Рішення
від 28.02.2022 по справі 930/262/22
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 930/262/22

№2/930/334/22

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.03.2022 року Немирівський районний суд

Вінницької області

в складі головуючого судді Алєксєєнка В.М.

при секретарі Путій З.О.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Немирові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Райгородської сільської ради Гайсинського району Вінницької області про визнання права власності на майно в порядку спадкування, -

В С Т А Н О В И В :

Свої позовні вимоги позивачка мотивує тим, що позивачка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Ометинці Немирівського району, де її батьки на той час проживали, а також проживає позивачка по вказаній вище адресі.

Її батьками є - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

Батько позивачки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5, помер ще ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 71 рік в с. Ометинці Немирівського району, де він був і зареєстрований та постійно проживав.

У мого батька була молодша сестра - тітка позивачки - ОСОБА_4 , 1929 року народження, яка народилась, була зареєстрована та до самої смерті також проживала в с. Ометинці Немирівського району.

Тітка ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 у віці 77 років в с. Ометинці Немирівського району.

Після смерті тітки відкрилась спадщина, яка складається, зокрема, із земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, яка розміщена на території колишньої Ометинецької сільської ради Немирівського району.

Позивачка, як спадкоємець п`ятої черги за законом згідно ст. 1265 ЦК України, звернулась до Немирівської державної нотаріальної контори з метою отримати свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті своєї тітки ОСОБА_4 .

Державним нотаріусом, оглянувши документи, було запропоновано надати також свідоцтво про народження батька позивачки - ОСОБА_2 та свідоцтво про народження тітки - ОСОБА_4 , які у позивачки, на жаль, не збереглися.

Звернувшись до Державного архіву Вінницької області про отримання будь-яких даних щодо актових записів про народження і батька і тітки, які мали місце в 1918 та в 1929 роках відповідно в с. Ометинці Немирівського району, було отримано відповіді: про наявність запису про народження батька тільки по Свято-Успенській церкві за 08 липня 1918 року та про відсутність актового запису про народження тітки ОСОБА_4 за 1929 рік.

Так, відповідно до рішення Немирівського районного суду від 23 червня 2021 року було встановлено факт того, що позивачка - ОСОБА_1 є рідною племінницею по лінії батька покійній ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в АДРЕСА_1.

Повторно звернувшись зі всіма наявними у неї документами, в тому числі і з зазначеним рішенням Немирівського районного суду про встановлення факту родинних відносин, до нотаріуса з метою оформити право на спадщину на земельний пай, ОСОБА_1 було повідомлено про те, ш:о немає можливості видати свідоцтво про право на спадщину за законом, так як відсутній фізично Державний акт на право на земельну частку (пай) виданий на ім`я покійної ОСОБА_4 . В неї збереглась лише його фотокопія.

Таким чином, відсутність правовстановлюючого документу на право на земельну частку (пай) на ім`я покійної ОСОБА_4 в зв`язку із його втратою змушує позивачку звернутись до суду із даним позовом.

Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, однак надіслала до суду заяву, в якій позов підтвердила, просить його задовольнити, справу розглянути у її відсутність.

Представник відповідача Райгородської сільської ради - сільський голова Михайленко В. в судове засідання не з`явився, надіслав заяву, в якій просив справу розглянути в його відсутність, позов визнає повністю.

Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявляти клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

За вказаних обставин, суд проводить розгляд справи у відсутності сторін без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу за правилами ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Згідно із ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права свободи чи інтереси інших осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 82 ЦПК України, обставини визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 та батьками її є ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_1 .

08.03.1971 року ОСОБА_1 зареєструвала шлюб з ОСОБА_6 та після одруження взяла прізвище " ОСОБА_1 ", що підтверджується свідоцтвом про одруження НОМЕР_2 .

Рішенням Немирівського районного суду від 23.06.2021 у справі №930/1149/21 було встановлено факт того, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , являється рідною племінницею по лінії батька покійній ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в АДРЕСА_1.

ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_6 , що підтверджується свідоцтвом про одруження НОМЕР_3 .

Відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ВН №153263 ОСОБА_4 є власницею земельної ділянки, загальною площею 3.2741 га., кадастровий номер 0523086200:02:001:0065, яка розташована на території Райгородської сільської ради Гайсинського району (колишньої Ометинецької сільської ради Немирівського району) Вінницької області, цільове призначення земельної ділянки - для ведення особистого селянського господарства.

Так, за правилами ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов`язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до статті 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Частиною 1 статті 1223 ЦК України передбачено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, а в разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу (ч. 2 ст. 1223 ЦК України).

Відповідно до ч.1 ст.1265 ЦК України у п`яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

Відповідно до ч.1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно зі ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування» свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

У зв`язку з вищевикладеним, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивачки щодо визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом є такими, що засновані на законі, знайшли своє підтвердження вході судового розгляду, в зв`язку з чим підлягають задоволенню.

На підставі ст. ст. 328, 1216, 1218, 1223, 1265, 1268 - 1270 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 76, 81, 258, 259, 263-265, 273, 280-284, 352, 354 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Райгородської сільської ради Гайсинського району Вінницької області про визнання права власності на майно в порядку спадкування - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в АДРЕСА_1, на земельну ділянку, загальною площею 3.2741 га., кадастровий номер 0523086200:02:001:0065, яка розташована на території Райгородської сільської ради Гайсинського району (колишньої Ометинецької сільської ради Немирівського району) Вінницької області, для ведення особистого селянського господарства, на яку було видано 28 квітня 2004 року Немирівською районною державною адміністрацією Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ВН № 153263 па ім`я ОСОБА_4 .

Рішення суду може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду через Немирівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя: В.М. Алєксєєнко

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення28.02.2022
Оприлюднено24.06.2022
Номер документу103647816
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —930/262/22

Рішення від 28.02.2022

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Алєксєєнко В. М.

Ухвала від 04.02.2022

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Алєксєєнко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні