Справа № 361/10280/21
Провадження № 2-а/234/35/22
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 лютого 2022 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якої дії адвокат Осєтров Владислав Олегович, до Донецької митниці про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
В С Т А Н О В И В:
18 листопада 2021 року була направлена поштою до Броварського міськрайонного суду Київської області суду позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якої дії адвокат Осєтров Владислав Олегович, до Донецької митниці про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області від 29 листопада 2021 року адміністративну справуза позовом ОСОБА_1 до Донецькоїмитниці проскасування постановипро накладенняадміністративного стягненняпередано запідсудністю нарозгляд доКраматорського міськогосуду Донецької області.
21 лютого 2022 року до Краматорського міського суду Донецької області з Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла адміністративна справа та 22 лютого 2022 року в порядку ст. 31 КАС України передана в провадження судді Чернобай А.О.
Дослідивши матеріали адміністративного позову та додані документи, суддя вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно вимог ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленимстаттями 160,161,172цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;
5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Подана ОСОБА_1 позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 160,161 КАС України, оскільки оформлена без врахування вимог, встановленими зазначеними нормами процесуального закону.
Відповідно до ч. 3ст. 161 КАС Українидо позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповіднодо закону.
Позивачем до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 147 грн.
Згідност. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2022 рік»з 1 січня 2022 року встановлений показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розмірі 2481 грн.
Відповідно до п.5 ч.2 ЗУ «Про судовий збір» за подання позовної заяви розмір судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пункт 5 частини 2Закону України «Про судовий збір»).
Тобто, позивачу необхідно доплатити судовий збір в сумі 307 грн.
Відтак, позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якої дії адвокат Осєтров Владислав Олегович, до Донецької митниці про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ч. 3ст. 161 КАС України, а саме: неповно сплачено судовий збір.
На підставі ч. 1ст.169 КАС Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихстаттею 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи, що позовна заява надійшла до суду у 2021 році, то для виправлення вказаних недоліків позовної заяви ОСОБА_1 необхідно доплатити судовий збір та надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 307 грн.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів Донецьке ГУК/Краматорська МТГ/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA348999980313171206000005630, кодкласифікації доходів бюджету22030101; призначення платежу: *;101; НОМЕР_1 ;Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Краматорський міський суд Донецької області.
Крім того, адвокатом Осєтровим В.О., який діє в інтересах ОСОБА_1 подана заява про поновлення строку звернення до суду.
В обґрунтування заяви про поновлення строку зазначено, що позивач не отримував постанову про притягнення до адміністративної відповідальності. Лише 04.10.2021 року при здійсненні покупок товару ОСОБА_1 дізнався про те, що його банківські рахунки заблоковано. 04.10.2021 року ОСОБА_1 перевірив інформацію на сайті Єдиний реєстр боржників і дізнався про те, що Краматорський відділ державної виконавчої служби у Краматорському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції завів два провадження, стягувачем якого є Донецька митниця ДФС. За правничою допомогою звернувся до адвоката, який лише 01.11.2021 року отримав копію оскаржуваної постанови. Однак звернувся до суду лише 18.11.2021року, посилаючись на те, що в період з 01.11.2021 по 18.11.2021 перебував у відрядженні, що підтверджене квитками.
Розглянувши заяву про поновлення строку звернення до суду, суддя встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч. 2 ст. 286 КАС України, позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Відповідно до ч. 6ст. 161 КАС Україниу разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно ч. 1ст. 121 КАС Українисуд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Поважними причинами пропуску строку на подання позову можуть бути визнані лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежатьвід волевиявлення особи, що звертається до суду, пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та повинні бути підтверджені належними доказами.
При чому, відповідно до частини 3 ст. 121 КАС України строки для звернення до адміністративного суду обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В заяві про поновлення строку поважність строку для звернення до суду обґрунтовується неможливістю представника своєчасно надати правничу допомогу та подати позов до суду, оскільки адвокат перебував у відрядженні, на підтвердження чого до клопотання додано лише посадочний квиток для проїзду в поїзді, який не є достатнім доказом, що підтверджує факт перебування у відрядженні протягом певного періоду часу. Жодних інших доказів на підтвердження перебування у відрядженні (копії наказу про відрядження, посвідчення про відрядження) до позовної заяви не додано.
Суддя не приймає цю причину як поважну, тому що ч. 3 ст. 121 КАС України пов`язує обчислення строку для звернення до суду саме з днем коли саме особа, а не її представник дізналася або повинна була дізнатись про порушення прав.
Із наданої заяви встановлено, що про виконавче провадження на підставі постанови митної служби позивач дізнався 04.10.2021 року. А 01.11.2021 року його представник отримав копію постанови та пакет документів (копії), які були підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
На підставі викладеного, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали суду, а саме зазначити причини поважності пропуску строку для звернення до адміністративного суду та надати докази на підтвердження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 121-123, 160, 161, 168, 169, 286 КАС України, суддя,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої дії адвокат Осєтров Владислав Олегович, до Донецької митниці про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення залишити без руху.
Надати позивачу семиденний строк з дня отримання ухвали для зазначення інших причин пропуску строку для звернення до адміністративного суду, які позивач вважає поважними та надати відповідні докази, а також для надання оригіналу квитанції про сплату судового збору в сумі 307 грн.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачеві.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви в семиденний строк з моменту отримання копії ухвали.
Роз`яснити, що у разі не виконання ухвали суду позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Краматорського міського суду А.О. Чернобай
Суд | Краматорський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 103608180 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо |
Адміністративне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Заборський В. О.
Адміністративне
Краматорський міський суд Донецької області
Чернобай А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні