Ухвала
від 23.02.2022 по справі 524/1416/22
АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа № 524/1416/22

Провадження № 2/524/2141/22

УХВАЛА

про повернення заяви про забезпечення позову

24 лютого 2022 року м. Кременчук

Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Погрібняк О.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до малого колективного підприємства «АДЕЛЛА» треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ПрАТ «СК «ГЛОБАЛ ГАРАНТ», про відшкодування шкоди завданої в результаті ДТП,

встановила:

22.02.2022 року до Автозаводського районного суду м. Кременчука надійшла позовна заява ОСОБА_1 до малого колективного підприємства «АДЕЛЛА» треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ПрАТ «СК «ГЛОБАЛ ГАРАНТ», про відшкодування шкоди завданої в результаті ДТП.

У позовні заяві просив суд накласти арешт на все рухоме та нерухоме майно відповідача, яке належить йому на праві власності в межах позовних вимог.

Відповідно до ч. 1ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).

Дослідивши позовну заяву, в якій позивач просив забезпечити позов, та додані до неї матеріали, суд встановив наступне.

Відповідно до ст.149ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову.Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Статтею 151 ЦПК Українивизначено зміст і форму заяви про забезпечення позову, згідно з якою заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;

3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;

4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;

6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;

7)інші відомості,потрібні длязабезпечення позову.

Згідно із ст. 152 ЦПК України заява про забезпечення позову подається, зокрема одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Суд зазначає, що позивач визначив вимоги щодо забезпечення позову у прохальній частині позовної заяви.

Тобто, позивач не надав суду окреме клопотання про забезпечення позову, із дотриманням вимог ст. 151 ЦПК України, згідно з якою визначено зміст заяви про забезпечення позову, а зазначив дану вимогу, як позовну.

При цьому, у самому позові не навів а ні обґрунтування застосування такого заходу, а ні захід забезпечення позову, який належить застосувати з урахуванням вимог ст. 150 ЦПК України, яка чітко визначає види забезпечення позову.

Відповідно до ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимогстатті 151цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне заяву позивача про забезпечення позову повернути позивачу.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 153, 150, 151, 176, 353 ЦПК України, суддя

ухвалила:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до малого колективного підприємства «АДЕЛЛА» треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ПрАТ «СК «ГЛОБАЛ ГАРАНТ», про відшкодування шкоди завданої в результаті ДТП, повернути заявнику.

Копію ухвали направити заявнику.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя О.М. Погрібняк

СудАвтозаводський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення23.02.2022
Оприлюднено28.02.2022
Номер документу103554463
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП

Судовий реєстр по справі —524/1416/22

Рішення від 23.01.2023

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Андрієць Д. Д.

Ухвала від 23.02.2022

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Погрібняк О. М.

Ухвала від 23.02.2022

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Погрібняк О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні