Справа№938/622/21
Провадження № 1-кп/938/20/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2022 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.09.2021 за №12021096130000071
про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: смт Верховина Верховинського району Івано-Франківької області, зареєстроване та фактичне місце проживання : АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою освітою, офіційно непрацюючого, неодруженого, утриманців немає, згідно ст.89 КК Украни раніше несудимого,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.185 КК України,
за участю учасників кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_4 ,
представника потерпілої юридичної особи ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
на розгляд Верховинського районного суду Івано-Франківської області надійшов обвинувальний акт, складений прокурором Верховинського відділу Косівської окружної прокуратури ОСОБА_6 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.09.2021за №12021096130000071 за обвинуваченням ОСОБА_3 , у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.185 КК України.
Ухвалою судді від 11.10.2021 по даному кримінальному провадженні призначено підготовче судове засідання.
В підготовче судове засідання з`явилися прокурор, представник потерпілої юридичної особи, обвинувачений.
Судом в підготовчому судовому засіданні обвинуваченому було роз`яснено його право на судовий розгляд справи в загальному порядку, де буде розглядатись абвинувальний акт, а також роз`яснено право клопотати про звільнення його від кримінальної відповідальності з підстав визначених стттями 45, 46 КК України, та закриття кримінального провадження в порядку передбаченому ст. 284 КПК України, та право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цих підстав.
Після роз`яснення судом згаданих норм матеріального та процесуального права, обвинувачений ОСОБА_3 заявив усне клопотання про відкладення підготовчого судового засідання, для надання йому можливості подати заяву про звільнення його від кримінальної відповідальності, у зв`язку з примиренням винного з потерпілим, на підставі ст.46 КК України.
Інші учасники кримінального провадження проти задоволення клопотання обвинуваченого не заперечили. У зв`язку з цим підготовче судове засіданя було відкладено на 11.03.2022.
В підготовче судове засідання 11.03.2022 з`явилися прокурор, представник потерпілої юридичної особи, обвинувачений.
Обвинувачений ОСОБА_3 подав клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності, у зв`язку з примиренням винного з потерпілим, на підставі ст.46 КК України, оскільки він примирився з потерпілим, повністю відшкодував завдані Державному підприємству "Верховинський лісгосп" збитки. Крім цього, зазначив, що беззастережно визнає вину у вчиненому та щиро розкаюється, вважється таким, що вперше притягається до кримінальної відповідальності.
Потерпілий, в особі представника - ОСОБА_5 , також звернувся до суду із заявою, в якій не заперечив проти звільнення обвинуваченого ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності, оскільки ДП "Верховинський лісгосп" жодних претензій до нього не має. Підтвердив, що ОСОБА_3 відшкодував заподіяну Державному підприємству "Верховинський лісгосп" шкоду, завдану внаслідок вчинення ним кримінального правопорушення, шляхом повернення викраденого.
Прокурор не заперечив проти звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження, оскільки обвинувачений є таким що вперше вчинив кримінальний проступок, відшкодував шкоду та згідно позиції предстаника потерпілої юридичної особи, ДП "Верховинський лісгосп" жодних притензій до обвинуваченого немає.
Заслухавши думку учасників підготовчого судового засідання, оглянувши матеріали справи, заяви сторін, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд вправі прийняти рішення про закриття провадження у випадку встановлення підстав, передбачених п.1 ч.2 ст.284 цього Кодексу.
У відповідності до змісту п.1 ч.2 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності
Згідно ст.46 КК України, особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Як встановлено судом, ОСОБА_3 , обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1ст.185КК України. Вважається таким, що до кримінальної відповідальності притягається вперше та раніше несудимим в силу положень ст.89 КК України. При цьому суд враховує правову позицію Верховного суду викладену в постанові від 27.09.2018 у справі №647/1831/15-к, згідго якої, припинення судимостіанулює всікримінально-правовіта загальноправовінаслідки засудженнята призначенняпокарання.Особа,судимість якоїпогашена абознята,вважається такою,яка ранішезлочину невчиняла,покарання невідбувала.
Обвинувачений ОСОБА_3 примирився з потерпілим та відшкодував шкоду.
За змістом ст.ст.44, 46 КК України за наявності підстав, передбачених ст.46 КК України, звільнення особи від кримінальної відповідальності - є обов`язковим, якщо тільки вона сама проти цього не заперечує.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 23.12.2005 року "Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності", звільнення особи від кримінальної відповідальності у випадку, передбаченому ст.46 КК України є обов`язковим.
Шляхом опитування сторін кримінального провадження судом встановлено, що обвинувачений ОСОБА_3 правильно розуміє і не оспорює формулювання та характер пред`явленого йому обвинувачення, правову кваліфікацію своїх дій за ч.1 ст.185 КК України, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності такої його позиції, а відтак діяння, яке поставлено обвинуваченому у провину, дійсно мало місце, вчинене ним, і отримало правильну кримінально-правову оцінку та визнано самим обвинуваченим.
Представник потерпілої юридичної особи примирився з обвинуваченим, не висуває до нього жодних претензій та просить звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.185 КК України.
Крім того, судом встановлено, що обвинувачений цілком розуміє свої права, визначені ч.3 ст.285 КПК України, підставу звільнення від кримінальної відповідальності за ст.46 КК України, а також наслідки закриття провадження з цієї підстави і після роз`яснення цих положень наполягав на закритті провадження з підстави, передбаченої ст. 46 КК України.
Згідно ч.1 ст.285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Будь-яких обставин, які згідно з правилами кримінального процесуального закону перешкоджали б суду прийняти процесуальне рішення за заявленим обвинуваченим клопотанням, не встановлено.
Таким чином наявні умови та підстави, передбачені кримінальним законом для звільнення обвинуваченого ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.185 КК України на підставі ст.46 КК України та закриття кримінальної справи на підставі п.1 ч.2 ст.284 КПК України.
Також у відповідності до ч.4 ст.174 КПК України, одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, слід вирішити питання про скасування арешту майна, а також у відповідності до вимог ст.100 КПК України слід вирішити питання про долю речових доказів.
Керуючись ст.46 КК України, ст.ст. 100, 174, 284, 372 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 46 КК України, у зв`язку з примиренням винного з потерпілим.
Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.09.2021 за №12021096130000071 про обвинувачення ОСОБА_3 за ч. 1ст. 185 КК України -закрити.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 16 вересня 2021 на автомобіль марки "УАЗ-452А», реєстраційний номер НОМЕР_1 , власником якого є ОСОБА_7 .
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 16 вересня 2021 на ліс кругляк хвойної породи в кількості тринадцяти штук, довжиною по 2,55м. кожен.
Речові докази:
- автомобіль марки "УАЗ-452А», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який зберігається на території Верховинського РВП, що за адресою: смт Верховина, вул. Незалежності, 4 "а" Верховинського району Івано-Франківської області повернути власнику ОСОБА_7 , жителю АДРЕСА_2 ;
- ліс кругляк хвойної породи в кількості тринадцяти штук, довжиною по 2,55м. кожен, переданий на відповідальне зберігання ДП "Верховинський лісгосп" - вважати повернутим за належністю.
Ухвала суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Верховинський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_8
Суд | Верховинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2022 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 103645027 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
Джус Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні