КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/7417/21
Провадження № 2/552/681/22
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.03.2022 року м. Полтава
Київський районний суд м. Полтави в складі: судді Миронець О.К., за участю секретаря судових засідань Винниченко Я.В. розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Житлово-будівельного кооперативу «Ромашка» про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , Житлово-будівельного кооперативу «Ромашка» та просить суд визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1 : на Ѕ частину як на частку в спільному майні подружжя та Ѕ частку в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , який номер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Свій позов обґрунтували тим, що з 30.03.1974 року вона перебувала в шлюбі з ОСОБА_3 . Власником будинку по АДРЕСА_2 є житлово-будівельний кооператив «Ромашка», ОСОБА_3 був членом кооперативу з 1973 року. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер. Після його смерті відкрилась спадщина на квартиру.
У встановленому законом порядку вона звернулась до нотаріусу із заявою про прийняття спадщини. Відповідач ОСОБА_2 є сином спадкодавця, але він не подав заяву до нотаріуса про прийняття спадщини. Нотаріус відмовила їй у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку з відсутністю в неї документів на квартиру.
Відповідно до ухвали суду від 26.01.2022 року відкрито провадження по справі та призначено підготовче судове засідання.
Представник позивача та позивач в судове засідання не з`явились, позивач та представник позивача подали заяву про розгляду справи без їх участі, позов підтримали та просили його задовольнити.
Відповідачі в судове засідання не з`явились, подали заяви про розгляд справи без їх участі, позов визнали та просили суд його задовольнити.
Відповідно до ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Отже, суд приходить до висновку про можливість прийняти рішення в ході підготовчого судового засідання.
Суд, дослідивши матеріали справи приходить до таких висновків.
Судом встановлено, що 30.03.1974 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 укладено шлюб.
Від даного шлюбу вони мають сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 .
Зі звіту про оцінку майна вбачається, що вартість квартири АДРЕСА_1 складає 560200 гривень.
Згідно довідки №77 від 13.12.2021 року виданої житлово-експлуатаційним кооперативом «Ромашка» вбачається, що сума пайових внесків за квартиру АДРЕСА_1 повністю сплачена та складає 5500 карбованців.
Згідно довідки виданої ПП Полтавське бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» від 13.07.2021 року №7972 вбачається, що реєстрація права власності на квартиру АДРЕСА_1 не проводилась.
Відповідно до постанови приватного нотаріуса Полтавського міського нотаріального округу Гризунової О.В. від 01.12.2021 року нотаріус відмовила ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України від 30.05.2008 N 7 «Про судову практику у справах про спадкування» у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до ст. 384 ЦК України будинок, споруджений або придбаний житлово-будівельним (житловим) кооперативом, є його власністю.
2. Член житлово-будівельного (житлового) кооперативу має право володіння і користування, а за згодою кооперативу - і розпоряджання квартирою, яку він займає в будинку кооперативу, якщо він не викупив її.
3. У разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.
За таких обставин, оскільки позивач є єдиною спадкоємицею майна спадкодавця ОСОБА_3 та є його дружиною, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки в позасудовому порядку оформити спадщину вона не має можливості, так як нотаріус відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом.
Керуючись ст.263-265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Житлово-будівельного кооперативу «Ромашка» про визнання права власності в порядку спадкування на земельну ділянку задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 , а саме на Ѕ частину як на частку в спільному майні подружжя та Ѕ частку в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , який номер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано,набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк, з дня його проголошення, апеляційної скарги.
СТОРОНИ ПО СПРАВІ:
Позивач - ОСОБА_1 , місце проживання АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Відповідач - ОСОБА_2 , АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий.
Відповідач - Житлово-будівельний кооператив «Ромашка», м. Полтава, провулок Хорольський,16, код ЄДРПОУ 21068309.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 23.03.2022 року.
СУДДЯ Миронець О.К.
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 103733527 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Миронець О. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні