Справа № 560/18394/21
РІШЕННЯ
іменем України
18 березня 2022 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Козачок І.С. розглянувши адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Хмельницькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Куртіс плюс" про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу та накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Куртіс плюс" про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу в сумі 4080,00 грн. з рахунків відповідача у банках, що обслуговують платника податків, та за рахунок готівки, що йому належить, а також накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, в межах суми податкового боргу.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за відповідачем рахується вказаний податковий борг, наявність якого підтверджується податковими повідомленнями - рішеннями, корінцем податкової вимоги, розрахунком суми позовних вимог, довідкою про суми податкового боргу та іншими документами. Самостійно податковий борг відповідачем не сплачений, вжиті позивачем заходи не призвели до його погашення.
Провадження у справі відкрите за правилами спрощеного позовного провадження. Відповідачу наданий строк для подання відзиву.
Ухвалу про відкриття провадження направлено відповідачу за адресою, вказаною у позовній заяві, яка збігається з адресою місцезнаходження, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
До суду повернулось судове відправлення з відміткою про те, що лист не вручено отримувачу за закінченням терміну зберігання на поштовому відділенні.
Як вбачається зі змісту ч.4 ст.124 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності учасників справи за адресою місцезнаходження (поштовою адресою) вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином. Відповідно до ч.11 ст.125 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Дослідивши обставини у справі та перевіривши їх доказами, суд встановив наступне.
Підпунктом 20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Податковий борг відповідача по платежах до бюджету утворився внаслідок несплати в установлені законодавством строки узгоджених сум податкових зобов`язань по податку на додану вартість, визначених відповідно до податкового повідомлення-рішення №0094691810 від 16 серпня 2021 на суму 4080,00 грн.
Позивачем виставлено платнику податкову вимогу форми "Ю" №0042172-1302-2225 від 20 вересня 2021 на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов`язаннями. Податкова вимога не скасована.
Згідно з п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом. Підпунктом 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 ПК України визначено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Згідно з п.п. 94.6.2 п. 94.6 ст. 94 ПК України, арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду. Відповідно до п.95.1 ст.95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Згідно п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Судом встановлено, що позивачем вживались заходи з метою виявлення майна, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу, зокрема направлені відповідні запити до держателів реєстрів.
На підставі отриманої інформації від Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Регіонального сервісного центру в Хмельницькій області МВС України встановлено, що відповідач не володіє майном, за рахунок якого можливо погасити податковий борг. Відтак, проведеними позивачем заходами майна, достатнього для погашення боргу, не виявлено.
Суду не надані докази погашення податкового боргу відповідачем.
Враховуючи обґрунтованість позовних вимог, адміністративний позов слід задоволити.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
адміністративний позов - задоволити.
Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю "Куртіс плюс" кошти у рахунок погашення податкового боргу в розмірі 4080 (чотири тисячі вісімдесят) гривень з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, а також за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Куртіс плюс".
Накласти арешт на кошти та інші цінності Товариства з обмеженою відповідальністю "Куртіс плюс" ( код ЄДРПОУ 42704361), які знаходяться у банківських установах, в межах суми податкового боргу 4080 (чотири тисячі вісімдесят) гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 18 березня 2022 року
Позивач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - ВП44070171) Відповідач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Куртіс плюс" (вул. Шевченка, 34,Хмельницький,Хмельницька область,29001 , код ЄДРПОУ - 42704361)
Головуючий суддя І.С. Козачок
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 103705853 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них застосування адміністративного арешту коштів та/або майна |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Козачок І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні