Рішення
від 09.03.2022 по справі 144/216/22
ТЕПЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 144/216/22

Провадження № 2-о/144/16/22

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" березня 2022 р. Теплицький районний суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді Германа О.С.,

секретаря судового засідання - Пігулі А.А.,

за участю заявника, представника Гайсинської окружної прокуратури - прокурора Поліщук А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Теплик цивільну справу за заявою керівника Гайсинської окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави - в особі Соболівської сільської ради Гайсинського району Вінницької області про визнання спадщини відумерлою,-

В С Т А Н О В И В:

Керівник Гайсинської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Соболівської сільської ради Гайсинського району Вінницької області звернувся до суду з заявою про визнання спадщини відумерлою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Краснодар Краснодарського краю Російської Федерації помер ОСОБА_1 , про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 , видане повторно 20.12.2016 Спеціалізованим відділом РАЦС з державної реєстрації смерті міста Краснодар управління РАЦС Краснодарського краю, актовий запис №1110 від 08.02.2012. Після смерті останнього залишилось спадкове майно, а саме : земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,093 га, з кадастровим номером 0523781300:02:000:0389, що підтверджується Державним актом про право власності на земельну ділянку Серії ЯЛ №237589 від 10.08.2010, виданим відділом Держкомзему у Теплицькому районі Вінницької області. Спадкоємцем ОСОБА_1 п`ятої черги є ОСОБА_2 , яка звернулась до державного нотаріуса Гайсинського нотаріального округу Кусюк О.А. з приводу прийняття спадщини на земельну ділянку, про те отримала постанову про відмову у вчиненні нотаріальних дій, у зв`язку з відсутністю заведеної спадкової справи щодо майна померлого ОСОБА_1 , тобто відсутність поданої заяви про прийняття спадщини від ОСОБА_2 , у зв`язку з цим ОСОБА_2 звернулась до Теплицького районного суду із позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Наведені у позовній заяві причини пропуску строку подання заяви про прийняття спадщини не визнанні судом як поважні та у задоволенні позову відмовлено, рішення суду після перегляду в суді апеляційної інстанції вступило у законну сили, з метою вирішення правової долі майна, яке залишилось після померлої особи, прокурор просить визнати спадщину відумерлою та передати її територіальній громаді за місцезнаходженням нерухомого майна.

В судовому засіданні представник заявника - прокурор Поліщук А.І., заявлені вимоги підтримала, пояснила, що після смерті ОСОБА_1 спадщину ніхто не прийняв, спадкоємцю п`ятої черги ОСОБА_2 відмовлено в позові про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, тому просить визнати спадщину відумерлою.

Представник Соболівської сільської ради Гайсинського району в судове засідання не з`явився, на адресу суду надійшла заява про розгляд справи у відсутність представника сільської ради, не заперечуть щодо задовлення заяви прокурора про визнання спадщини відумерлою.

Суд, заслухавши пояснення прокурора, дослідивши надані документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення її по суті, прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 1277 ЦК України - у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням нерухомого майна. Отже, підставою для визнання спадщини відумерлою є неможливість спадкування.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Краснодар Краснодарського краю Російської Федерації помер ОСОБА_1 , про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 , видане повторно 20.12.2016 Спеціалізованим відділом РАЦС з державної реєстрації смерті міста Краснодар управління РАЦС Краснодарського краю.

Після смерті ОСОБА_1 залишилась спадщина у виді земельної частки (паю) відповідно до Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЯЛ №237580, площею 2,0930 в умовних кадастрових гектарах на території Великомочульської сільської ради, середня оцінка земельної частки (паю) становить 64573 грн. 25 коп.

Встановлено, що рішення Теплицького районного суду від 18.11.2021 спадкоємцю п`ятої черги після смерті ОСОБА_1 , ОСОБА_2 відмовлено у задоволені позову про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, ОСОБА_2 є єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_1 , за прийняттям спадщини до Соболівської сільської ради не звертався, що підтверджується довідкою Соболівської сільської ради від 11.02.2022 року № 235.

Відповідно до ч. 2 ст. 1277 ЦК України - заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

З часу відкриття спадщини після смерті ОСОБА_1 минуло більше 10 років.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви про визнання спадщини відумерлою.

Право власності на таку спадщину виникає у територіальної громади за місцезнаходження нерухомого майна, як це передбачено ч. 3 ст. 1277 ЦК України.

За правилами ст. 338 ЦПК України - при ухваленні рішення про визнання спадщини відумерлою суд вирішує питання про передачу її територіальній громаді за місцезнаходженням нерухомого майна.

На підставі викладеного, керуючись ст. 1277 ЦК України, ст. ст. 12, 19, 81, 334, 337, 338 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В :

Заяву задовольнити.

Визнати відумерлою спадщину, що належала ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, з кадастровим номером 0523781300:02:000:0389, площею 2,093 га на території Соболівської сільської ради Гайсинського району Вінницької області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційної скарги не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Вінницького апеляційного суду. Учасники справи, яким повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя

СудТеплицький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення09.03.2022
Оприлюднено25.06.2022
Номер документу103667700
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою

Судовий реєстр по справі —144/216/22

Рішення від 09.03.2022

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Герман О. С.

Ухвала від 03.03.2022

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Герман О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні