Справа №700/538/21
Провадження №2-з/700/1/22
У Х В А Л А
про вжиття заходів до забезпечення позову
23 лютого 2022 року Лисянський районний суд Черкаської області у складі головуючого судді Бесараб Н.В., за участю секретаря судового засідання Мельніченко Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Лисянка заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів до забезпечення позову,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Лисянського районного суду Черкаської області перебувають матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності у порядку розподілу майна колишнього подружжя на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
02 лютого 2021 року за рішенням Лисянського районного суду Черкаської області шлюб між ним та ОСОБА_2 було розірвано. Рішення набрало законної сили 16.03.2021 року.
На момент ухвалення рішення про розірвання шлюбу, між ним та ОСОБА_2 спорів про поділ майна, стягнення аліментів та визначення місця проживання дитини не було, в тому числі не було спорів щодо порядку користування житловим будинком.
Але на даний час між ним та ОСОБА_2 виник спір щодо користування житловим будинком, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач користуючись тим, що спірний будинок документально оформлений на неї, своїми діями вчиняє йому перешкоди у користування спірним будинком, а саме забороняє проживати у будинку, тоді як він є його єдиним житлом.
На всі його звернення відповідач категорично заперечила його право власності на вищевказаний будинок та заявила що вона є одноосібним власником будинку.
Такі дії відповідача є повністю незаконними та дають всі підстави стверджувати, що виконання можливого рішення суду щодо визнання за ним права власності на його частку у спільному майні подружжя стане взагалі неможливим через зазначені вище дії відповідача, а тому вбачає підстави заборонити ОСОБА_2 та, або її представникам (які діють на підставі довіреності чи будь-якого іншого документу, що дає право на представництво її інтересів) вчиняти будь-які дії, що спрямовані на здійснення перешкод будь-яким чином та у будь-якому вигляді ОСОБА_1 у користуванні житловим будинком з надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а також земельну ділянку під цим майном, кадастровий номер: 7122886800:01:001:0110 площею 0.119 га до вирішення по суті справи №700/538/21, що перебуває на розгляді в Лисянському районному суді Черкаської області.
Відповідно до ст.153 ЦПК України, суд розглянув заяву про забезпечення позову без виклику осіб.
Розглянувши заяву позивача суд приходить до таких висновків.
У відповідності до ч.1 ст.149 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Згідно ч.1 ст.150 ЦПК Українипозов забезпечується, зокрема накладенням арешту на майно; забороною вчиняти певні дії.
Заява про забезпечення позову повинна містити: предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; інші відомості, потрібні для забезпечення позову (ч. 1ст. 151ЦПК України).
За змістом ст.151 ЦПК України забезпечення позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача проти несумлінних дій відповідача. Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. У заяві про забезпечення позову обов`язково зазначаються: причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов, тобто обґрунтування, чому невжиття заходів забезпечення може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду і як саме, вид забезпечення позову, який належить застосовувати, з обґрунтуванням його необхідності, тобто вказівка на спосіб забезпечення позову, який на думку заявника, є найбільш адекватним, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Згідно зст.152 ЦПК України,позов забезпечується: накладенням арешту на майно або грошові кошти, забороною вчиняти певні дії, встановленням обов`язку вчинити певні дії, забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання, зупиненням продажу описаного майна, зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку, передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам.
Відповідно доПостанови Пленуму Верховного Суду України за № 9 від 22.12.2006 р. «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»суд, при розгляді заяви про забезпечення позову, повинен з`ясувати характер спору, що виник між сторонами, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.
Забезпечення позову - це сукупність встановлених законом заходів, що вживаються судом за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо існує ймовірність невиконання судового рішення у майбутньому або виникнення складнощів під час його виконання.
Тобто, вжиття заходів забезпечення позову є заходом забезпечення в майбутньому виконання судового рішення.
Під час вирішення питання щодо наявності підстав для забезпечення позову суд повинен врахувати обґрунтованість заявленої заяви, пов`язаність заходів забезпечення позову з предметом позову, співмірність заходів забезпечення із заявленими вимогами, а також необхідність запобігти порушенню прав третіх осіб в зв`язку з вжиттям судом заходів забезпечення позову.
Враховуючи викладене, з наведених у заяві про забезпечення позову фактів та обґрунтувань вбачається, що предмет позову у даній справі щодо стягнення коштів на відшкодування необхідних витрат на утримання та збереження майна, є взаємопов`язаний зі способом забезпечення позову, а невжиття заходів забезпечення може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист прав позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Позивачем обґрунтовано наявність зв`язку між заходом забезпечення позову та предметом позовних вимог, оскільки застосування такого заходу забезпечення позову спроможне забезпечити ефективний захист його порушеного права та поновлення порушених прав та інтересів позивача.
Так,невжиттязаходів забезпечення позову може ускладнить виконання рішення суду та унеможливить ефективний захист прав позивача та збереження майна.
Враховуючи предмет даного позову, наведені заявником докази та обґрунтування заявлених вимог у заяві про забезпечення позову, їх розумність та адекватність, наявність зв`язку між заходами забезпечення позову та предметом позовних вимог про визнаня права власності у порядку розподілу майна колишнього поджужжя, з метою запобігання порушенню прав та охоронюваних законом інтересів позивача, суд вважає за можливе задовольнити заяву про забезпечення позову.
Керуючись ст.ст.149,150,151,153 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів до забезпечення позову - задовольнити.
Заборонити ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 та,або її представникам (які діють на підставі довіреності чи будь-якого іншого документу, що дає право на представництво її інтересів) вчиняти будь-які дії, що спрямовані на здійснення перешкод будь-яким чином та у будь-якому вигляді ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 у користуванні житловим будинком з надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а також земельною ділянкою під цим майном, кадастровий номер: 7122886800:01:001:0110 площею 0.119 га до вирішення по суті справи №700/538/21, що перебуває на розгляді у Лисянському районному суді Черкаської області.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень, її оскарження не зупиняє її виконання.
Копію ухвали надіслати сторонам до відому.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі подання апеляційної скарги на ухвали суду щодо забезпечення позову до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються копії матеріалів, необхідних для розгляду скарги, їх подання не перешкоджає продовженню розгляду справи цим судом.
Суддя Н.В.Бесараб
Суд | Лисянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2022 |
Оприлюднено | 02.03.2022 |
Номер документу | 103578198 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Лисянський районний суд Черкаської області
Бесараб Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні