КРИМІНАЛЬНЕ СУДОЧИНСТВО Справа№ 802/108/22
Провадження № 1-кп/170/61/22
Шацький районний суд Волинської області
В И Р О К
і м е н е м У к р а ї н и
15 березня 2022 року смт Шацьк
Шацький районний суд Волинської області у складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в смт Шацьк кримінальне провадження №12022030560000029, внесене до ЄРДР 26.01.2022 щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який народився у с. Мшанець Любомльського району Волинської області, фактично проживає на АДРЕСА_1 , із повною загальною середньою освітою, непрацюючого, неодруженого, військовозобов`язаного, раніше несудимого,
про обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_4 05 серпня 2021 року, перебуваючи за місцем свого проживання на АДРЕСА_1 , за попередньою змовою з невстановленою особою, маючи злочинний умисел, спрямований на пособництво у підробленні міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику, яке затверджене міжнародними медико-санітарними правилами від 23.05.2005 та додатком №5 до постанови Кабінету Міністрів України №893 «Про затвердження Правил санітарної охорони території України» від 22 серпня 2011 року, яке видається у будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров`я, в порушення вимог ст. 14-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я», ст.ст. 11, 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2», а також Стандарту медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID-19)», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України №722 від 28.03.2020, усвідомлюючи характер своїх протиправних дій, за допомогою належного йому мобільного телефону з абонентським номером НОМЕР_1 через соціальну інтернет-мережу «Інстаграм», звернувся до невстановленої досудовим розслідуванням особи, з якою домовився про виготовлення міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику.
При цьому ОСОБА_4 , розуміючи, що вказане міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику буде підробленим, вчинив пособництво в цьому, а саме, за допомогою соціальної інтернет-мережі «Інстаграм» та належного йому мобільного телефону з абонентським номером НОМЕР_1 надав свої анкетні дані, серію і номер паспорта громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 , виданого 23.02.2017 територіальним органом Державної міграційної служби 0721, для внесення відомостей у міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, яке надає право перетнути державний кордон України без перебування на самоізоляції.
У подальшому, невстановлена досудовим розслідуванням особа, використовуючи реквізитні дані обласного комунального некомерційного підприємства «Київський обласний шкірно-венерологічний диспансер» Київської обласної ради (код ЄДРПОУ 05492249), у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, за допомогою комп`ютерної техніки, умисно виготовила підроблений офіційний документ - міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, видане на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , вказавши у ньому завідомо недостовірні відомості про вакцинацію від короновірусної хвороби на платформі вірусного вектора без здатності до реплікації 02.07.2021 та 23.07.2021 ОСОБА_4 в обласному комунальному некомерційному підприємстві «Київський обласний шкірно-венерологічний диспансер» Київської обласної ради, що розташоване на вул. Боговутівська, 1, в м. Київ, а також посвідчила їх відбитками штампів з найменуванням: «ОБЛАСНЕ КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ШКІРНО-ВЕНЕРОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР» КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, «ДЛЯ ДОВІДОК», «05492249» з використанням кліше штампу та підписом лікаря з персональними даними ОСОБА_7 , який не є лікарем-терапевтом, вказаного закладу, після чого передала міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику ОСОБА_4 , який в подальшому здійснив розрахунок за міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику у сумі 2 000 гривень з невстановленою досудовим розслідуванням особою.
Вищевказані дії надали можливість використання такого документу як офіційного, тобто такого, який має усі необхідні реквізити та юридично значущий характер, та які з урахуванням положень ч. 2 ст. 15 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24.05.1993, ратифікованого постановою Верховної Ради України №3941-XII від 04.02.1993, звільняє від обов`язку перебування на самоізоляції, передбаченого п. 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом «SARS-СоV-2» №1236 від 09.12.2020 та розпорядженням Ради Міністрів Республіки Польща від 21.12.2020 в справі встановлення певних обмежень, розпоряджень та заборон у зв`язку із епідемією.
Крім цього, 06 січня 2022 року, приблизно о 10 год 45 хв, ОСОБА_4 , під час проходження прикордонного контролю, перебуваючи в пункті пропуску для міжнародного автомобільного сполучення «Ягодин» Волинської митниці Держмитслужби України, що за адресою: вул. Прикордонників, 1, в с. Старовойтове, Ковельського району Волинської області, усвідомлюючи значення та суспільно-небезпечний характер власних дій, керуючи ними, діючи умисно з метою звільнення від обов`язку перебування на самоізоляції в запобіганні поширення СОVID-19 та зменшення кількості хворих з тяжким перебігом СОVID-19 в порушення вимог ч. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом «SARS-СоV-2» зі змінами та доповненнями, як підставу звільнення від обов`язку перебування на самоізоляції в запобіганні поширення СОVID-19 та зменшення кількості хворих з тяжким перебігом СОVID-19 на території України, надав працівникам Державної прикордонної служби України завідомо підроблений документ, а саме, міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_2 , який не видавався та не посвідчувався обласним комунальним некомерційним підприємством «Київський обласний шкірно-венерологічний диспансер» Київської обласної ради, що розташоване на вул. Боговутівська, 1, в м. Київ, код ЄДРПОУ05492249, чим використав завідомо підроблений документ.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою винність у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень за викладених в обвинувальному акті обставин визнав повністю та суду показав, що дійсно 05 серпня 2021 року, він, перебуваючи за місцем свого проживання на АДРЕСА_1 , через соціальну інтернет-мережу «Інстаграм», звернувся до невідомої йому особи, з якою домовився про виготовлення міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику. При цьому, він розумів, що вказане міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику буде підробленим, однак за допомогою належного йому мобільного телефону з абонентським номером НОМЕР_3 він надав свої анкетні дані, серію і номер паспорта громадянина України для виїзду за кордон невідомій особі. У подальшому, вказана особа, використовуючи реквізитні дані обласного комунального некомерційного підприємства «Київський обласний шкірно-венерологічний диспансер» Київської обласної ради, за допомогою комп`ютерної техніки, виготовила підроблений офіційний документ - міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, після чого передала йому вказане свідоцтво, в подальшому він здійснив з цією особою розрахунок у сумі 2 000 гривень. Вищевказані дії надали йому можливість використати такий документ як офіційний, тому він 06 січня 2022 року, приблизно о 10 год 45 хв, перебуваючи в пункті пропуску для міжнародного автомобільного сполучення «Ягодин», під час проходження прикордонного контролю, з метою звільнення від обов`язку перебування на самоізоляції, надав працівникам прикордонної служби підроблене міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, видане на його ім`я.
ОСОБА_4 суду пояснив, що щиро розкаюється у вчиненому, сприяв слідству у розкритті кримінальних правопорушень, тому просив суд його суворо не карати.
З урахуванням того, що фактичні обставини учасниками провадження не оспорюються і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, сумніви у добровільності їх позицій відсутні, заслухавши думку учасників провадження, роз`яснивши їм зміст ч. 3 ст. 349 КПК України про те, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку, суд визнає недоцільним дослідження доказів щодо цих обставин і визнає фактичні обставини кримінальних правопорушень доведеними наявними у кримінальному провадженні доказами.
Таким чином, своїми умисними протиправними діями, що виразилися в пособництві у підроблені офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, яке має право видавати та посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов`язків, з метою використання його іншою особою, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України.
Своїми умисними протиправними діями, які виразилися у використанні завідомо підробленого документа, ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 КК України.
До обставин, що пом`якшують покарання ОСОБА_4 за вчинення обох кримінальних правопорушень, суд відносить щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_4 , не встановлено.
При призначенні покарання суд також враховує, що ОСОБА_8 є особою молодого віку, вперше притягується до кримінальної відповідальності, вчинив умисні кримінальні правопорушення невеликої тяжкості, не працює, за місцем проживання характеризується позитивно, його поведінка після вчинення кримінальних правопорушень є виключно позитивною, він проживає у багатодітній сім`ї (шість дітей), у якій виховується ще чотири неповнолітні дитини, одна з яких є особою з інвалідністю підгрупи «А», мати дітей є особою з інвалідністю третьої групи, обвинувачений бере повноцінну участь у матеріальному забезпеченні усієї сім`ї.
З урахуванням викладеного ОСОБА_4 слід призначити основне покарання за ч. 3 та ч. 4 ст. 358 КК України у виді обмеження волі, в межах санкції частин статей, що передбачають відповідальність за вчинені кримінальні правопорушення.
На підставі статті 70 КК України при призначенні покарання за сукупністю кримінальних правопорушень слід застосувати принцип поглинення менш суворого покарання більш суворим.
На думку суду, таке покарання, з урахуванням усіх встановлених судом обставин у їх сукупності, є необхідними та достатніми для виправлення обвинуваченого і попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень. Враховуючи обставини, що пом`якшують покарання ОСОБА_4 , відсутність обставин, що обтяжують його покарання, конкретні обставини кримінального провадження і дані, що позитивно характеризують обвинуваченого, суд дійшов обґрунтованого висновку про можливість виправлення ОСОБА_4 без відбування покарання, але в умовах здійснення уповноваженим органом з питань пробації постійного контролю за його поведінкою протягом мінімального іспитового строку, з покладенням на обвинуваченого обов`язків, передбачених ч. 1 ст. 76 КК України.
Питання про речові докази у кримінальному провадженні слід вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Процесуальні витрати, пов`язані із залученням експерта у кримінальному провадженні, у зв`язку з проведенням судової технічної експертизи, становлять 1029,72 гривень, тому їх слід стягнути з обвинуваченого ОСОБА_4 в дохід держави.
Керуючись статтями 368, 370 КПК України, суд
у х в а л и в:
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України, та призначити йому покарання:
за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України у виді обмеження волі на строк два роки,
за ч. 4 ст. 358 КК України у виді обмеження волі на строк один рік.
На підставі статті 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно визначити ОСОБА_4 основне покарання у виді обмеження волі на строк два роки.
На підставі статей 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного основного покарання у виді обмеження волі з випробуванням, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення та виконає покладені на нього обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.
Стягнути з ОСОБА_4 в дохід держави процесуальні витрати, пов`язані із залученням експерта у кримінальному провадженні, в розмірі 1029,72 гривень (одна тисяча двадцять дев`ять гривень 72 копійки).
Речові докази: міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, заповнене на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , НОМЕР_2 , залишити в матеріалах кримінального провадження.
На вирок суду може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду через Шацький районний суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається прокурору та обвинуваченому.
Суддя /підпис/ ОСОБА_1 Згідно з оригіналом Суддя Шацького районного суду Волинської області ОСОБА_1
Суд | Шацький районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2022 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 103681272 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Шацький районний суд Волинської області
Жевнєрова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні