Рішення
від 27.02.2022 по справі 718/235/22
КІЦМАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №718/235/22

Провадження №2/718/72/22

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.02.2022 року м. Кіцмань Чернівецька область

Кіцманський районний суд Чернівецької області у складі головуючого судді Мізюка В.М., секретаря Харабара А.О. провівши підготовче судове засідання у залі суду м. Кіцмань у справі за позовом ОСОБА_1 (житель АДРЕСА_1 до Кіцманської об`єднаної територіальної громади с. Ошихліби Чернівецького району Чернівецької області про визнання права власності на спадкове майно,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що на підставі договору купівлі-продажу від 24.01.2018р.позивачу належить на праві власності будівля складу для зберігання мінеральних добрив, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , яка розташована на приватизованій земельній ділянці площею 0,6717 га, кадастровий номер 7322587500:03:002:0186, цільове призначення для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Вказує, що в впродовж 2019 року ним здійснено реконструкцію будівлі складу для зберігання мінеральних добрив на деревообробний цех зі складськими приміщеннями, що в плані позначено під літ.А загальною площею 884,90кв.м., добудовано до будівлі склад літ.Б площею 19,30кв.м. та навіс літ.В. Зазначена реконструкція була проведена без зміни загальної площі приміщення, без порушення архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних, протипожежних норм і правил, земельна ділянка забудована без порушення цільового використання, в реконструкції та будівництві відсутні істотні порушення будівельних норм і правил, проте без дозвільних документів на реконструкцію та будівництво, а отже вважається самочинним будівництвом.

Так, в грудні 2021р. Позивач ОСОБА_1 звернувся до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій обл. із заявою про прийняття в експлуатацію реконструйованої будівлі деревообробного цеху зі складськими приміщеннями проте отримав відповідь ДАБІ про те, що оскільки в Інспекції відсутні дані щодо реєстрації дозвільних документів на будівництво об`єкта ДАБІ не має підстав для прийняття будівлі в експлуатацію, проте така будівля може бути прийнята в експлуатацію на підставі рішення суду про визнання права власності на будівлю та декларації про готовність будівлі до експлуатації, а тому йому рекомендовано звернутися до суду із відповідним позовом.

Згідно Звіту про проведення технічного обстеження реконструкції складу для зберігання мінеральних добрив літ.А в Деревообробний цех зі складськими приміщеннями та нове будівництво складу літ.Б і навісу літ.В, що розташовані по АДРЕСА_2 встановлено можливість його надійної та безпечної експлуатації.

Згіднотехнічного паспорта(схемирозташування будівельта споруд)на земельнійділянці по АДРЕСА_3 розміщенідеревообробний цехзі складськимиприміщеннями літ.А,загальною площею884,90кв.м.,склад літ.Б;навіс літ.В,огорожа №1-2.Право власності на земельну ділянку, на якій розміщені будівлі підтверджується належними правовстановлюючими документами, в іншому порядку, ніж в судовому він позбавлений можливості здати об`єкт до експлуатації, а тому просив задовольнити позов.

Позивач ОСОБА_1 подав письмову заяву про підтримання позову та про розгляд справу у його відсутності.

Представник відповідача позовні вимоги визнав, що вбачається із змісту поданої ним письмової заяви.

Відповідно до ч.2ст.49 ЦПК Українивідповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Згідно ч.1ст.82 ЦПК Україниобставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд немає обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.

Згідно ч.3, 4ст.200 ЦПК Україниза результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленомустаттями206,207 цьогоКодексу.

Як передбачено ч.4ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.

Згідно ч.1 ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відносини, пов`язані з набуттям права власності на новостворений (збудований) об`єкт нерухомого майна регулюються положеннями ЦК України, зокрема ст.331, законодавством у сфері містобудування, а також Земельним Кодексом.

Відповідно до ч.2 ст.331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди, тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту прийняття його до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до Закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Згідно ст.376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або з істотним порушенням будівельних норм і правил. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була відведена їй для цієї мети, за умови надання земельної ділянки в установленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно. На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Згідно пункту 10 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, затвердженого постановою КМУ №461 від 13.04.2011 року (в редакції від 28.04.2018р.) у випадку визнання права власності на самочинно збудований об`єкт за рішенням суду він приймається в експлуатацію згідно з цим Порядком за умови можливості його надійної та безпечної експлуатації за результатами проведення технічного обстеження такого об`єкта.

Суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню у зв`язку з визнанням заявлених вимог відповідачем, за наявності законних на те підстав, оскільки це не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, враховуючи ту обставину, що позивач позбавлений можливості у інший спосіб визнати за собою відповідне право.

Враховуючи наведене, ст. ст.1216,1217, 1218, 1220, 1221, 1223, 1235, 1258, 1268, 1269, 1270, 1296, 1297, 1299ЦК України , керуючись ст.ст. 49, 82, 200, 206, 352, 354 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 право власності на будівлюдеревообробного цеху зі складськими приміщеннями літ.А, загальною площею 884,90кв.м., склад літ.Б, площею 19,30кв.м.; навіс літ.В, що розташовані по АДРЕСА_3 .

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя: В.М.Мізюк

СудКіцманський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення27.02.2022
Оприлюднено01.03.2022
Номер документу103570323
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —718/235/22

Рішення від 27.02.2022

Цивільне

Кіцманський районний суд Чернівецької області

Мізюк В. М.

Ухвала від 03.02.2022

Цивільне

Кіцманський районний суд Чернівецької області

Мізюк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні