Рішення
від 21.02.2022 по справі 914/3185/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.02.2022 Справа № 914/3185/21

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., секретар судового засідання Колодій У.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом: Державного підприємства Оператор ринку, м.Київ

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Прогрес Енерджі Груп, м.Львів

про стягнення заборгованості.

Ціна позову 7238,86грн.

За участю представників:

від позивача: Дубина Богдан Валерійович представник;

від відповідача: не з`явився.

Заяв про відвід не поступало.

Розгляд справи судом.

На розгляд Господарського суду Львівської області поступив позов Державного підприємства Оператор ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю Прогрес Енерджі Груп про стягнення заборгованості в сумі 7238,86грн.

Ухвалою суду від 01.11.2021р. прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, підготовче засідання призначено на 23.11.2021р. Ухвалами суду від 23.11.2021р., від 01.12.2021р. продовжено строк підготовчого провадження у справі та розгляд справи відкладено на 25.01.2022р. Ухвалою суду від 25.01.22р. замінено Державне підприємство Оператор ринку залучивши на стороні позивача Акціонерне товариство Оператор ринку, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 22.02.22р.

В судове засідання 22.02.2022р. представник позивача явку забезпечив, який надав пояснення по справі та позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві, просить позов задоволити.

В судові засідання відповідач явки повноважного представника не забезпечив, письмового відзиву не подано, жодних заяв чи клопотань від відповідача не поступало. Причини неявки, не подання відзиву чи доказів не повідомлено, хоча судом належно виконано обов`язок щодо повідомлення усіх учасників справи про дату, час та місце розгляду справи, зокрема відповідача, що підтверджується реєстрами вихідної кореспонденції, внесенням ухвал суду до Єдиного державного реєстру судових рішень, поштовою рекомендованою кореспонденцією №7901414243650, №7901414290917, №7901414278160, №7901414369971.

Відповідно до частин третьої та сьомої статті 120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Заяв про зміну відповідачем місцезнаходження не поступало.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду викладеної у постанові від 15.05.2018 у справі № 904/6063/17 отримання поштової кореспонденції залежить від волевиявлення юридичної особи і на неї, як на суб`єкта господарської діяльності покладається обов`язок належної організації отримання поштової кореспонденції пов`язаної із здійснюваною господарською діяльністю. Сам лише факт неотримання скаржником кореспонденції, якою суд із додержанням вимог процесуального закону надсилав ухвалу для вчинення відповідних дій за належною адресою та яка повернулася до суду у зв`язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною невиконання ухвали суду, оскільки наведене зумовлено не об`єктивними причинами, а суб`єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на її адресу (аналогічна позиція викладена в постановах КГС ВС від 16.05.2018 у справі № 910/15442/17, від 10.09.2018 у справі № 910/23064/17, від 24.07.2018 у справі № 906/587/17).

За змістом статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі. (Постанова Верховного Суду від 11.12.18р. у справі № 921/6/18.).

Згідно із ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців з Єдиного державного реєстру. Згідно із ч. 2 ст. 9 даного Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу як місцезнаходження юридичної особи. Згідно із ч. 1 ст. 10 даного Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. В силу ст. 11 цього Закону відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді безоплатного доступу через портал електронних сервісів (в мережі "Інтернет").

Відтак, у разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи (фізичної особи-підприємця) - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу. В матеріалах справи відсутні повідомлення та докази зміни місцезнаходження відповідача станом на дату прийняття рішення суду.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідачу надіслано ухвали Господарського суду Львівської області поштовою рекомендованою кореспонденцією на адреси зазначені у позовній заяві та у витягу з ЄДР ЮО, ФОП та ГФ. Отже, судом виконані всі необхідні та можливі заходи, щодо сповіщення усіх учасників справи про час та місце судового засідання.

Відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 202 ГПК України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки. З врахуванням належного виконання обов`язку суду щодо повідомлення про час та місце проведення судового розгляду усіх учасників судового процесу, судом забезпечено учасникам судового процесу рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів та здійсненні інших процесуальних прав, визнання явки повноважного представника відповідача не обов`язковою, та те, що неявка представника відповідача не перешкоджає розгляду спору по суті, а також враховуючи вимоги ст. 202 ГПК України, та строки розгляду спору, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача та за наявними у справі матеріалами.

Позиції учасників справи.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги неналежним виконанням відповідачем зобов`язань щодо оплати отриманих послуг за договором про участь у ринку "на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку № 426/01 від 11.03.2020 року щодо сплати фіксованих платежів за участь у РДН/ВДР, внаслідок чого за травень-червень 2021 року у відповідача виникла заборгованість у розмірі 7238,86грн., яку позивач просить суд стягнути з відповідача.

Письмового відзиву чи заперечень від відповідача не подано.

Обставини, встановлені судом.

05.03.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю ФІРТЕХ ТРЕЙДИНГ ЮКРЕЙН, звернулося до Державного підприємства Оператор ринку, правонаступником якого є Акціонерне товариство Оператор ринку із заявою про участь у ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку.

11.03.2020 року Держаним підприємством «Оператор ринку» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Фіртех Трейдинг Юкрейн», яким змінено найменування на Товариство з обмеженою відповідальністю ПРОГРЕС ЕНЕРДЖІ ГРУП, було укладено договір про участь у ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку №426/01, відповідно до п. 1.1 якого, ОР забезпечує функціонування ринку "на добу наперед" (далі - РДН) та внутрішньодобового ринку (далі - ВДР), створює організаційні, технологічні, інформаційні та інші умови для здійснення регулярних торгів за Правилами ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 №308 (далі - Правила РДН/ВДР), укладання і виконання договорів про купівлю-продаж електричної енергії на РДН/ВДР та розрахунків за ними, а Учасник використовує такі умови з метою участі у торгах, купівлі-продажу електричної енергії та врегулювання відповідних фінансових зобов`язань згідно з Правилами РДН/ВДР.

Відповідно до договору №426/01 від 11.03.2020 року, ДП «Оператор ринку» укладено договір з ТОВ «Фіртех Трейдинг Юкрейн» (код ЄДРПОУ 43334803; 49100, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, буд.112Д, корпус 3, офіс 3).

Згідно із витягом з ЄДР ЮО, ФОП та ГФ місцезнаходження юридичної особи ТОВ «Прогрес Енерджі Груп`з ідентифікаційним кодом відповідача 43334803 , визначено : 79013, м.Львів, вул.Русових, буд.7.

Згідно із ч. 10 п. 2.3 договору №426/01 від 11.03.2020 року відповідач зобов`язаний у разі зміни даних, що надані Учасником ОР для укладення цього Договору, не пізніше 10 днів після того, як документи набрали чинності, надати ОР оновлену інформацію з необхідним підтвердженням.

Разом із тим, матеріали справи не містять доказів виконання відповідачем ч. 10 п. 2.3 договору №426/01 від 11.03.2020 року, а саме щодо повідомлення позивача про зміну реквізитів, зокрема назви та місцезнаходження.

Відповідно до п.п.1 п.2.3. договору №426/01 від 11.03.2020 року учасник зобов`язаний дотримуватися вимог чинного законодавства України, виконувати правила РДН/ВДР, Правила ринку, умови договорів, що укладатимуться на РДН/ВДР, та інших нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.

Підпунктом 8 п.2.3. договору №426/01 від 11.03.2020 року закріплено обов`язок учасника оплачувати послуги ОР у встановлені цим договором строки.

Згідно із п.п. 3.1., 3.2. договору №426/01 від 11.03.2020 року оплата послуг ДП "Оператор ринку", що надаються за цим Договором і пов`язані із провадженням діяльності зі здійснення функцій оператора ринку, складається із фіксованого платежу за участь у РДН/ВДР та платежу за здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР. ДП "Оператор ринку" розраховує розміри фіксованого платежу за участь у РДН/ВДР та тарифу на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР відповідно до Правил РДН/ВДР та повинен оприлюднити їх на власному веб-сайті не пізніше 30 днів до введення в дію.

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) постановою від 18.11.2020 №2124 погоджено фіксований платіж за участь на ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку на 2021 рік у розмірі 3 016,19 грн (без ПДВ), що з урахуванням ПДВ становить 3 619,43 грн.

Таким чином, вартість послуг позивача (фіксованого платежу за участь у РДН/ВДР), що підлягає оплаті відповідно до умов договору, становить 3 619,43 грн.

Згідно із п.3.3. договору №426/01 від 11.03.2020 року фіксований платіж за участь у РДН/ВДР оплачується щомісяця шляхом здійснення повної попередньої оплати. ДП "Оператор ринку" у перший робочий день кожного календарного місяця надає учаснику рахунок на сплату фіксованого платежу за участь у РДН/ВДР за відповідний місяць.

Пунктом 3.5. договору №426/01 від 11.03.2020 року встановлено, що учасник зобов`язаний оплатити рахунки, що надаються ОР відповідно до пунктів 3.3. та 3.4. договору, протягом 3 робочих днів з дати їх формування. (Аналогічні положення встановлені п.4.4.6 Правил РДН/ВДР).

Позивачем за допомогою програмного забезпечення ОР надано відповідачу рахунки-фактури на оплату послуг (фіксований платіж за участь РДН/ВДР) № 6118710540 від 01.05.2021 року на суму 3619,43грн. (з ПДВ), №6118710640 від 01.06.2021року на суму 3619,43грн. (з ПДВ), на загальну суму 7238,86грн., що підтверджується наявною в матеріалах справи роздруківкою з системи ХМtrade®/PXS, яка підписана шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи ДП «Оператор ринку».

Судом встановлено, що позивачем було направлено на юридичну адресу відповідача згідно даних ЄДР ЮО, ФОП та ГФ та на адресу визначену у договорі №426/01 від 11.03.2020. вимогу № 01-51/1863 від 21.07.2021 року про сплату фіксованих платежів за травень-червень 2021р. у розмірі 7238,86грн. із додатками, зокрема рахунками-фактурами № 6118710540 від 01.05.2021 року, №6118710640 від 01.06.2021року, що підтверджується фіскальними чеками від 23.07.2021 року та описами вкладення у цінні листи від 23.07.2021 року.

За умовами п.3.7 договору №426/01 від 11.03.2020 року, ОР надає учанику акт приймання-передачі наданих послуг за формою, наведеною у додатку 1 до цього договору, та інші фінансові документи в терміни, передбачені Правилами РДН/ВДР.

На виконання п. 3.7 договору ДП «Оператор ринку» складено та підписано позивачем Акти приймання-передачі наданих послуг за травень 2021 року та за червень 2021 року, відповідно до яких вартість послуг Оператора ринку (фіксований платіж за участь у РДН/ВДР) за травень 2021 року становить 3619,43грн., за червень 2021 року 3619,43грн., всього 7238,86грн., що відповідає сумам зазначеним в рахунках-фактурах №6118710540 від 01.05.2021 року, №6118710640 від 01.06.2021року. Вказані акти у відповідності до п. 1.6.11 Правил РДН/ВДР були направлені відповідачу рекомендованими листами № 02-21/1412 від 01.06.2021, №02-21/1655 від 01.07.2021 на адресу визначену договором.

Позивач зазначає, що відповідач фіксованих платежів за участь у РДН/ВДР згідно рахунків № 6118710540 від 01.05.2021 року, №6118710640 від 01.06.2021року на загальну суму 7238,86грн. не сплатив, тому вказану суму просить суд стягнути з відповідача

Відповідно до преамбули Закону України "Про ринок електричної енергії", цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов`язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Згідно з пунктом 54 частини 1 статті 1 Закону України "Про ринок електричної енергії", оператор ринку - юридична особа, яка забезпечує функціонування ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку та організацію купівлі-продажу електричної енергії на цих ринках.

Основні умови діяльності учасників ринку електричної енергії та взаємовідносин між ними визначаються нормативно-правовими актами, що регулюють впровадження цього Закону, зокрема, правилами ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку (пункт 2 частина 2 статті 2 Закону України "Про ринок електричної енергії").

Правила ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку визначають, зокрема, порядок реєстрації учасників ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, порядок та вимоги до забезпечення виконання зобов`язань за договорами купівлі-продажу електричної енергії на цих ринках, порядок організації та проведення торгів, порядок визначення ціни на електричну енергію, у тому числі у разі неконкурентної поведінки, порядок проведення розрахунків на цих ринках, порядок визначення вартості послуг оператора ринку та порядок її оплати, порядок розкриття інформації та оприлюднення інформації, порядок врегулювання спорів між оператором ринку та учасниками ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, порядок внесення змін до правил ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку (пункт 4 статті 2 Закону України "Про ринок електричної енергії").

За приписами ст. 51 Закону України "Про ринок електричної енергії", оператор ринку забезпечує функціонування ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, а також здійснює організацію купівлі-продажу електричної енергії для доби постачання на підставі ліцензії. Оператор ринку створює організаційні, технологічні, інформаційні та інші умови для здійснення регулярних торгів за правилами ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, укладання і виконання договорів та розрахунків за ними, зокрема визначає уповноважений банк або клірингову установу. Оператор ринку, зокрема, реєструє учасників ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, забезпечує ведення та оприлюднення відповідного реєстру.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №324 утворено Державне підприємство Оператор ринку та постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 № 454 затверджено Статут зазначеного державного підприємства.

В пункті 5 статуту Державного підприємства Оператор ринку зазначено, що підприємство утворено з метою забезпечення функціонування ринку електричної енергії на добу наперед (далі - РДН) та внутрішньодобового ринку електричної енергії (далі - ВДР), організації купівлі-продажу електричної енергії на таких ринках, а також отримання прибутку від провадження господарської діяльності.

Разом з тим, ч. 2 п. 3 ст. 51 Закону закріплено, що Оператор ринку реєструє учасників ринку на добу наперед та внутрішньодобового ринку, забезпечує ведення та оприлюднення відповідного реєстру.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року № 308 затверджено Правила ринку "на добу наперед" та внутрішньо добовому ринку (Правила РДН/ВДР).

Відповідно до п. 2.1.1 Правил РДН/ВДР, учасники ринку, що бажають стати учасниками РДН/ВДР, повинні:

- надати оператору ринку (далі - ОР) заяву про участь у РДН та ВДР;

- укласти договір про участь у РДН та ВДР.

Згідно із п. 2.1.2 Правил РДН/ВДР, учасник ринку набуває статусу учасника РДН/ВДР з дати набрання чинності договором про участь у РДН та ВДР.

Пунктом 2.1.8 Правил РДН/ВДР визначено, що договір про участь у РДН та ВДР набирає чинності з дати, зазначеної у ньому.

Частиною 5 п. 1.7.10 Правил РДН/ВДР визначено, що Оператор ринку зобов`язаний оприлюднювати інформацію, що не є конфіденційною, в тому числі, реєстр учасників РДН/ВДР.

Пунктом 2.1.7 Правил РДН/ВДР закріплено, що після отримання ОР підписаного зі сторони заявника договору про участь у РДН та ВДР у двох примірниках ОР за 1 робочий день:

1) підписує, реєструє та повертає один примірник договору заявнику;

2) реєструє учасника РДН/ВДР;

3) інформує Регулятора та інших учасників РДН/ВДР про реєстрацію нового учасника РДН/ВДР шляхом розміщення відповідної інформації на власному вебсайті.

Таким чином, реєстрація нового учасника РДН/ВДР здійснюється ДП Оператор ринку шляхом включення інформації про учасника до реєстру учасників РДН/ВДР.

Крім того, відповідно до п. 2.1.7 Правил РДН/ВДР, повідомлення інших учасників про реєстрацію нового учасника здійснюється шляхом оприлюднення реєстру учасників РДН/ВДР на вебсайті ДП Оператор ринку.

Інформація про реєстрацію відповідача як учасника РДН/ВДР розміщена в мережі Internet за посиланням: https://www.oree.com.ua/index.php/main/register. На підтвердження реєстрації учасником РДН/ВДР ТОВ «Фіртех Трейдинг Юкрейн» код ЄДРПОУ 43334803 та інформування Регулятора і інших учасників РДН/ВДР про реєстрацію вказаної юридичної особи, до матеріалів справи долучено витяг з Реєстру учасників РДН/ВДР станом на 25.08.2021 року із власного вебсайту.

Відповідно до п. 4.4.3 Правил РДН/ВДР, ОР розраховує та погоджує з Регулятором (Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) розміри фіксованого платежу за участь на РДН/ВДР та тарифу на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР.

Так, на виконання п. 4.4.3 Правил ринку РДИВДР Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) постановою від 18.11.2020 № 2124 погоджено фіксований платіж за участь на ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку на 2021 рік у розмірі 3 016,19 грн (без ПДВ), що з урахуванням ПДВ становить 3 619,43 грн.

Згідно п. 4.4.4 Правил РДН/ВДР, фіксований платіж за участь на РДН/ВДР оплачується щомісяця у вигляді повної попередньої оплати. ОР у перший робочий день кожного календарного місяця надає учасникам РДН/ВДР рахунки на сплату фіксованого платежу за участь на РДН/ВДР за відповідний календарний місяць.

Частинами 1 та 4 пункту 1.6.1 Правил РДН/ВДР визначено, що обмін інформацією між ОР та учасниками РДН/ВДР здійснюється через програмне забезпечення ОР із застосуванням КЕП та поштою.

Відповідно до п. 4.4.7 Правил РДН/ВДР, ОР до п`ятого числа кожного місяця формує та надає учасникам РДН/ВДР у паперовому вигляді акти наданих послуг на РДН/ВДР за попередній (звітний) місяць, підписані уповноваженою особою ОР. Учасник РДН/ВДР після отримання акта наданих послуг на РДН/ВДР повинен його підписати та повернути ОР не пізніше ніж до 25 числа місяця, наступного за звітним.

Статтею 509 ЦК України передбачено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

За умовами ст.525 ЦК України та ст.193 ГК України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору тощо. Згідно ст.599 ЦК України, ст.202 ГК України зобов`язання припиняється його виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ч.1 ст.530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ст. 901 Цивільного кодексу України).

Станом на день прийняття рішення суду, доказів в спростування вищенаведених обставин не поступало, доказів щодо оплати заборгованості відповідачем не представлено, відтак заборгованість відповідача перед позивачем з основного боргу становить 7238,86грн.

Згідно із ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Відповідно до ч.1 ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Статтею 77 ГПК України встановлено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч.1 ст.86 ГПК України).

Враховуючи вищевикладене, подані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що обставини які є предметом доказування у справі судом визнаються встановленими та позовні вимоги до відповідача щодо основного боргу є обґрунтованими, не спростованими, підтвердженими належними доказами та підлягають задоволенню.

На підставі положень статті 129 Господарського процесуального кодексу України з відповідача підлягають відшкодуванню судові витрати в розмірі судового збору пропорційно до задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 86, 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Прогрес Енерджі Груп (01032, м.Київ, вул.Симона Петлюри, буд.27; ідентифікаційний код 43064445) на користь Акціонерного товариства Оператор ринку (79013, м.Львів, вул.Русових, буд.7; ідентифікаційний код 43334803) 7238,86грн. основного боргу та 2270,00грн. судового збору. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили у строки передбачені ст. 241 ГПК України.

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки передбачені ст.ст. 256, 257 ГПК України.

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/.

Повне рішення складено 01.03.2022р.

Суддя Іванчук С.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.02.2022
Оприлюднено24.06.2022
Номер документу103586736
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів

Судовий реєстр по справі —914/3185/21

Ухвала від 19.09.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 12.09.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 28.08.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 08.08.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

Ухвала від 02.08.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т.Б.

Рішення від 21.02.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 25.01.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 20.12.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 01.12.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 24.11.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні