Ухвала
від 17.03.2022 по справі 926/281/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

18 березня 2022 року м. ЧернівціСправа № 926/281/22 Суддя Господарського суду Чернівецької області Гурин Микола Олександрович, розглянувши матеріали справи за позовом

Приватного акціонерного товариства Гравітон (58000, вул. Руська, 248, м. Чернівці, код 14314647)

до Чернівецької міської ради (58001, площа Центральна, 1, м. Чернівці, код 36068147)

про визнання недійсним та скасування рішення орану місцевого самоврядування

Представники сторін:

від позивача не з`явився;

від відповідача ОСОБА_1 , представник.

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство Гравітон звернулось до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою (вх.№ 281) до Чернівецької міської ради про визнання недійсним та скасування пункту 24 рішення Чернівецької міської ради від 24.02.2018 р. №1155, який стосується припинення договорів оренди землі від 14.05.2014 р. №8901, №8902, №8903.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, позовну заяву передано судді Гурину М.О.

Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 26.01.2022 року позовну заяву залишено без руху.

28.01.2022 року від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків.

Ухвалою Господарського суду Чернівецької від 31.01.2022 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 22.02.2022 року.

Ухвалою Господарського суду Чернівецької від 22.02.2022 року закрито підготовче провадження у справі №926/281/22 та призначено справу до розгляду по суті на 18.03.2022 року.

17.03.2022 року через відділ документального та інформаційного забезпечення від представника позивача надійшло клопотання про відкладення справи розгляду мотивована хворобою представника.

Станом на день розгляду справи представник позивача у судове засідання не з`явився.

18.03.2022 року у судовому засіданні представник відповідача подала клопотання про повернення на стадію підготовчого провадження, в якому вказує на необхідність вчинення даної процесуальної дії задля виконання завдань та основних засад господарського судочинства. Зокрема, подане клопотання щодо повернення до попередньої стадії судового розгляду представник відповідача обґрунтувала необхідністю подання клопотання про залучення третіх осіб, що відповідно до приписів Господарського процесуального кодексу України можливе лише на стадії підготовчого провадження. При цьому, призначення справи до судового розгляду по суті унеможливлює реалізацію ним права на заявлення та розгляд судом відповідного клопотання про залучення третіх осіб.

Крім того, представник відповідача у поданому клопотанні просить залучити третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Приватне акціонерне товариство "Авіакомпанія "Буковина" (04116, м.Київ, вул.Шулявська, 7, код 22838502), оскільки рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки даної особи.

Розглянувши клопотання Чернівецької міської ради про повернення до попередньої стадії судового розгляду (підготовчого провадження) та залучення третьої особи суд встановив наступне.

Відповідно до частин 1-3 статті 50 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Як вбачається з договорів оренди землі №8901 від 14.05.2014, №8902 від 14.05.2014, №8903 від 14.05.2014, вони укладені між Чернівецькою міською радою та Приватним акціонерним товариством Авіакомпанія Буковина.

Згідно Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №92337128 від 19.07.2017, власником нерухомого майна: адмінбудівлі літ. Л, площею 1959,30 кв.м., будівлі льотного загону літ. Т, площею 357,70 кв.м., будівлі технічного складу літ. В, площею 504, 40 кв.м., ангару для МІ-2 літ. О, площею 669 кв.м., ДОК складу для двох літаків літ. Н, площею 876,40 кв.м., ДОК складу для с/г апаратури літ. М, площею 323,30 кв.м., І стоянки літаків АН-2 площею 4640 кв.м. Загальною площею будівель 4690,10 кв.м., та І стоянки літаків АН-2 площею 4640 кв.м. (право власності на яке в подальшому набув позивач), було Приватне підприємство Ф-Бетон.

Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки Приватного акціонерного товариства Авіакомпанія Буковина як сторони договорів оренди землі та Приватного підприємства Ф-Бетон, а тому їх слід залучити до участі в справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.

Однак, як зазначалося вище, залучення третіх осіб у відповідності до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України можливе виключно на стадії підготовчого провадження.

Частиною 1 статті 2 Господарського процесуального кодексу України визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Пунктами 1, 2, 4, 5 частини 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема, є верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін; диспозитивність.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 169 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Згідно з частиною 1 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України, завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно приписів статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

За змістом статті 182 Господарського процесуального кодексу України визначено, що підготовче засідання проводиться з повідомленням учасників справи, а також наведено дії, які здійснює суд у підготовчому засіданні з метою забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Суд зазначає, що Господарський процесуальний кодексу України не передбачає порядку повернення зі стадії розгляду справи по суті, після закриття підготовчого провадження, на стадію підготовчого провадження.

Приймаючи рішення в цій частині суд базується на необхідності неухильного виконання судом завдань господарського судочинства щодо справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави, шляхом, зокрема, повного та всебічного з`ясування всіх обставин справи для її правильного вирішення та створення належних умов учасникам судового процесу в реалізації ними прав.

Крім того, суд враховує правовий висновок, викладений у постанові Верховного Суду від 16.12.2021 у справі №910/7103/21, відповідно до якого, суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження.

Враховуючи необхідність залучення третіх осіб, які незаявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, з метою справедливого та неупередженого вирішення даного спору, для встановлення фактичних обставин, що мають значення для розгляду даної справи, суд дійшов висновку повернутися на стадію підготовчого провадження, для реалізації сторонами та третіми особами своїх прав та виконання обов`язків.

З огляду на вищевикладене, розгляд справи підлягає відкладенню.

Керуючись статтями 2, 50, 169, 177, 181, 182, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Задовольнити клопотання про повернення на стадію підготовчого провадження та залучення третьої особи.

2. Повернутися на стадію підготовчого провадження у справі № 926/281/22.

3. Підготовче судове засідання призначити на 30.03.2022 року о 14 год 00 хв.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14, третій поверх, зал судових засідань №1, телефон 55-06-72.

4. Залучити до участі в справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:

- Акціонерне товариство Авіакомпанія Буковина (04116, місто Київ, вул. Шулявська, 7, код 22838502);42891875

- Приватне підприємство Ф-Бетон (58018, Чернівецька область, м. Чернівці, провулок Миколаївський, 19, код 35724447).

5. Зобов`язати позивача до наступного підготовчого засідання надати докази надіслання або вручення третім особам копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів листом з описом вкладення.

6. Зобов`язати відповідача до наступного підготовчого засідання надати докази надіслання або вручення третім особам копії відзиву на позов та доданих до нього матеріалів листом з описом вкладення

7. Запропонувати третім особам до наступного підготовчого засідання надати суду пояснення по суті позову, докази в його підтвердження, а також надіслання сторонам листом з описом вкладення.

8. Ухвала набирає законної сили 18.03.2022 року.

9. Копії ухвали надіслати сторонам та третім особам.

Суддя М.О. Гурин

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення17.03.2022
Оприлюднено23.06.2022
Номер документу103704181
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/281/22

Ухвала від 29.03.2022

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 17.03.2022

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 21.02.2022

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 31.01.2022

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 26.01.2022

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні