 , оперуповноваженому СКП ВП №1 Новоград-Волинського РВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_10 , оперуповноваженому СКП ВП №1 Новоград-Волинського РВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_11 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме оригіналів актів на вибуття поточних біологічних активів тваринництва (забій, прирізка та падіж) за 2020-2021 роки із можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх оригінали.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Ємільчинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2022 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 103554304 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ємільчинський районний суд Житомирської області
Гресько В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні