10405-2007
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 103
РІШЕННЯ
Іменем України
03.09.2007Справа №2-15/10405-2007
За позовом Відкритого акціонерного товариства “Крименерго” (95034, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, 74/6)
До відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Домашня птиця» (95007, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Радищева, 86, кв. 41, код ЄДРПОУ 33375398)
Про стягнення 5268,56 грн.
Суддя ГС АР Крим І.А. Іщенко
представники:
Від позивача – Мартинюк Ю.А., довіреність № 019-Д від 04.01.2007 р., у справі
Від відповідача – не з'явився
Обставини справи: Відкрите акціонерне товариство «Крименерго» звернулось до Господарського суду АР Крим із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Домашня птиця» про стягнення 5268,56 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем неналежним чином виконуються зобов'язання щодо розрахунків за поставлену електричну енергію, а також ним були перевищені граничні обсяги електричної енергії за червень 2007 р., про що був складений відповідний акт від 06.06.2007 р. Відповідачу були виставлені рахунки, в тому числі і на підставі вказаного акту, на оплату різниці між фактично спожитими та граничними обсягами електроенергії у розмірі 1737,00 грн., за активну електричну електроенергію у розмірі 2053,96 грн. та за реактивну електричну енергію у розмірі 1477,60 грн, всього – 5268,56 грн. Вказана заборгованість перед ВАТ «Крименерго» до теперішнього часу в добровільному порядку відповідачем не погашена, що і стало приводом для звернення з позовом до суду про стягнення вказаної суми заборгованості в примусовому порядку.
Відповідач у судове засідання не з'явився, відзив на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив, вимоги суду не виконав, про час та місце слухання справи був проінформований належним чином рекомендованою кореспонденцією.
Суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами у порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ :
02.12.2005 р. між Відкритим акціонерним товариством «Крименерго» (Постачальник) в особі Білогірського РЕМ та Товариством з обмеженою відповідальністю «Домашня птиця» (Споживач) був укладений договір про постачання електричної енергії № 630 (а.с. 8-11)
Згідно з розділом 1 якого Постачальник поставляє електричну енергію Споживачу, а Споживач сплачує Постачальнику її вартість та здійснює інші платежі (5-ти кратний розмір тарифу за перевищення договірної величини електроспоживання, пеню, за графіком погашення заборгованості, за актами порушення ПКЕЕ) згідно умовам цього Договору та додаткам до Договору, які є його невід'ємними частинами.
Згідно з пунктом 2 Договору під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов'язуються керуватись чинним законодавством України, зокрема, Законом України „Про електроенергетику”, Правилами користування електричною енергією, затвердженими у встановленому порядку.
Пунктом 2.2.3 Договору встановлено, що споживач зобов'язується оплачувати постачальнику вартість електричної енергії та інші нарахування.
Відповідно до пункту 1 Додатку № 4.1 «Порядок розрахунків для споживачів, які здійснюють передплату за спожиту електроенергію» розрахункова дата встановлюється 6 числа кожного місяця, відповідно розрахунковим вважається період з 6 числа місяця до такого ж числа наступного місяця.
Показання розрахункових засобів обліку згідно з Переліком об'єктів та точок комерційного обліку фіксуються 6 числа кожен місяць та оформлюються „Актом про об'єми переданої споживачу (спожитої Споживачем) електричної енергії” в 2-х екземплярах, по одному для кожної із сторін.
Споживач до 15 числа, що передує розрахунковому періоду, здійснює платіж на наступний розрахунковий період у сумі вартості 100% заявленого об'єму споживання електричної енергії. (п2 5 Додатку № 4.1 до Договору).
В пункті 5 Додатку № 4.1 передбачено, що перевищення договірної величини споживання електричної енергії визначається під час підведення підсумків розрахункового періоду на підставі затверджених сторонами даних розрахункового обліку електричної енергії або акту приймання-передачі електричної енергії. У випадку коригування договірної величини споживання електричної енергії протягом поточного розрахункового періоду здійснюється відповідне коригування граничної величини споживання електричної потужності. Скоригована гранична величина споживання електричної потужності дійсна до дня проведення коригування. Споживач сплачує Постачальнику електричної енергії двократну вартість величини перевищення відповідно до статті 26 Закону України «По електроенергетику».
Згідно з пунктом 7 Порядку постачання електричної енергії споживачам, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №441 від 24.03.1999 р. місцеві енергопостачальні організації до початку наступного року в обумовлені договорами про постачання електричної енергії терміни узгоджують з усіма споживачами, крім населення, обсяги очікуваного споживання електричної енергії на наступний рік за місяцями (кварталами). Узгоджені обсяги споживання електричної енергії оформлюються додатком до договору як договірні величини.
Так, матеріали справи свідчать про те, що у червні місяці 2007 р. Товариству з обмеженою відповідальністю «Домашня птиця» був виставлений рахунок № 630/047 від 06.06.2007 р. на оплату за відпущену в червні місяці 2007 р. електричну енергію на суму 2053.96 грн. (а.с.22)
Відповідачем всупереч вимогам статті 33 Господарського процесуального кодексу України, не надано доказів оплати виставленого рахунку, в той час, як кожна сторона повинна довести суду ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Таким чином, позовні вимоги в частині стягнення заборгованості за активну електричну енергію у розмірі 2053,96 грн. підтверджується матеріалами справи, а тому підлягає стягненню з відповідача.
Згідно пункту 1.2 Правил користування електричною енергією електрична енергія (активна) - енергоносій, який виступає на ринку як товар, що відрізняється від інших товарів особливими споживчими якостями та фізико-технічними характеристиками
(одночасність виробництва та споживання, неможливість складування, повернення, переадресування), які визначають необхідність регулювання та регламентації використання цього товару.
Електрична енергія (реактивна) - технологічно шкідлива циркуляція електричної енергії між джерелами електропостачання та приймачами змінного електричного струму, викликана електромагнітною незбалансованістю електроустановок.
Перетікання реактивної електричної енергії на межі балансової належності електричних мереж (перетікання реактивної електричної енергії) - складова фізичних процесів передачі, розподілу та споживання активної електричної енергії, яка спричиняє додаткові технологічні втрати активної електричної енергії та впливає на показники якості активної електричної енергії.
Плата за перетікання реактивної електроенергії - плата за послуги, які електропередавальна організація або власник технологічних електричних мереж змушені надавати споживачу, якщо він експлуатує електромагнітно незбалансовані електроустановки.
Відповідно до пункту 2.2.4 Договору споживач зобов'язується здійснювати оплату за послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії між електромережею постачальника та електроустановками споживача відповідно з додатком № 5 «Порядок розрахунків за перетоки реактивної електроенергії». (а.с. 19-20)
Так, згідно вищезазначеного Додатку № 5, складеного та підписаного сторонами 02.02.2007 р. була нарахована реактивна потужність за червень місяць у розмірі 1477,60 грн. (рахунок –фактура № 630/47 від 06.06.2007 р. (а.с. 25).
Відповідно до пункту 18 зазначеного Порядку Споживач зобов'язаний здійснити оплату за перетікання реактивної електроенергії на поточний рахунок Постачальника протягом 10 днів з моменту отримання розрахункових документів.
Як вбачається з матеріалів справи рахунок № 630/47 від 06.06.2007 р. на суму 1477,60 грн. був отриманий уповноваженим представником Споживача власноруч, про що свідчить відмітка про отримання та власний письмовий підпис представника.
Таким чином, відповідачем були порушені пункт 2.2.4 Договору та пункт 18 додатку № 5 до Договору, матеріалами справи підтверджується невиконання відповідачем свого зобовязання, тому позовні вимоги в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Домашня птиця» заборгованості за реактивну електричну енергію у розмірі 1477,60 грн. підлягають задоволенню.
Згідно з пунктом 14 Порядку постачання електричної енергії споживачам усі споживачі повинні дотримуватися встановлених граничних величин споживання електричної потужності, а також оперативно-диспетчерської дисципліни згідно з нормативними документами, брати участь у протиаварійних заходах та виконувати вимоги, передбачені Правилами користування електричною енергією.
06.06.2007 р. ВАТ „Крименерго” був складений акт про перевищення Товариством з обмеженою відповідальністю «Домашня птиця» договірних величин об'єму споживання електричної енергії за розрахунковий період з 06.05.2007 р. по 06.06.2007 р., згідно з яким перевищення складає 4856 кВт/год. Так, граничний обсяг споживання електричної енергії за вказаний розрахунковий період складає 6800 кВт/год, у той час як обсяг фактично спожитої електричної енергії за звітний період склав 11656 кВт/год.
На підставі вказаного акту позивачем була розрахована вартість перевищення граничних величин споживання електроенергії у сумі 1737,00 грн., на оплату якої відповідачу був виставлений рахунок № 630/047 від 06.06.2007 р. Вказана сума була обчислена як вартість різниці між об'ємом спожитої у відповідний період електроенергії і об'ємом договірної величини електроспоживання за розрахунковий період.
Згідно зі статтею 26 Закону України „Про електроенергетику” споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.
Відповідач не надав суду доказів оплати ним заборгованості за зазначеними рахунками, у той час як відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
За таких обставин, позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 5268,56 грн., в тому числі за активну електричну енергію у розмірі 2053,96 грн., за реактивну електричну енергію у розмірі 1477,60 грн., за перевищення ліміту споживання у розмірі 1737,00 грн. є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі. Наявність заборгованості у розмірі 5268,56 грн. визнана відповідачем шляхом складання та підписання акту звіряння взаємних розрахунків. (а.с. 18, 30)
Державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу підлягають стягненню з відповідача відповідно до вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 33, 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Домашня птиця» (95007, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Радищева, 86, кв. 41, код ЄДРПОУ 33375398, р/р 2600512423 в СФ ВАТ АБ «Укргазбанк» МФО 324797) на користь Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» (95034, м. Сімферополь, вул. Київська, 74/6, код ЗКПО 00131400, р/р 260323051142 у філії КРУ ВАТ «Ощадбанк» МФО 324805) суму заборгованості у розмірі 5268,56 грн.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Домашня птиця» (95007, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Радищева, 86, кв. 41, код ЄДРПОУ 33375398, р/р 2600512423 в СФ ВАТ АБ «Укргазбанк» МФО 324797) на користь Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» (95034, м. Сімферополь, вул. Київська, 74/6, код ЗКПО 00131400 р/р 26005303320163 КЦО ПИБ м. Сімферополь, МФО 324430) державне мито у розмірі 102,00 грн. та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Видати накази після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Іщенко І.А.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2007 |
Оприлюднено | 23.10.2007 |
Номер документу | 1037601 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Іщенко І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні