Справа № 484/5068/21
Провадження №1-кс/484/106/22
У Х В А Л А
про продовження строку тримання під вартою
21.03.22р. м.Первомайськ
Слідчий суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , секретар судового засідання- ОСОБА_2 , розглянув клопотання старшого слідчого СВ Первомайського РВП ГУНП України в Миколаївській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Первомайської окружної прокуратури ОСОБА_4 , винесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021152110000724 від 26.11.2021 року, про продовження строку застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Кам`яний Міст, Первомайського району, Миколаївської області, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого 03.12.2021 року вироком Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області за ч. 2 ст. 289 КК України до 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком в 2 роки, що підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, 4 ст. 246 КК України.
за участю прокурора ОСОБА_4
слідчогоПервомайського РВП ГУНП України в Миколаївській області - ОСОБА_3
підозрюваного ОСОБА_5
захисника - ОСОБА_6
ВСТАНОВИЛА:
До Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Первомайського РВП ГУНП України в Миколаївській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Первомайської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №12021152110000724 від 21.09.2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, 4 ст. 246 КК України.
В обгрунтування клопотання слідчий вказав, що у провадженні СВ Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021152110000724 від 21.09.2021 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 246, ч. 4 ст. 246 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку вересня 2021 року, більш точної дати не встановлено, мешканець с. Кам`яний Міст, Первомайського району, Миколаївської області ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у порушення вищевказаних вимог ЛК України, Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №761 від 23.05.2007, порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відтворення лісу, не маючи спеціального дозволу для використання лісових ресурсів, лісорубного або лісового квитка, керуючись корисливим мотивом і переслідуючи мету незаконного збагачення, використовуючи інформацію про гостру потребу населення в забезпеченні дровами в опалювальний сезон, обрав в якості джерела накопичування коштів протиправну діяльність, пов`язану із незаконною порубкою дерев у захисних лісових насадженнях, перевезенням та збутом незаконно зрубаних дерев.
Розуміючи, що лише його зусиль буде не достатньо для забезпечення виконання лісорубних робіт, транспортування, завантаження, вивантаження вирубаної деревини, підшукування клієнтів та збуту їм деревини, оскільки вказаний процес є довготривалим, потребує підготовки та залучення значних матеріальних та людських ресурсів, ОСОБА_5 вирішив вступити в попередню змову зі своїми знайомими, більшість з яких є його односельцями, об`єднаних єдиним злочинним умислом, які бездоганно виконуватимуть відведені їм функції під час здійснення протиправної діяльності, пов`язаної з організацією порубки дерев у захисних лісових насадженнях лінійного типу на території Первомайського району, Миколаївської області, перевезенням та збутом незаконно зрубаних дерев.
Діючи з указаною метою, ОСОБА_5 розробив план злочинної діяльності, яким передбачив:
-залучення до вчинення злочинів осіб, які б забезпечили виконання злочинних намірів та досягнення злочинної мети, розподілення між ними функцій у вчиненні злочину, особистий контроль та спрямовування їх злочинної діяльності;
-забезпечення необхідними засобами та знаряддями для вчинення злочинної діяльності (транспортом, бензиновими та електричними пилами, запасними частинами до них, паливно-мастильними матеріалами);
-підшукання місць порубки деревини з урахуванням конкретного виду (дуб, ясен, гледичія, акація) серед захисних лісових насаджень на території Первомайського району Миколаївської області;
-перевезення незаконно зрубаної деревини територією Первомайського району Миколаївської області до місць збуту;
-організацію збуту незаконно зрубаної деревини і отримання прибутку;
-використання та дотримання членами групи методів конспірації своєї злочинної діяльності.
Розробивши вказаний вище план злочинної діяльності, усвідомлюючи неможливість самостійної його реалізації, розуміючи переваги здійснення злочинної діяльності у складі групи, ОСОБА_5 запропонував шляхом переконань, заохочень та матеріальної зацікавленості мешканця Первомайського району Миколаївської області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ,які між собою перебували у міцних соціальних зв`язках, взяти участь у злочинній діяльності, пов`язаній із порубкою дерев у захисних лісових насадженнях лінійного типу на території Первомайського району Миколаївської області, перевезенням та збутом незаконно зрубаних дерев та отриманням прибутку від цієї незаконної діяльності.
Оскільки ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , бажали отримати прибуток від запропонованої їм ОСОБА_5 незаконної діяльності, а саме незаконної порубки дерев, перевезення та збуту деревини, усвідомлюючи протиправність даної пропозиції, керуючись корисливим мотивом, добровільно і свідомо увійшли до складу групи, давши свою згоду на спільну злочинну діяльність.
Так, у період часу з початку вересня 2021 року, більш точної дати та часу органом досудового розслідування не встановлено, по 07.12.2021р. члени групи ОСОБА_5 , ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , реалізуючи свій умисел на отримання незаконного прибутку у складі групи, у порушення вимог ст. 69 ЛК України, Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №761 від 23.05.2007, порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відтворення лісу, не маючи спеціального дозволу для використання лісових ресурсів, лісорубного або лісового квитка, вчинили кримінальні правопорушення за наступних обставин.
Зокрема, в період часу з 01.09.2021р. по 20.09.2021р., більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , реалізуючи спільний з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , злочинний умисел, направлений на отримання прибутку від незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях лінійного типу на території Первомайського району Миколаївської області, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев, діючи у складі групи, доставив на автомобілі марки «ИЖ 2125» д.н. НОМЕР_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 на прилеглу територію до місця вчинення злочину, з метою забезпечення виконання останніми їх функцій, що полягали у візуальному спостереженні за прилеглою територією під час вчинення незаконних порубок у лісовому насадженні лінійного типу площею 2.4873 га яке відповідно до ст. 4 ЛК України відноситься до лісового фонду України, що знаходиться неподалік с. Степківка Первомайського району Миколаївської області та знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 4825487000:03:000:0625.
В подальшому, ОСОБА_5 , після прибуття до захисного лісового насадження лінійного типу, переконавшись у відсутності небезпеки викриття їх злочинної діяльності сторонніми особами, з метою забезпечення виконання лісорубних робіт, повідомив ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , про можливість здійснення порубки та розпилу на колоди зелоноростучих дерев породи дуб, акація та клен, за допомогою заздалегідь підготовленої бензинової пили невстановленої марки.
ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, в порушення вимог ст.ст. 64, 67, 69 ЛК України, без передбаченого законом дозволу, діючи у складі групи, в період часу з 01.09.2021р. по 20.09.2021р., більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено,відібрали підходящі для рубки дерева та використовуючи в якості засобу для вчинення злочину бензинову пилу невстановленої марки, здійснили незаконну порубку сорока восьми зелено ростучих дерев породи дуб, акація та клен, відокремивши стовбури вказаних дерев від шийки кореня до ступеня припинення росту, після чого повалили їх та розпиляли на колоди різної довжини.
Після того як робота по порубці та розпилу деревини в необхідній їм кількості вже завершувалась, ОСОБА_5 підігнав автомобіль ИЖ 2125, д.н.з. НОМЕР_1 з причепом, до місця здійснення незаконної поруби деревини.
ОСОБА_7 ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, діючи за попередньою домовленістю у складі групи, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, того ж дня, здійснили завантаження підготовлених колод дерев на причеп вказаного автомобіль марки ИЖ6163, д.н.з. НОМЕР_1 , після чого ОСОБА_5 здійснив перевезення на вказаному автомобілі, незаконно зрубаної деревини від місця здійснення незаконної порубки до місця свого проживання, а саме до будинку АДРЕСА_1 та до місця проживання ОСОБА_7 , а саме до будинку АДРЕСА_2 .
Після чого вказані колоди дерев ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , були продані, а кошти розділені між членами групи.
Відповідно до розрахунку розміру шкоди, виконаного на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 665від 23.07.2008 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» (додаток №1 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту дерев» та додаток №2 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту дерев»), проведеного Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу, загальна сума заподіяної шкоди складає 564845,22 грн.
Таким чином, зазначеними вище неправомірними діями ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які виразились у незаконній порубці 48 дерев у захисному лісовому насадженні лінійного типу, перевезенні, збуті незаконно зрубаних дерев, були спричинені тяжкі наслідки довкіллю, а саме збитки державі в особі Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області на суму 564845,22 грн.
Крім того, 25.09.2021р. близько 20.00 год., більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , реалізуючи спільний з ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , злочинний умисел, направлений на отримання прибутку від незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях лінійного типу на території Первомайського району Миколаївської області, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев, діючи у складі групи, доставив на автомобілі марки «ИЖ 2125» д.н. НОМЕР_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 на прилеглу територію до місця вчинення злочину, з метою забезпечення виконання останніми їх функцій, що полягали у візуальному спостереженні за прилеглою територією підчас вчинення незаконних порубок у лісовому насадженні лінійного типу яке відповідно до ст. 4 ЛК України відноситься до лісового фонду України, що знаходиться неподалік с. Генівка Первомайського району Миколаївської області та знаходиться між земельними ділянками з кадастровими номерами 4825487000:03:000:0111, 4825485700:01:000:0085, 4825485700:01:000:0082, 4825485700:01:000:0079, 4825485700:01:000:0197, 4825485700:01:000:0142, 4825485700:01:000:0141, 4825485700:01:000:0145, 4825485700:01:000:0149.
В подальшому, ОСОБА_5 , після прибуття до захисного лісового насадження лінійного типу, переконавшись у відсутності небезпеки викриття їх злочинної діяльності сторонніми особами, з метою забезпечення виконання лісорубних робіт, повідомив ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , про можливість здійснення порубки та розпилу на колоди зелено ростучих дерев породи дуб, та ясень, за допомогою заздалегідь підготовленої бензинової пили марки ZOMAX, ZMC4650.
ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, в порушення вимог ст.ст. 64, 67, 69 ЛК України, без передбаченого законом дозволу, діючи у складі групи, в період часу з 20:00 год. по 21:00 год. 25.09.2021, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, відібрали підходящі для рубки дерева та використовуючи в якості засобу для вчинення злочину бензинову пилу марки ZOMAX, ZMC4650., здійснили незаконну порубку двох зелено ростучих дерев породи дуб та ясень, відокремивши стовбури вказаних дерев від шийки кореня до ступеня припинення росту, після чого повалили їх та розпиляли на колоди різної довжини.
Після того як робота по порубці та розпилу деревини в необхідній їм кількості вже завершувалась, ОСОБА_5 підігнав автомобіль ИЖ 2125, д.н.з. НОМЕР_1 з причепом, до місця здійснення незаконної поруби деревини.
ОСОБА_7 ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, діючи за попередньою домовленістю у складі групи, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, того ж дня, здійснили завантаження підготовлених колод дерев у причеп вказаного автомобіль марки ИЖ6163, д.н.з. НОМЕР_1 , після чого ОСОБА_5 здійснив перевезення на вказаному автомобілі, незаконно зрубаної деревини від місця здійснення незаконної порубки до місця свого проживання, а саме до будинку АДРЕСА_1 .
Після чого вказані колоди дерев ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , були продані, а кошти розділені між членами групи.
Відповідно до розрахунку розміру шкоди, виконаного на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 665від 23.07.2008 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» (додаток №1 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту дерев» та додаток №2 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту дерев»), проведеного Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу, загальна сума заподіяної шкоди складає 51406,15 грн.
Таким чином, зазначеними вище неправомірними діями ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які виразились у незаконній порубці двох дерев у захисному лісовому насадженні лінійного типу, було заподіяно істотну шкоду довкіллю, а саме збитки Державі в особі Мигіївській сільської ради Первомайського району Миколаївської області на суму 51406,15 грн.
Також, 18.11.2021р., в обідній час, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , реалізуючи спільний з ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , злочинний умисел, направлений на отримання прибутку від незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях лінійного типу на території Первомайського району Миколаївської області, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев, діючи у складі групи, доставив на автомобілі марки «ИЖ 2125» д.н. НОМЕР_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 на прилеглу територію до місця вчинення злочину, з метою забезпечення виконання останніми їх функцій, що полягали у візуальному спостереженні за прилеглою територією підчас вчинення незаконних порубок у лісовому насадженні лінійного типу площею 830.6425 га яке відповідно до ст. 4 ЛК України відноситься до лісового фонду України, що знаходиться неподалік с. Степківка Первомайського району Миколаївської області та знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 4825487000:03:000:0111.
В подальшому, ОСОБА_5 , після прибуття до захисного лісового насадження лінійного типу, переконавшись у відсутності небезпеки викриття їх злочинної діяльності сторонніми особами, з метою забезпечення виконання лісорубних робіт, повідомив ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , про можливість здійснення порубки та розпилу на колоди зелено ростучих дерев породи акація, за допомогою заздалегідь підготовленої електричної (акумуляторної) пили невстановленої марки.
ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, в порушення вимог ст.ст. 64, 67, 69 ЛК України, без передбаченого законом дозволу, діючи у складі групи, 18.11.2021 в обідній час, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено,відібрали підходящі для рубки дерева та використовуючи в якості засобу для вчинення злочину електричну (акумуляторну) пилу невстановленої марки, здійснили незаконну порубку п`ятнадцяти зелено ростучих дерев породи акація, відокремивши стовбури вказаних дерев від шийки кореня до ступеня припинення росту, після чого повалили їх та розпиляли на колоди різної довжини.
Після того як робота по порубці та розпилу деревини в необхідній їм кількості вже завершувалась, ОСОБА_5 підігнав автомобіль ИЖ 2125, д.н.з. НОМЕР_1 з причепом, до місця здійснення незаконної поруби деревини.
ОСОБА_7 ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, діючи за попередньою домовленістю у складі групи, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, того ж дня, здійснили завантаження підготовлених колод дерев у причеп вказаного автомобіль марки ИЖ6163, д.н.з. НОМЕР_1 , після чого ОСОБА_5 здійснив перевезення на вказаному автомобілі, незаконно зрубаної деревини від місця здійснення незаконної порубки до с. Кам`яний Міст Первомайського району Миколаївської області, де був помічений працівниками поліції.
Відповідно до розрахунку розміру шкоди, виконаного на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 665від 23.07.2008 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» (додаток №1 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту дерев» та додаток №2 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту дерев»), проведеного Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу, загальна сума заподіяної шкоди складає 28448,97 грн.
Таким чином, зазначеними вище неправомірними діями ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які виразились у незаконній порубці 15 дерев у захисному лісовому насадженні лінійного типу, перевезенні, було завдано істотну шкоду довкіллю, а саме збитки державі в особі Державного підприємства «Дослідницьке господарство «Зелені Кошари`Селекційно-генетичного інституту-Національного центру насіннєзнавства та сорто вивчення на суму 28448,97 грн.
Крім того, в період часу з 22.11.2021р. по 23.11.2021р., більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , реалізуючи спільний з ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , злочинний умисел,направлений на отримання прибутку від незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях лінійного типу на території Первомайського району Миколаївської області, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев, діючи у складі групи, доставив на автомобілі марки «ИЖ 2125» д.н. НОМЕР_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 на прилеглу територію до місця вчинення злочину, з метою забезпечення виконання останніми їх функцій, що полягали у візуальному спостереженні за прилеглою територією підчас вчинення незаконних порубок у лісовому насадженні лінійного типу площею 56.3147 га яке відповідно до ст. 4 ЛК України відноситься до лісового фонду України, що знаходиться неподалік с. Степківка Первомайського району Миколаївської області та знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 4825487000:03:000:0110.
В подальшому, ОСОБА_5 , після прибуття до захисного лісового насадження лінійного типу, переконавшись у відсутності небезпеки викриття їх злочинної діяльності сторонніми особами, з метою забезпечення виконання лісорубних робіт, повідомив ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , про можливість здійснення порубки та розпилу на колоди зелено ростучих дерев породи гледичія та клен, за допомогою заздалегідь підготовленої бензинової пили невстановленої марки.
ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, в порушення вимог ст.ст. 64, 67, 69 ЛК України, без передбаченого законом дозволу, діючи у складі групи, в період часу з 22.11.2021 по 23.11.2021, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено,відібрали підходящі для рубки дерева та використовуючи в якості засобу для вчинення злочину бензинову пилу невстановленої марки, здійснили незаконну порубку двадцяти шести зелено ростучих дерев породи гледичія та клен, відокремивши стовбури вказаних дерев від шийки кореня до ступеня припинення росту, після чого повалили їх та розпиляли на колоди різної довжини.
Після того як робота по порубці та розпилу деревини в необхідній їм кількості вже завершувалась, ОСОБА_5 підігнав автомобіль ИЖ 2125, д.н.з. НОМЕР_1 з причепом, до місця здійснення незаконної поруби деревини.
ОСОБА_7 ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, діючи за попередньою домовленістю у складі групи, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, того ж дня, здійснили завантаження підготовлених колод дерев у причеп вказаного автомобіль марки ИЖ6163, д.н.з. НОМЕР_1 , після чого ОСОБА_5 здійснив перевезення на вказаному автомобілі, незаконно зрубаної деревини від місця здійснення незаконної порубки до місця свого проживання, а саме до будинку АДРЕСА_1 та до місця проживання ОСОБА_7 , а саме до будинку АДРЕСА_2 .
Після чого вказані колоди дерев ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , були продані, а кошти розділені між членами групи.
Відповідно до розрахунку розміру шкоди, виконаного на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 665від 23.07.2008 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» (додаток №1 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту дерев» та додаток №2 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту дерев»), проведеного Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу, загальна сума заподіяної шкоди складає 280391,76 грн.
Таким чином, зазначеними вище неправомірними діями ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які виразились у незаконній порубці 26 дерев у захисному лісовому насадженні лінійного типу, перевезенні, збуті незаконно зрубаних дерев, були спричинені тяжкі наслідки довкіллю, а саме збитки Державі в особі Державного підприємства «Дослідницьке господарство «Зелені Кошари`Селекційно-генетичного інституту-Національного центру насіннєзнавства та сорто вивчення на суму 280391,76 грн.
Також, в період часу з 22.11.2021р. по 23.11.2021р., більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , реалізуючи спільний з ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , злочинний умисел,направлений на отримання прибутку від незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях лінійного типу на території Первомайського району Миколаївської області, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев, діючи у складі групи, доставив на автомобілі марки «ИЖ 2125» д.н. НОМЕР_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 на прилеглу територію до місця вчинення злочину, з метою забезпечення виконання останніми їх функцій, що полягали у візуальному спостереженні за прилеглою територією підчас вчинення незаконних порубок у лісовому насадженні лінійного типу площею 2.4873 га яке відповідно до ст. 4 ЛК України відноситься до лісового фонду України, що знаходиться неподалік с. Степківка Первомайського району Миколаївської області та знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 4825487000:03:000:0625.
В подальшому, ОСОБА_5 , після прибуття до захисного лісового насадження лінійного типу, переконавшись у відсутності небезпеки викриття їх злочинної діяльності сторонніми особами, з метою забезпечення виконання лісорубних робіт, повідомив ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , про можливість здійснення порубки та розпилу на колоди зелено ростучих дерев породи гледичія та клен, за допомогою заздалегідь підготовленої бензинової пили невстановленої марки.
ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, в порушення вимог ст.ст. 64, 67, 69 ЛК України, без передбаченого законом дозволу, діючи у складі групи, в період часу з 22.11.2021 по 23.11.2021, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено,відібрали підходящі для рубки дерева та використовуючи в якості засобу для вчинення злочину бензинову пилу невстановленої марки, здійснили незаконну порубку сорока зелено ростучих дерев породи акація та дуб, відокремивши стовбури вказаних дерев від шийки кореня до ступеня припинення росту, після чого повалили їх та розпиляли на колоди різної довжини.
Після того як робота по порубці та розпилу деревини в необхідній їм кількості вже завершувалась, ОСОБА_5 підігнав автомобіль ИЖ 2125, д.н.з. НОМЕР_1 з причепом, до місця здійснення незаконної поруби деревини.
ОСОБА_7 ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, діючи за попередньою домовленістю у складі групи, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, того ж дня, здійснили завантаження підготовлених колод дерев у причеп вказаного автомобіль марки ИЖ6163, д.н.з. НОМЕР_1 , після чого ОСОБА_5 здійснив перевезення на вказаному автомобілі, незаконно зрубаної деревини від місця здійснення незаконної порубки до місця свого проживання, а саме до будинку АДРЕСА_1 та до місця проживання ОСОБА_7 , а саме до будинку АДРЕСА_2 .
Після чого вказані колоди дерев ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , були продані, а кошти розділені між членами групи.
Відповідно до розрахунку розміру шкоди, виконаного на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 665від 23.07.2008 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» (додаток №1 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту дерев» та додаток №2 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту дерев»), проведеного Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу, загальна сума заподіяної шкоди складає 459193,19 грн.
Таким чином, зазначеними вище неправомірними діями ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які виразились у незаконній порубці 40 дерев у захисному лісовому насадженні лінійного типу, перевезенні, збуті незаконно зрубаних дерев, були спричинені тяжкі наслідки довкіллю, а саме Кам`яномостівській сільській раді Первомайського р-ну Миколаївської області на суму 459193,19 грн.
Окрім того, в період часу з 23.11.2021р. по 27.11.2021р., більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , реалізуючи спільний з ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , злочинний умисел, направлений на отримання прибутку від незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях лінійного типу на території Первомайського району Миколаївської області, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев, діючи у складі групи, доставив на автомобілі марки «ИЖ 2125» д.н. НОМЕР_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 на прилеглу територію до місця вчинення злочину, з метою забезпечення виконання останніми їх функцій, що полягали у візуальному спостереженні за прилеглою територією під час вчинення незаконних порубок у лісовому насадженні лінійного типу площею 56.3147 га яке відповідно до ст. 4 ЛК України відноситься до лісового фонду України, що знаходиться неподалік с. Степківка Первомайського району Миколаївської області та знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 4825487000:03:000:0110.
В подальшому, ОСОБА_5 , після прибуття до захисного лісового насадження лінійного типу, переконавшись у відсутності небезпеки викриття їх злочинної діяльності сторонніми особами, з метою забезпечення виконання лісорубних робіт, повідомив ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , про можливість здійснення порубки та розпилу на колоди зелено ростучих дерев породи дуб та ясень, за допомогою заздалегідь підготовленої бензинової пили невстановленої марки.
ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, в порушення вимог ст.ст. 64, 67, 69 ЛК України, без передбаченого законом дозволу, діючи у складі групи, в період часу з 22.11.2021 по 23.11.2021, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено,відібрали підходящі для рубки дерева та використовуючи в якості засобу для вчинення злочину бензинову пилу невстановленої марки, здійснили незаконну порубку двадцяти п`яти зелено ростучих дерев породи дуб та ясень, відокремивши стовбури вказаних дерев від шийки кореня до ступеня припинення росту, після чого повалили їх та розпиляли на колоди різної довжини.
Після того як робота по порубці та розпилу деревини в необхідній їм кількості вже завершувалась, ОСОБА_5 підігнав автомобіль ИЖ 2125, д.н.з. НОМЕР_1 з причепом, до місця здійснення незаконної поруби деревини.
ОСОБА_7 ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, діючи за попередньою домовленістю у складі групи, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, того ж дня, здійснили завантаження підготовлених колод дерев у причеп вказаного автомобіль марки ИЖ6163, д.н.з. НОМЕР_1 , після чого ОСОБА_5 здійснив перевезення на вказаному автомобілі, незаконно зрубаної деревини від місця здійснення незаконної порубки до місця свого проживання, а саме до будинку АДРЕСА_1 та до місця проживання ОСОБА_7 а саме до будинку АДРЕСА_2 .
Після чого вказані колоди дерев ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , були продані, а кошти розділені між членами групи.
Відповідно до розрахунку розміру шкоди, виконаного на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 665від 23.07.2008 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» (додаток №1 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту дерев» та додаток №2 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту дерев»), проведеного Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу, загальна сума заподіяної шкоди складає 155698, 94 грн.
Згідно висновку експерта судової економічної експертизи сума заподіяної шкоди складає 155691, 53 грн.
Таким чином, зазначеними вище неправомірними діями ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які виразились у незаконній порубці 5 дерев у захисному лісовому насадженні лінійного типу, перевезенні, збуті незаконно зрубаних дерев, були спричинені тяжкі наслідки довкіллю, а саме збитки Державі в особі Державного підприємства «Дослідницьке господарство «Зелені Кошари» Селекційно-генетичного інституту-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення на суму 155691, 53 грн.
Крім того, в період часу з 23.11.2021р. по 07.12.2021р., більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , реалізуючи спільний з ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , злочинний умисел,направлений на отримання прибутку від незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях лінійного типу на території Первомайського району Миколаївської області, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев, діючи у складі групи, доставив на автомобілі марки «ИЖ 2125» д.н. НОМЕР_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 на прилеглу територію до місця вчинення злочину, з метою забезпечення виконання останніми їх функцій, що полягали у візуальному спостереженні за прилеглою територією підчас вчинення незаконних порубок у лісовому насадженні лінійного типу площею 830.6425 га яке відповідно до ст. 4 ЛК України відноситься до лісового фонду України, що знаходиться неподалік с. Степківка Первомайського р-ну Миколаївської області та знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 4825487000:03:000:0111.
В подальшому, ОСОБА_5 , після прибуття до захисного лісового насадження лінійного типу, переконавшись у відсутності небезпеки викриття їх злочинної діяльності сторонніми особами, з метою забезпечення виконання лісорубних робіт, повідомив ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , про можливість здійснення порубки та розпилу на колоди зелено ростучих дерев породи дуб та ясень, за допомогою заздалегідь підготовленої бензинової пили невстановленої марки.
ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, в порушення вимог ст.ст. 64, 67, 69 ЛК України, без передбаченого законом дозволу, діючи у складі групи, в період часу з 23.11.2021 по 07.12.2021, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено,відібрали підходящі для рубки дерева та використовуючи в якості засобу для вчинення злочину бензинову пилу невстановленої марки, здійснили незаконну порубку двадцяти восьми зелено ростучих дерев породи дуб та ясень, відокремивши стовбури вказаних дерев від шийки кореня до ступеня припинення росту, після чого повалили їх та розпиляли на колоди різної довжини.
Після того як робота по порубці та розпилу деревини в необхідній їм кількості вже завершувалась, ОСОБА_5 підігнав автомобіль ИЖ 2125, д.н.з. НОМЕР_1 з причепом, до місця здійснення незаконної поруби деревини.
ОСОБА_7 ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, діючи за попередньою домовленістю у складі групи, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, того ж дня, здійснили завантаження підготовлених колод дерев у причеп вказаного автомобіль марки ИЖ6163, д.н.з. НОМЕР_1 , після чого ОСОБА_5 здійснив перевезення на вказаному автомобілі, незаконно зрубаної деревини від місця здійснення незаконної порубки до місця свого проживання, а саме до будинку АДРЕСА_1 та до місця проживання ОСОБА_7 ,а саме до будинку АДРЕСА_2 .
Після чого вказані колоди дерев ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , були продані, а кошти розділені між членами групи.
Відповідно до розрахунку розміру шкоди, виконаного на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 665 від 23.07.2008 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» (додаток №1 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту дерев» та додаток №2 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту дерев»), проведеного Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу, загальна сума заподіяної шкоди складає 164325,06 грн.
Згідно висновку експерта судової економічної експертизи сума заподіяної шкоди складає 164325,06 грн.
Таким чином, зазначеними вище неправомірними діями ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які виразились у незаконній порубці 8 дерев у захисному лісовому насадженні лінійного типу, перевезенні, збуті незаконно зрубаних дерев, були спричинені тяжкі наслідки довкіллю, а саме збитки Державі в особі Державного підприємства «Дослідницьке господарство «Зелені Кошари» Селекційно-генетичного інституту-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення на суму 164325,06грн.
Також, в період часу з 23.11.2021р. по 07.12.2021р., більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , реалізуючи спільний з ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , злочинний умисел,направлений на отримання прибутку від незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях лінійного типу на території Первомайського району Миколаївської області, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев, діючи у складі групи, доставив на автомобілі марки «ИЖ 2125» д.н. НОМЕР_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 на прилеглу територію до місця вчинення злочину, з метою забезпечення виконання останніми їх функцій, що полягали у візуальному спостереженні за прилеглою територією підчас вчинення незаконних порубок у лісовому насадженні лінійного типу площею 0.8713 га яке відповідно до ст. 4 ЛК України відноситься до лісового фонду України, що знаходиться неподалік с. Степківка Первомайського р-ну Миколаївської області та знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 4825487000:03:000:0648.
В подальшому, ОСОБА_5 , після прибуття до захисного лісового насадження лінійного типу, переконавшись у відсутності небезпеки викриття їх злочинної діяльності сторонніми особами, з метою забезпечення виконання лісорубних робіт, повідомив ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , про можливість здійснення порубки та розпилу на колоди зелено ростучих дерев породи дуб та ясень, за допомогою заздалегідь підготовленої бензинової пили невстановленої марки.
ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, в порушення вимог ст.ст. 64, 67, 69 ЛК України, без передбаченого законом дозволу, діючи у складі групи, в період часу з 23.11.2021 по 07.12.2021, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено,відібрали підходящі для рубки дерева та використовуючи в якості засобу для вчинення злочину бензинову пилу невстановленої марки, здійснили незаконну порубку двадцяти шести зелено ростучих дерев породи дуб, відокремивши стовбури вказаних дерев від шийки кореня до ступеня припинення росту, після чого повалили їх та розпиляли на колоди різної довжини.
Після того як робота по порубці та розпилу деревини в необхідній їм кількості вже завершувалась, ОСОБА_5 підігнав автомобіль ИЖ 2125, д.н.з. НОМЕР_1 з причепом, до місця здійснення незаконної поруби деревини.
ОСОБА_7 ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , маючи корисливий мотив, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, діючи за попередньою домовленістю у складі групи, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, того ж дня, здійснили завантаження підготовлених колод дерев у причеп вказаного автомобіль марки ИЖ6163, д.н.з. НОМЕР_1 , після чого ОСОБА_5 здійснив перевезення на вказаному автомобілі, незаконно зрубаної деревини від місця здійснення незаконної порубки до місця свого проживання, а саме до будинку АДРЕСА_1 та до місця проживання ОСОБА_7 , а саме до будинку АДРЕСА_2
Після чого вказані колоди дерев ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , були продані, а кошти розділені між членами групи.
Відповідно до розрахунку розміру шкоди, виконаного на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 665від 23.07.2008 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» (додаток №1 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту дерев» та додаток №2 до постанови «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту дерев»), проведеного Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу, загальна сума заподіяної шкоди складає 117990,52 грн.
Згідно висновку експерта судової економічної експертизи сума заподіяної шкоди складає 117990,52грн.
Таким чином, зазначеними вище неправомірними діями ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які виразились у незаконній порубці 6 дерев у захисному лісовому насадженні лінійного типу, перевезенні, збуті незаконно зрубаних дерев, були спричинені тяжкі наслідки довкіллю, а саме Кам`яномостівській сільській раді Первомайського р-ну Миколаївської області на суму 117990,52грн.
22.12.2021р. ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, ч. 4 ст. 246 КК України.
05.01.2022р. слідчим суддею Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області відносно підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 04 березня 2022 року включно.
Постановою керівника Первомайської окружної прокуратури від 21.02.2022 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 22.03.2022 включно.
Слідчий вказує, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні нетяжких та тяжких злочинів, за які передбачено покарання у виді позбавлення на строк до семи років, знаючи місце проживання інших підозрюваних у даному кримінальному провадженні та свідків кримінального правопорушення може незаконно впливати на них, знаючи міру покарання може переховуватись від органів досудового розслідування для того щоб уникнути його та дані ризики мали місце при обранні підозрюваному ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, до цього часу не зменшились і виправдовують тримання підозрюваного під вартою.
В судовому засіданні прокурор та слідчий підтримали своє клопотання.
Підозрюваний ОСОБА_5 в судовому засіданні свою вину у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень визнав повністю, заявив клопотання в якому просив відмовити прокурору в продовженні строку тримання під вартою та обрати йому більш м`який запобіжний захід не пов`язаний із триманням під вартою, оскільки бажає приєднатися до лав Збройних сил України для захисту суверенітету та незалежності України.
Захисник підозрюваного, ОСОБА_6 , в судовому засіданні підтримала думку останнього та просила обрати йому більш м`який запобіжний захід.
Вислухавши думку прокурора, слідчого, захисника, пояснення підозрюваного, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
22.12.2021р. ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, ч. 4 ст. 246 КК України.
05.01.2022р. слідчим суддею Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області відносно підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 04 березня 2022 року включно.
Постановою керівника Первомайської окружної прокуратури від 21.02.2022 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 22.03.2022 включно.
Ухвалою Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 23.02.22 року, відносно ОСОБА_5 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 22.03.2022 року включно.
17.03.2022р. слідчим суддею Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12021152110000724 від 26.11.2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, 4 ст.246КК України до 6 місяців, а саме до 22.06.2022 року.
Застосування запобіжного заходу слідчим суддею здійснюється у порядку, передбаченому ст. 194 КПК України, де зазначені підстави та обставини, які повинен враховувати слідчий суддя при вирішенні цього питання. Відповідно до вимог цієї статті, під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним злочину, наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, на які вказує слідчий і прокурор; і недостатність підстав для застосування більш м`яких запобіжних заходів.
Відповідно до ч.1ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Згідно ст. 199 КПК України суд продовжує строк тримання обвинуваченого під вартою, якщо на момент розгляду клопотання про продовження цього строку ризики враховані при застосуванні такого запобіжного заходу не зменшилися.
Згідно правової позиції, викладеної у рішенні Європейського суду з прав людини від 10 лютого 2011 року у справі "Харченко проти України" питання про те, чи є тривалість тримання під вартою обґрунтованою, має вирішуватися в кожній справі з урахуванням конкретних обставин, підстав. Таке, що продовжується, тримання під вартою може бути виправданим у тій чи іншій справі лише за наявності специфічних ознак того, що цього вимагають істинні вимоги публічного інтересу, які, незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважують правило поваги до особистої свободи.
При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується, вік та стан здоров`я підозрюваного, обвинуваченого, міцність його соціальних зв`язків, наявність у нього постійного місця роботи або навчання, його репутацію, майновий стан, наявність судимостей, дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосування запобіжних заходів, якщо вони застосовувались до нього раніше, наявність повідомлень особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення, а також розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється особа.
Тримання під вартою, згідно ст. 183 КПК України, є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбачених ст. 177 КПК України.
Частиною 2 ст. 183 КПК України передбачено, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки.
Згідно зі статтею 177 КПК України необхідність застосування запобіжного заходу, пов`язується з поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, після скоєння злочину, зокрема: намагання переховуватись від органів досудового розслідування та (або) суду; знищення, приховування або спотворення будь-якої речі чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином; а також вчинення іншого кримінального правопорушення чи продовження кримінального правопорушення, в якому підозрюється, обвинувачується особа.
ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні нетяжких та тяжких злочинів, за які передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до семи років, ніде не працює, не одружений, міцних соціальних зв`язків та осіб на утриманні не має, за місцем проживання характеризується посередньо, раніше судимий за корисливий злочин, підозрюється у злочинах, які були вчиненні в період випробування.
Крім того, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 інкримінованих йому кримінальних правопорушень повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
-Протоколом огляду місця події від 20.09.2021 року;
-Протоколом допиту свідків: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 ;
-Протоколами огляду місця події від 20.09.2021 року, 18.11.2021 року, 23.11.2021 року, 26.11.2021 року;
-Протоколом огляду речей від 23.11.2021;
-Висновком експертів № СЕ-19/115-21/15874-ТР від 07.12.2021 за результатами судової трасологічної експертизи;
-Листом відповіддю начальника сектора інформаційної безпеки користувачів відділу підтримки ТОВ «ЄМАРКЕТ УКРАЇНА»(OLX);
-Листом відповіддю ДП «ДГ «Зелені Кошари» СГІ-НЦНтС;
-Листом відповіддю Голови Кам`яномостівської сільської ради (ОТГ);
-Розрахунком розміру шкоди від 27.09.2021 (розмір збитків склав 564845,22 грн.);
-Розрахунком розміру шкоди від 13.12.2021 (розмір збитків склав 28448, 97 грн.);
-Розрахунком розміру шкоди від 13.12.2021 (розмір збитків склав 280391,76 грн.)
-Протоколами про результати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж (електронних інформаційних систем), від 01.12.2021 року (5 шт.);
-Довідкою ФОП ОСОБА_34 вих. № 126 від 29.12.2021 згідно якого ОСОБА_7 та ОСОБА_35 надавали оголошення до газети ТВ «Всесвіт» про продаж дров порід Дуб, ясень, акація із зазначенням їхніх номерів телефонів.
-Протоколом огляду місця події за адресою: вул. Берегова, м. Первомайськ, Миколаївська область, яким було вилучено автомобіль марки ВАЗ 2121, що перебував у користуванні ОСОБА_7 ;
-Протоколом огляду речей від 10.01.2022, яким було оглянуто планшет з сім-картою ОСОБА_8 , оглядом встановлено та підтверджено активне спілкування з ОСОБА_36 та ОСОБА_37 , зокрема і в дні вчинення злочинів;
-Протоколом огляду речей від 13.01.2022, яким було оглянуто вилучений у ОСОБА_8 ноутбук;
-Протоколом обшуку автомобіля ИЖ 2125, що перебував у фактичному користуванні ОСОБА_5 від 13.01.2022, в ході якого виявлено та вилучено фрагменти дерев, тирсу, плшку із залишками мастила, пляшку із запахом бензину, пляшку від напою Non Stop Energi Original;
-Показами підозрюваного ОСОБА_9 від 29.01.2022;
-Протоколом проведення слідчого експерименту з підозрюваним ОСОБА_9 від 29.01.2022;
-Показами підозрюваної ОСОБА_10 від 31.01.2022;
-Показами підозрюваного ОСОБА_8 від 01.02.2022;
-Протоколом проведення слідчого експерименту з підозрюваним ОСОБА_8 від 04.02.2022;
-Протоколом обшуку автомобіля Марки ВАЗ 2121, що перебував у користуванні ОСОБА_7 від 17.01.2022, в ході якого виявлено залишки тирси на підлозі та виявлено і вилучено захисний кожух від цепної пилки;
-Протоколом про результати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж (електронних інформаційних систем), від 20.01.2022;
-Протоколом про результати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж (електронних інформаційних систем), від 20.01.2022.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, наявність конкретного суспільного інтересу, який, незважаючи на презумпцію невинуватості, переважає принцип поваги до свободи особистості, суд вважає доведеним той факт, що ризики, передбачені п.п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: переховування підозрюваного від органів досудового розслідування та/або суду з метою уникнення від кримінальної відповідальності, знищення,приховування абоспотворення будь-якихіз речейчи документів,які маютьістотне значеннядля встановленняобставин кримінальногоправопорушення, ризику незаконного впливу підозрюваним на свідків кримінального правопорушення та інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні, а також ризику продовження підозрюваним вчинення нових злочинів, не зникли та продовжують існувати.
Станом на теперішній час обставини, враховані при застосуванні запобіжного заходу відносно підозрюваного не зникли, а тому подальше тримання ОСОБА_5 під вартою є виправданим та зазначеним ризикам неможливо запобігти, застосувавши до підозрюваного будь-який більш м`який запобіжний захід.
В судовому засіданні підозрюваний ОСОБА_5 просив обрати йому більш м`який запобіжний захід не пов`язаний із триманням під вартою, оскільки бажає приєднатися до лав Збройних сил України для захисту суверенітету та незалежності України.
Так, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, указом президента України № 64/2022, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Указом президента України № 69/2022 від 24.02.2022 року у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції Українипостановлено:
1. Оголосити та провести загальну мобілізацію (далі мобілізація).
2. Мобілізацію провести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської,Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.
3. Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом.
Разом зтим,згідно довідкиначальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 2072 від 17.11.2021р., ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на військовому обліку та останньому надано відстрочку від призову на строкову військову службу до 01.07.2022 року (для здобуття освіти).
Тобто, ОСОБА_5 , якому на даний момент виповнилося лише 18 років, не має жодного бойового досвіду, він не навчався у військових навчальних закладах, даних про проходження останнім військової підготовки у будь який інший спосіб немає, а тому його твердження про бажання приєднатися до лав Збройних сил України не можна розцінювати як вирішальну обставину при розгляді питання про продовження строку тримання під вартою.
Також, посилання захисника на певні дані, що характеризують особу обвинуваченого, те, що він почав відшкодовувати завдані збитки, не можуть бути безумовними підставами для обрання відносно підозрюваного більш м`якого запобіжного заходу, оскільки не спростовують висновків суду про те, що ОСОБА_5 може вчинити дії, передбаченіст. 177 КПК України.
Крім того, на думку суду обраний відносно підозрюваного запобіжний захід відповідає особі підозрюваного, характеру та тяжкості діянь, що йому інкримінуються, позбавляє можливості перешкодити інтересам правосуддя, зокрема, і ухиленню від суду.
На підставі вище викладеного, приходжу до висновку про те, що клопотання слідчого, щодо продовження строку застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є обґрунтованим, таким, що підлягає задоволенню, та вважає за необхідне продовжити підозрюваному ОСОБА_5 строк тримання під вартою на 60 днів до 19.05.2022р. включно.
Відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України, з урахуванням вимог ст. 182 КПК України, суд вважає за необхідне визначити підозрюваному заставу, яка може бути внесена ним протягом усього часу тримання під вартою, у розмірі 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У зазначених межах застава здатна забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків відповідно до ст. 194 КПК України.
Керуючись статтями177,178,183,197,199 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И Л А:
Клопотання старшого слідчого СВ Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області капітана поліції ОСОБА_3 - задовольнити.
В задоволенні клопотання підозрюваного ОСОБА_5 - відмовити.
Продовжити підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів до 19.05.2022р. включно.
Визначити розмір застави у розмірі 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб в сумі 124 050 (сто двадцять чотири тисячі п`ядесят) грн. У разі внесення застави протягом усього часу тримання під вартою звільнити ОСОБА_5 з-під варти.
У разі внесення застави покласти на підозрюваного обов`язки:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду в межах даного кримінального провадження;
- не відлучатися з постійного місця проживання, яке він зазначить слідчому, без дозволу слідчого, прокурора, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну місця проживання (перебування), роботи.
- утримуватися від спілкування зіншими підозрюваними у цьому ж кримінальному провадженні.
Попередити підозрюваного про наслідки невиконання таких обов`язків, якщо вони будуть на нього покладені.
Копію ухвали вручити учасникам процесу.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її винесення, а підозрюваним - в той же строк з моменту вручення йому копії ухвали.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ: ОСОБА_1
Суд | Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2022 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 103711227 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні