Справа № 149/3609/21
Провадження №2/149/145/22
Номер рядка звіту 60
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
28.02.2022 р. Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді Робак М. В.,
при секретарі Поліщук Л. А.,
ррозглянувши увідкритому судовому засіданнів м.Хмільнику цивільнусправу запозовом ОСОБА_1 до Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - ОСОБА_2 , про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області з позовом про визнання права власності на спадкове майно, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 . Після її смерті до успадкування залишилися земельна ділянка, площею 5,6739 га, призначена для ведення товарного сільськгогосподарського виробництва, яка розташована на території Уланівської (Кустовецької) сільської ради Хмільницького району Вінницької області.
24.10.2007 ОСОБА_3 було складено заповіт, відповідно до змісту якого належне їй на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ВН право приватної власності на землю, яка розташована на території Кустовецької сільської ради Хмільницького району Вінницької області заповіла ОСОБА_1 . Являючись спадкоємцем за заповітом, позивач своєчасно звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини за заповітом. Разом з тим, в оформленні спадщини у нотаріальному порядку ОСОБА_1 було відмовлено у зв"язку із тим, що зі змісту заповіту не можна визначити склад спадкового майна. Вказане послужило підставою звернення позивача до суду для захисту своїх прав на спадкове майно після смерті ОСОБА_3 .
Ухвалою суду від 28.12.2021 відкрито загальне позовне провадження та призначено справу до підготовчого судового засідання, надавши відповідачам строк для надання відзиву.
Ухвалою суду від 07.02.2022 до справи залучено третю особу без самостійних вимог - ОСОБА_2 , якій надано строк для подання пояснень щодо позову.
Ухвалою суду від 18.02.2022 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
В судове засідання сторони не з"явились, від позивача надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує та просить задоволити, представник відповідача подав заяву про розгляд справи у його відсутність та просить прийняьти рішення за наявними у справі доказами, третя особа подала заяву про розгляд справи без її участі, щодо задоволення позовних вимог у повному обсязі не заперечує.
Суд, дослідивши матеріали справи встановив наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 (копія на а.с.3), яка за життя склала заповіт у відповідності до якого належне їй на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ВН від 09.07.2001 (копія на а.с. 4) право приватної власності на землю, яка розташована на території Кустовецької сільської ради Хмільницького району Вінницької області заповіла ОСОБА_1 (копія на а.с.9). Позивач спадщину після смерті ОСОБА_3 прийняв, звернувшись на протязі шестимісячного терміну до нотаріальної контори з відповідною заявою, в результаті якої була заведена спадкова справа (копія на а.с.10). Однак отримати свідоцтво про право на спадщину не представляється можливим, оскільки в заповіті не зазначено склад спадкового майна, що заповідається (копія на а.с. 14).
Згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
У відповідності із ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Статтею 1223 ЦК України визначено, що право на спадкування мають особи визначені у заповіті.
За вимогами ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
У відповідності до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ст. 1273 ЦК України спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Відмова від прийняття спадщини є безумовною і беззастережною.
В судовому засіданні належними та допустимими доказами доведено, що позивач, являючись спадкоємцем за заповітом земельної ділянки, що належала ОСОБА_3 на підставі державного акту на праві приватної власності на землю серії ВН, виданого 09.07.2001 року, звернувся до нотаріальної контори з відповідною заявою та є таким, що спадщину прийняв, іншу земельну ділянку, належну ОСОБА_3 за заповітом успадкувала третя особа - ОСОБА_2 Таким чином, оскільки позивач належну йому спадщину згідно заповіту прийняв, подавши відповідну заяву до нотаріуса, однак в позасудовому порядку оформити спадщину немає можливості, тому позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 81, 258, 264, 265, 273, 354,355 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на земельну ділянку площею 5,6739 га з кадастровим номером 0524883500:03:001:0378, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Уланівської (Кустовецької) сільської ради Хмільницького району Вінницької області та належала ОСОБА_3 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ВН від 09.07.2001 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду протягом 30-ти днів з дня його оголошення.
Рішення набираєзаконної силипісля закінченнястроку дляподання апеляційноїскарги,якщо апеляційнускаргу небуло подано. У разіподання апеляційноїскарги рішення,якщо йогоне скасовано,набирає законноїсили післярозгляду справиапеляційним судом.
Суддя Марина РОБАК
Суд | Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 103587043 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Робак М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні