ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
01 березня 2022 року м. ЧернівціСправа № 926/3656/21
Суддя Гурин Микола Олександрович, розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Георгвудларіс»
до Balkan Parket LTD
про стягнення заборгованості в сумі 28849,27 євро, що еквівалентно становить 922265,00 грн
Представники сторін:
від позивача не з`явився;
від відповідача не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Георгвудларіс» звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Balkan Parket LTD про стягнення заборгованості за контрактом №1/2018 від 23.10.2018 року в сумі 28849,27 євро, що еквівалентно становить 922265,00 грн.
07.09.2021 року відділом документального забезпечення та аналітичної роботи суду матеріали позовної заяви зареєстровані за вх.№3656.
Витягом з протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями від 07.09.2021 року позовну заяву передано судді Гурину М.О.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 08.09.2021 року позовну заяву за вх.№3656 від 07.09.2021 року товариства з обмеженою відповідальністю «Георгвудларіс» до Balkan Parket LTD про стягнення заборгованості за контрактом №1/2018 від 23.10.2018 року в сумі 28849,27 євро, що еквівалентно становить 922265,00 грн залишено без руху.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 21.09.2021 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 01.03.2022 року та зупинено провадження у справі до 01.03.2022 року, у зв`язку із зверненням господарського суду із судовим дорученням через Південно-західне міжрегіональне управління Міністерства Юстиції до центрального органу Республіки Болгарія із дорученням про вручення судових документів відповідачу Balkan Parket LTD, BG 110038158, БЪЛГАРИЯ, с.Българене 5583, Област Ловеч, Община Ловеч фабр. БАЛКАН-ПАРКЕТ.
01.03.2021 року Господарським судом Чернівецької області отримано клопотання представника позивача в якому останній вказує, що у зв`язку із відсутністю можливості забезпечення явки у судове засідання просить закрити підготовче провадження та перейти до розгляду справи по суті.
Станом на день розгляду справи сторони у підготовче судове засідання не з`явились, явку уповноважених представників не забезпечили, відповідач відзив на позовну заяву не подав, та не повідомив суд про причини неявки, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового засідання.
Відповідно до статті 177 Господарського процесуального кодексу України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно частини 2 статті 185 Господарського процесуального кодексу України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Отже, враховуючи те що судом остаточно з`ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Відповідно до ст. 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Згідно ч.ч. 3, 4 ст. 368 Господарського процесуального кодексу України судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення про надання правової допомоги, процесуальні та інші документи, що додано до нього, засвідчуються підписом судді, який складає доручення, та скріплюються гербовою печаткою.
У справах за участю нерезидентів для передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном господарськими судами застосовується Конвенція про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р., яка була імплементована в національне законодавство Законом України від 19.10.2000р. № 2052-III і набрала чинності для України з 01.12.2001р.
21.05.2004р. між Україною та Республікою Болгарія підписано Договір «Про правову допомогу в цивільних справах», який ратифікований 22.09.2005р. та набрав чинності 29.12.2005р.
Згідно статті 1 Договору для цілей цього Договору розуміється, що:
1) цивільними вважаються такі справи, які виникають із цивільних, трудових, сімейних і комерційних правовідносин;
2) органами юстиції визнаються органи Договірних Сторін, які мають право приймати рішення та здійснювати відповідні дії у справах, зазначених у підпункті 1) пункту 1 цієї статті;
3) центральним органом в Україні є Міністерство юстиції України, центральним органом у Республіці Болгарія - Міністерство юстиції Республіки Болгарія.
Статтею 3 вищевказаного Договору передбачено, що органи юстиції Договірних Сторін взаємно надають правову допомогу в цивільних справах відповідно до умов цього Договору.
Відповідно до ст. 4 Договору при застосуванні положень цього Договору центральний орган України користуватиметься українською мовою, а центральний орган Республіки Болгарія - болгарською мовою. Прохання про надання правової допомоги та додані документи складаються мовою запитуючої Договірної Сторони і супроводжуються засвідченим перекладом мовою запитуваної Договірної Сторони, оформленим відповідно до законодавства запитуючої Договірної Сторони. Відповідь на прохання про правову допомогу та додані документи складаються мовою запитуваної Договірної Сторони.
В свою чергу, ст. 12 Договору передбачено, що Орган юстиції запитуваної Договірної Сторони вручає документи відповідно до свого внутрішнього законодавства та положень цього Договору. Орган юстиції запитуваної Договірної Сторони вручає також документи, які складені без дотримання вимог статті 4 цього Договору, за умови якщо адресат погоджується їх прийняти.
Відповідно до абз. 3, 4 п. 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації від 27.06.2008р. № 1092/5/54 (із змінами і доповненнями), документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи.
Оскільки позивачем ініційоване звернення до суду із даним позовом, суд вважає за доцільне покласти на нього оплату вартості витрат, пов`язаних із перекладом відповідних документів.
За таких обставин, для належного повідомлення відповідача Balkan Parket LTD, BG 110038158, БЪЛГАРИЯ, с.Българене 5583, Област Ловеч, Община Ловеч фабр. БАЛКАН-ПАРКЕТ про дату, час та місце слухання справи, необхідно оформити судове доручення про вручення відповідачу судових документів.
При цьому суд вважає за необхідне зобов`язати позивача здійснити переклад даної ухвали, доручення про вручення відповідачу судових документів болгарською мовою. Для цього господарський суд направляє позивачу три примірники даної ухвали (належним чином завірених відповідно до вимог законодавства), а також три примірники доручення про вручення відповідачу судових документів.
Згідно п.п. 1.6. - 1.8 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів реалізація міжнародних договорів України з питань міжнародної правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень здійснюється у межах компетенції Міністерством юстиції України безпосередньо та через головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне територіальне управління юстиції), місцевими судами України (далі - суди України), а у відповідних випадках - іншими органами державної влади. Суди України з питань надання міжнародної правової допомоги в цивільних справах взаємодіють з іноземними компетентними органами через головні територіальні управління юстиції та Міністерство юстиції України. Головні територіальні управління юстиції взаємодіють з іноземними компетентними органами з питань надання міжнародної правової допомоги в цивільних справах через Міністерство юстиції України, яке відповідно до положень міжнародних договорів України є центральним органом України з питань надання міжнародної правової допомоги в цивільних справах (далі - Центральний орган України).
Таким чином, для належного повідомлення відповідача про день та час розгляду справи по суті, судові документи по справі необхідно направляти через Південно-західне міжрегіональне управління Міністерства Юстиції до центрального органу Республіки Болгарія.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Як передбачено ч. 1 ст. 117 Господарського процесуального кодексу України, зупинення провадження у справі зупиняє перебіг процесуальних строків.
З вищенаведених підстав, суд в порядку пункту 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України вважає за необхідне, після призначення розгляду справи по суті, зупинити провадження у справі до дня розгляду справи по суті.
Керуючись статтями 2, 13, 42, 120, 121, 176, 177, 178, 181, 182, 183, 195, 228, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Закрити підготовче провадження у справі №926/3656/21.
2. Призначити справу № 926/3656/21 до розгляду по суті на 06 вересня 2022 року о 10 год. 00 хв. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14, третій поверх, зал судових засідань № 1, тел. (0372) 52-47-40.
3. Оформити доручення про вручення відповідачу судових документів відповідно до Договору між Україною та Республікою Болгарія «Про правову допомогу в цивільних справах», який ратифікований 22.09.2005р. та набрав чинності 29.12.2005р.
4. Зобов`язати позивача до 20 березня 2022 року надати суду посвідчений переклад офіційним перекладачем або нотаріусом на болгарську мову ухвали господарського суду Чернівецької області від 01.03.2022 р., а також доручення про вручення відповідачу судових документів в трьох примірниках.
5. Після надходження від позивача зазначених в ухвалі документів через Південно-західне міжрегіональне управління Міністерства Юстиції звернутись до центрального органу Республіки Болгарія із дорученням про вручення судових документів відповідачу Balkan Parket LTD, BG 110038158, БЪЛГАРИЯ, с.Българене 5583, Област Ловеч, Община Ловеч фабр. БАЛКАН-ПАРКЕТ.
6. Витрати, пов`язані з перекладом документів та їх нотаріальним посвідченням, покласти на позивача.
7. Довести до відома сторін, що будь-які письмові заяви, клопотання, заперечення повинні відповідати вимогам ст.170 ГПК України, та можуть бути повернуті заявнику у випадку недотримання вказаних вимог на підставі ч. 4 ст.170 ГПК України.
8. Зупинити провадження у справі до 06 вересня 2022 року.
9. Рекомендувати учасникам судового процесу подавати документи по справі (заяви, клопотання, пояснення, відзиви, скарги, тощо) в електронному вигляді на електронну адресу господарського суду, через особистий кабінет в підсистемі "Електронний суд", або поштою.
10. Запропонувати учасникам судового процесу повідомити суду їхні офіційні електронні адреси, зареєстровані на доменному імені mail.gov.ua з метою направлення судом процесуальних документів у справі в електронній формі згідно ст. 120 та 242 ГПК України (за відсутності створити такі електронні адреси).
11. Роз`яснити учасникам провадження їх право звернутися до суду про розгляд справи без їх участі на підставі наявних у справі матеріалів.
12. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя М.О. Гурин
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 103586935 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гурин Микола Олександрович
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гурин Микола Олександрович
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гурин Микола Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні