Ухвала
від 21.03.2022 по справі 452/3482/18
САМБІРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 452/3482/18

Провадження № 1-кс/452/265/2022

УХВАЛА

Іменем України

21 березня 2022 року слідчий суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у порядку ч. 4 ст. 107 КПК України клопотання прокурора Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 про реалізацію речових доказів,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про реалізацію речових доказів, посилаючись на те, що слідчим відділенням Самбірського районного відділення поліції здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42018141290000034 від 29 жовтня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 273 КК України, за фактом того, що 29.10.2018 в Самбірську місцеву прокуратуру надійшло повідомлення із Самбірської міської ради щодо функціонування на території м. Самбора Львівської області мережі автозаправочних комплексів без передбачених законодавством України дозвільних документів, в тому числі, з порушенням правил вибухо-пожежної безпеки, що може створювати загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків.

18.12.2018 проведено огляд нелегальної АЗС, що здійснювала свою незаконну діяльність в

м. Самборі по вул. Куб`яка (територія кафе «Ретро»).

За результатами проведеного огляду місця події за вказаною адресою виявлено ємкість (бочку) для зберігання палива, колонку для відкачки пального та 206 л дизельного палива.

Протоколом огляду місця події вилучено 206 л дизельного палива, який передано на відповідальне зберігання ПП «Алекс» та опечатано колонку.

Прокурор зазначає, що ухвалою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 21.12.2018 року накладено арешт на пальне та бочку з колонкою.

При цьому згідно з частиною другою статті 100 КПК України речовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов`язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні.

У місцевостях, де ведуться бойові дії, примусове відчуження або вилучення майна здійснюється за рішенням військового командування без погодження з органами, зазначеними у частині першій цієї статті.

Покликаючись назазначені обставинипрокурор проситьнадати дозвілна конфіскаціюречового доказу-206літрів дизельногопалива вилучених в межах кримінального провадження №42018141290000034 внесеного до ЄРДР 29.10.2018, та передати такий для потреб Самбірської районної військової адміністрації (код ЄДРПУО 04056322, 81400, Львівська область, м. Самбір, вул. Мазепи, 8) для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони України.

Прокурор Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився. Неприбуття прокурора не перешкоджає розгляду клопотання.

Вивчивши подані докази, слід дійти висновку про необхідність задоволення клопотання із наступних підстав.

Згідно ч.1 ст. 100 КПК України речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених статтями 160-166, 170-174 цього Кодексу.

При цьому згідно з частиною другою статті 100 КПК України речовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов`язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні.

У місцевостях, де ведуться бойові дії, примусове відчуження або вилучення майна здійснюється за рішенням військового командування без погодження з органами, зазначеними у частині першій цієї статті.

Згідно п.3 ч.9 ст. 100 КПК України майно, що було предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з незаконним обігом, та/або вилучене з обігу, передається відповідним установам або знищується.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» на територіях, на яких введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян можуть утворюватися тимчасові державні органи - військові адміністрації.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом з військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних

прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану, зокрема щодо примусового відчуження майна, що перебуває у приватній або комунальній власності, вилучати майно державних підприємств, державних господарських об`єднань для потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану в установленому законом порядку та видавати про це відповідні документи встановленого зразка.

Згідно зі ст. 16 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» за рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію в установленому порядку указом Президента України, утворені відповідно до законів України військові формування залучаються разом із правоохоронними органами до вирішення завдань, пов`язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану, згідно з їх призначенням та специфікою діяльності.

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», вилучення майна - позбавлення державних підприємств, державних господарських об`єднань права господарського відання або оперативного управління індивідуально визначеним державним майном з метою його передачі для потреб держави в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану.

Згідно з ч. 3 ст. 3 Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану здійснюється без відшкодування вартості такого майна.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 4 Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», у місцевостях, де ведуться бойові дії, примусове відчуження або вилучення майна здійснюється за рішенням військового командування без погодження з органами, зазначеними у частині першій цієї статті.

У відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2022 р. №186-р про передачу майна для потреб Збройних Сил, вбачається, що передати необхідне для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та цивільного захисту населення в умовах воєнного стану конфісковане майно, майно, визнане безхазяйним, майно, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання (у тому числі майно, визначене у статті 184 Митного кодексу України), що за правом успадкування чи на інших законних підставах перейшло у власність держави, до сфери управління Міністерства оборони, інших центральних органів виконавчої влади та державних органів, які здійснюють керівництво військовими формуваннями, утвореними відповідно до закону, та правоохоронними органами..

Встановлено, що слідчим відділенням Самбірського районного відділу поліції здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42018141290000034 від 29 жовтня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 273 КК України, за фактом того, що до Самбірської місцевої прокуратури надійшло повідомлення із Самбірської міської ради щодо функціонування на території м. Самбора Львівської області мережі автозаправочних комплексів без передбачених законодавством України дозвільних документів, в тому числі, з порушенням правил вибухо-пожежної безпеки, що може створювати загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків.

Ухвалою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 21.12.2018 року накладено арешт на час досудового розслідування кримінального провадження, внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №42018140290000031від 29.10.2018року, до скасування у встановленому КПК України порядку на: резервуар (бочку) сірого кольору приблизною ємкістю 25 т з колонкою сірого та зеленого кольору, пістолетом та шлангом (які знаходяться на території кафе бару « ІНФОРМАЦІЯ_1 », м. Самбір Львівської області, вул. Куб`яка),

206,68 л дизельного палива, які передані на відповідальне зберігання ПП «Алекс».

Постановою слідчого СВ Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 від 10 березня 2022 року кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018141290000034 від 29 жовтня 2018 року, закрито у зв`язкуз тим, що встановлено відсутність складу кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 273 КК України.

З урахуванням наведеного, слід дійти висновку про те, що слід надати дозвіл на конфіскацію вищезазначеного речового доказу, вилученого в межах даного кримінального провадження, який переданий на відповідальне зберігання ПП «Алекс», та передати такий для потреб Самбірської районної військової адміністрації (код ЄДРПУО 04056322, 81400, Львівська область, м. Самбір, вул. Мазепи, 8) для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони України.

Керуючись ст. ст. 98, 100 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання прокурора Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 задовольнити.

Надати дозвілна конфіскаціюречового доказу-206літрів дизельногопалива вилучених в межах кримінального провадження №42018141290000034 внесеного до ЄРДР 29.10.2018, та передати такий для потреб Самбірської районної військової адміністрації (код ЄДРПУО 04056322, 81400, Львівська область, м. Самбір, вул. Мазепи, 8) для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони України.

Виконання ухвали доручити прокурору Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 .

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення і окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя

СудСамбірський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.03.2022
Оприлюднено20.01.2023
Номер документу103729262
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —452/3482/18

Ухвала від 31.03.2022

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Карнасевич Г. І.

Ухвала від 21.03.2022

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Карнасевич Г. І.

Ухвала від 10.12.2021

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Карнасевич Г. І.

Ухвала від 22.06.2021

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Карнасевич Г. І.

Ухвала від 17.12.2020

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Карнасевич Г. І.

Ухвала від 11.12.2020

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Карнасевич Г. І.

Ухвала від 28.10.2019

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Карнасевич Г. І.

Ухвала від 07.03.2019

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Карнасевич Г. І.

Ухвала від 04.03.2019

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Карнасевич Г. І.

Ухвала від 04.03.2019

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Карнасевич Г. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні