Ухвала
від 21.02.2022 по справі 274/1027/22
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 274/1027/22

Провадження № 2/0274/848/22

У Х В А Л А

22.02.2022 рокуСуддя Бердичівськогоміськрайонного судуЖитомирської областіВдовиченко Т.М.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 до Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку "Теремок" про визнання наказу про звільнення з роботи незаконним та зміну формульовання наказу,-

В с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСББ "Теремок", в якому просить: визнати незаконним протокол засідання правління №4ТР-1 та №4ТР-2 від 09.11.2021 в частині формулювання підстави звільнення позивача, у зв`язку з припиненням повноважень голови правління ОСББ; видати наказ про звільнення, надати копію наказу про звільнення; стягнути середній заробіток.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами суд встановив, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). В позовній заяві відсутнє обґрунтування позовних вимог з посиланням на відповідні докази про стягнення з віповідача на користь позивача вихідної допомоги у розмірі 109631 грн.28 коп. (нормами якого закону чи договору передбачена виплата такої допомоги, чи є ця виплата складовою заробітної плати, період за який її слід стягнути, розрахунок цієї виплати).

У порушення ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви не долучено документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, відповідно до закону.

Натомість, в позовній заяві, як підставу звільнення від сплати судового збору, позивач зазначає, що звільнений від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 вказаного Закону, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, не пов`язані з поновленням на роботі та стягненням заборгованості по заробітній платі, зокрема: 1) визнати незаконним протокол засідання правління №4ТР-1 та №4ТР-2 від 09.11.2021, в частині формулювання підстави звільнення позивача з посади голови ОСББ; 2) про зобов`язання відповідача видати наказ про звільнення позивача за п.5 ч. 1 ст. 41 КЗпП України та надати копію наказу позивачу; за подання яких позивач не звільняється від сплати судового збору, однак документів що підтверджують сплату відповідного платежу позивачем не додано.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб, що на день пред`явлення позову становить 992 грн.40 коп.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за в розмірі 1984 гр. 80 коп. за дві позовні вимоги немайнового характеру.

Що стосується позовної вимоги про стягнення середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні, слід зазначити наступне.

Згідно ст. 2 Закону України "Про оплату праці", структуру заробітної плати складає: Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Тому вимога про стягнення середнього заробітку за весь час затримки виплати заробітної плати підлягає оплаті судовим збором. Однак в порушення ст. 177 ЦПК позивач не додає до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору за цією вимогою або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Разом з тим, суд позбавлений можливості визначити точну суму судового збору, що підлягає сплаті, оскільки у позові не зазначено ціну позову, відповідно до ч.1 ст. 176 ЦПК України. При визначенні суми судового збору позивачеві слід керуватись нормами Закону України "Про судовий збір".

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір, - 1% від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, вважаю, що заяву слід залишити без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 260, 261 ЦПК України, -

У х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Теремок" про визнання наказу про звільнення з роботи незаконним та зміну формульовання наказу залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків не більше десяти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернена.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Т.М.Вдовиченко

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення21.02.2022
Оприлюднено23.06.2022
Номер документу103584472
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —274/1027/22

Ухвала від 03.10.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 18.09.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 08.08.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 26.04.2022

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

Ухвала від 21.02.2022

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні