Ухвала
від 24.03.2022 по справі 161/3674/22
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/3674/22

Провадження № 1-в/161/113/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Луцьк 24 березня 2022 року

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Волинської обласної прокуратури ОСОБА_3 про вирішення долі речових доказів у кримінального провадженні №32020030000000030 від 29.05.2020 року, -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Волинської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про вирішення долі речових доказів у кримінальному провадженні №32020030000000030 від 29.05.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України, а саме скасування арешту з майна та подальшого його знищення щодо:

- 5 (п`яти) ящиків коньяку марки «Азнаурі», в загальній кількості 100 (сто) пляшок об`ємом по 0,5 л. кожна, з марками акцизного податку, що мають явні ознаки підробки;

- 5 (п`яти) ящиків коньяку марки «Закарпатський», в загальній кількості 100 (сто) пляшок об`ємом по 0,5 л. кожна, з марками акцизного податку, що мають явні ознаки підробки;

- 10 (десяти) ящиків коньяку марки «Кахеті», в загальній кількості 200 (двісті) пляшок об`ємом по 0,5 л. кожна, з марками акцизного податку, що мають явні ознаки підробки;

- 20 (двадцяти) ящиків тютюнових виробів марки «Кредо», в загальній кількості 10000 (десять тисяч) пачок без марок акцизного податку встановленого зразка України;

- 20 (двадцяти) ящиків тютюнових виробів марки «Квін Ментол», в загальній кількості 10000 (десять тисяч) пачок без марок акцизного податку встановленого зразка України.

Клопотання мотивує тим, що в провадженні СВ Луцького РУП у Волинській області знаходиться кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020030000000030 від 29.05.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України, оскільки досудовим розслідування встановлено ряд фактів зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, відносно яких ще органом досудового розслідування не проведено усіх необхідних слідчих (розшукових) дій.

Зокрема, 18.09.2020 року в період з 13 години по 14 годину 36 хвилин проведено огляд транспортного засобу марки «Рено», моделі «Трафік», д.н.з. НОМЕР_1 , що знаходився на автостоянці за адресою: вулиця Богуна, 1 Б, с. Прилуцьке, Волинська область.

Даним транспортним засобом користувався ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У ході даної слідчої дії у транспортному засобі виявлено та вилучено вище вказане майна.

Після чого, 19.09.2020 року слідчим винесено постанову про визнання вищевказаного майна та речей речовими доказами у кримінальному провадженні.

На підставі вищевказаного рішення слідчого речові докази поміщено на зберігання в ТОВ «Волинь-Євробізнес» (код ЄРДПОУ 33170475).

На підставі клопотання слідчого 25.09.2020 року слідчим суддею Луцького міськрайонного суду постановлено ухвалу про накладення арешту на вище перелічений вилучений підакцизний товар.

Проведеним досудовим розслідуванням встановити осіб причетних до вчинення вказаного кримінальних правопорушень та факти незаконного придбання, зберігання та транспортування з метою збуту підакцизних товарів не виявилось можливим.

За результатами досудового розслідування слідчим 22.03.2022 року винесено постанову про закриття вищевказаного кримінального правопорушення у кримінальному провадженні на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

В судове засідання не з`явився прокурор ОСОБА_3 , однак попередньо подав до суду заяви про слухання клопотання у його відсутності.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити.

Так, згідно до вимог ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Вимогами ч. 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до постанови слідчого СВ Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_5 від 22.03.2022 року, кримінальне провадження №32020030000000030 від 29.05.2020 року за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.204 КК України закрите на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України у зв`язку із відсутністю складу кримінального правопорушення, яка була надана до суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 КПК України, прокурор одночасно з винесенням постанови про закриття кримінального провадження скасовує арешт майна, якщо воно не підлягає спеціальній конфіскації.

Разом з тим, постанова про закриття кримінального провадження була винесена слідчим, а тому питання про скасування арешту майна вирішено не було.

Відповідно до п.4 ч.6 ст. 100 КПК України встановлено, що речові докази, які не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин не можливо без зайвих труднощів, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню передаються для технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також, якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля. У разі необхідності може бути збережений зразок речового доказу, достатній для його експертного дослідження або інших цілей кримінального провадження.

Відповідно до п.8 ст. 100 КПК України, реалізація, технологічна переробка або знищення речових доказів здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.п.3 ч.4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19 грудня 1995 року (із змінами та доповненнями), - тютюнові вироби та алкогольні напої, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Згідно п.п. 14.1.107., 14.1.109. ст. 14 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 (із змінами та доповненнями) слідує, що тютюнові вироби та алкогольні напої підлягають маркуванню марками акцизного податку України, що підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

У відповідності до статті 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» слідує, що продукція, маркування якої не відповідає встановленим законодавством вимогам щодо мови маркування та (або) змісту маркування, а також продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції - є неякісна та небезпечна продукція.

Згідно затвердженого Постановою КМУ від 19 листопада 2013 р. № 1104 «Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження» передбачено, що речові докази у вигляді предметів чи товарів, що належать до вилучених з обігу, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля, на підставі відповідного рішення слідчого судді, суду передаються для їх технологічної переробки або знищуються.

Зважаючи, що до матеріалів клопотання надані достатні дані, якими прокурор обґрунтовує клопотання, щодо скасування арешту з майна та знищення речових доказів у кримінальному провадженні кримінальному провадженні №32020030000000030 від 29.05.2020 року, також з врахування того, що кримінальне провадження в межах якого було накладено арешт закрите у зв`язку із відсутність в діянні складу кримінального правопорушення, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.100, 170, 174 КПК України, суд,

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Волинської обласної прокуратури ОСОБА_3 про вирішення долі речових доказів у кримінальному провадженні №32020030000000030 від 29.05.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України, а саме скасування арешту з майна та подальшого його знищення задовольнити.

Арешт накладений ухвалою слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області від 25.09.2020 року на майно, а саме на 5 (п`ять) ящиків коньяку марки «Азнаурі», в загальній кількості 100 (сто) пляшок об`ємом по 0,5 л. кожна, з марками акцизного податку, що мають явні ознаки підробки; 5 (п`ять) ящиків коньяку марки «Закарпатський», в загальній кількості 100 (сто) пляшок об`ємом по 0,5 л. кожна, з марками акцизного податку, що мають явні ознаки підробки; 10 (десять) ящиків коньяку марки «Кахеті», в загальній кількості 200 (двісті) пляшок об`ємом по 0,5 л. кожна, з марками акцизного податку, що мають явні ознаки підробки; 20 (двадцять) ящиків тютюнових виробів марки «Кредо», в загальній кількості 10000 (десять тисяч) пачок без марок акцизного податку встановленого зразка України, 20 (двадцять) ящиків тютюнових виробів марки «Квін Ментол», в загальній кількості 10000 (десять тисяч) пачок без марок акцизного податку встановленого зразка України скасувати.

Надати дозвіл на знищення речових доказів у кримінальному провадженні кримінальному провадженні №32020030000000030 від 29.05.2020 року, а саме:

- 5 (п`ять) ящиків коньяку марки «Азнаурі», в загальній кількості 100 (сто) пляшок об`ємом по 0,5 л. кожна, з марками акцизного податку, що мають явні ознаки підробки;

- 5 (п`ять) ящиків коньяку марки «Закарпатський», в загальній кількості 100 (сто) пляшок об`ємом по 0,5 л. кожна, з марками акцизного податку, що мають явні ознаки підробки;

- 10 (десять) ящиків коньяку марки «Кахеті», в загальній кількості 200 (двісті) пляшок об`ємом по 0,5 л. кожна, з марками акцизного податку, що мають явні ознаки підробки;

- 20 (двадцять) ящиків тютюнових виробів марки «Кредо», в загальній кількості 10000 (десять тисяч) пачок без марок акцизного податку встановленого зразка України ;

- 20 (двадцять) ящиків тютюнових виробів марки «Квін Ментол», в загальній кількості 10000 (десять тисяч) пачок без марок акцизного податку встановленого зразка України.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення24.03.2022
Оприлюднено20.01.2023
Номер документу103742368
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —161/3674/22

Ухвала від 24.03.2022

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Камінська К. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні