Ухвала
від 26.01.2022 по справі 548/24/22
ХОРОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 548/24/22

Провадження №2/548/242/22

У Х В А Л А

І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ

27.01.2022 року м. Хорол

Хорольський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - суддіКоновод О.В.

за участю : секретарясудового засідання - Скрипніченко М.І.

представника позивача адвоката Павелка Р.С.

розглянувши у відкритому судовому засідання у залі судум.Хоролу порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Хорольської спеціалізованої шкоди І-ІІІ ступенів № 1 Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області, за участю третьої особи Директора Хорольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області Труніліної Ірини Миколаївни про визнання незаконним та скасування наказу «Про відсторонення від роботи»,стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, прийняти до розгляду та відкрити провадження по справі,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа .

До суду від представника позивача адвоката Павелка Р.С. надійшло клопотання про витребування доказів.

Врахувавши позицію сторін та вивчивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

У відповідності до ч.1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.

Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника). Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги. Документи, отримані за допомогою факсимільного чи інших аналогічних засобів зв`язку, приймаються судом до розгляду як письмові докази у випадках і в порядку, які встановлені законом або договором. Іноземний офіційний документ, що підлягає дипломатичній або консульській легалізації, може бути письмовим доказом, якщо він легалізований у встановленому порядку. Іноземні офіційні документи визнаються письмовими доказами без їх легалізації у випадках, передбачених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

У відповідності до ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Положеннями ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Як вбачається з положень статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Так, відповідно до ч. 3 ст.12, ч.ч. 1, 5, 6 ст.81,78ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Надані докази суд оцінює за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності (ст. 89 ЦПК України).

Згідно ч.11ст.83ЦПК Українив разі подання заяви про те, що доданий до справи або поданий до суду учасником справи для ознайомлення документ викликає сумнів з приводу його достовірності або є підробленим, особа, яка подала цей документ, може просити суд до закінчення підготовчого засідання виключити його з числа доказів і розглядати справу на підставі інших доказів.

За відсутності вказаних дій з боку особи, яка подала відповідний доказ, особа, яка подала заяву в порядку вказаної статті, має згідно з загальними правилами доказування подати відповідні докази, що спростовують значення відомостей оспорюваного документа і могли бути підставою неприйняття його до уваги під час оцінки доказів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.84,93,143,160,144, 148 ЦПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Витребувати від у Відділу освіти , молоді та спорту Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області ( ЄДРПОУ : 44133660, вул. 1 Травня, 4 м. Хорол Лубенського району Полтавської області ) довідку про заробітну плату та довідку про середній заробіток ОСОБА_1 , РНОКПП : НОМЕР_1 за дво останні місяці ( вересень та жовтень 2021 року) та інформацію про нарахування та виплату заробітної плати ОСОБА_1 , РНОКПП : НОМЕР_1 після 08.11.2021 року по тепершній час.

Встановити строк виконання ухвали в частині витребування доказів п"ять днів з моменту отримання ухвали суду.

Роз`яснити, що у разі неможливості подати докази, які вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, сторони зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.

У разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин, суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.

За неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвала суду в частині забезпечення доказів є виконавчим документом та виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцятиднів здня їїпроголошення безпосередньодо Полтавського апеляційного суду.

Оскарження ухвали в частині витребування доказів не зупиняє її виконання.

Суддя : О.В. Коновод

СудХорольський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення26.01.2022
Оприлюднено23.06.2022
Номер документу103615699
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —548/24/22

Рішення від 26.04.2022

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Рішення від 26.04.2022

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 26.01.2022

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 26.01.2022

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 10.01.2022

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні