Справа № 388/2038/21
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.03.2022 року Долинський районний суд Кіровоградської області
у складі: головуючого - судді Баранського Д.М.,
за участю секретаря Поліщук Т.І.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Долинській цивільну справу за позовами ОСОБА_1 до Комунального закладу «Долинський опорний заклад загальної середньої шкоди І-ІІІ ступенів № 4 Долинської міської ради», третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління освіти, молоді та спорту Долинської міської ради про стягнення щорічної винагороди за сумлінну працю; ОСОБА_2 до Комунального закладу «Долинський опорний заклад загальної середньої шкоди І-ІІІ ступенів № 4 Долинської міської ради», третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління освіти, молоді та спорту Долинської міської ради про стягнення щорічної винагороди за сумлінну працю, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з цим позовом до відповідача та просить стягнути на свою користь 6461 грн невиплаченої щорічної винагороди за сумлінну працю, досягнення успіхів у вихованні, навчанні дітей та зразкове виконання службових обов`язків у 2020-2021 роках.
Позов мотивує тим, що до 14 серпня 2021 року перебувала в трудових правовідносинах з Комунальним закладом «Долинський опорний заклад загальної освіти І-ІІІ ступенів № 4 Долинської міської ради» на посаді вчителя математики.
Під час перебування позивачки у трудових правовідносинах з відповідачем ним не було здійснено виплату на її користь щорічної грошової винагороди за сумлінну працю в сумі 6461 грн.
ОСОБА_2 звернулась до суду з цим позовом до відповідача та просить стягнути на свою користь 7677,90 грн невиплаченої щорічної винагороди за сумлінну працю, досягнення успіхів у вихованні, навчанні дітей та зразкове виконання службових обов`язків у 2020-2021 роках.
Позов мотивує тим, що до 6 серпня 2021 року перебувала в трудових правовідносинах з Комунальним закладом «Долинський опорний заклад загальної освіти І-ІІІ ступенів № 4 Долинської міської ради» на посаді завідувача Першотравневої філії І-ІІ ступенів.
Під час перебування позивачки у трудових правовідносинах з відповідачем ним не було здійснено виплату на її користь щорічної грошової винагороди за сумлінну працю в сумі 7577,90 грн.
Ухвалою Долинського районного суду Кіровоградської області від 24 грудня 2021 року справи за позовами позивачів об`єднано в одне провадження.
Відповідач відзив на позовні заяви у встановлений строк до суду не надіслав.
Третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління освіти, молоді та спорту Долинської міської ради письмових пояснень щодо позовів до суду не надіслало.
В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 позови підтримали, просили їх задовольнити.
Представник відповідача Комунального закладу «Долинський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4 Долинської міської ради» в судове засідання не з`явився, повідомлявся про місце та час розгляду справи, про причину неявки не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надіслав.
Представник Управління освіти, молоді та спорту Долинської міської ради в судове засідання не з`явився, повідомлявся про місце та час розгляду справи, про причину неявки не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надіслав.
Оскільки представник відповідача від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності в судове засідання не з`явився, відзив на позов не подав, про причину неявки не повідомив, суд уважає ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, позивачі не заперечують проти винесення заочного рішення.
Суд, заслухавши пояснення позивачів, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов до висновку про задоволення позовів з таких підстав.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи (чч. 1-3 ст. 83 ЦПК України).
Судом установлено, що ОСОБА_1 згідно з трудовим договором від 30 червня 2020 року працювала вчителем математики в Комунальному закладі «Долинський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4 Долинської міської ради» та за наказом від 29 квітня 2021 року № 53-к була звільнена з 10 серпня 2021 року відповідно до п. 2 ст. 36 КЗпП України.
ОСОБА_2 згідно з трудовим договором від 23 травня 2020 року працювала завідувачем Першотравневої філії І-ІІ ступенів Комунального закладу «Долинський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4 Долинської міської ради» та за наказом від 29 квітня 2021 року № 51-к була звільнена з 6 серпня 2021 року відповідно до п. 2 ст. 36 КЗпП України.
Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується. Питання державного і договірного регулювання оплати праці, прав працівників на оплату праці та їх захисту визначаються цим Кодексом, Законом України "Про оплату праці" та іншими нормативно-правовими актами (ст. 94 КЗпП України).
Згідно з п. 8.3.1 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України, Профспілками працівників освіти і науки України та Всеукраїнським об`єднанням організацій роботодавців у галузі вищої освіти на 2021-2025 роки, Сторони Угоди рекомендують керівникам закладів та установ освіти і науки:
Забезпечити надання відповідно до статей 57 та 61 Закону України «Про освіту»:
- педагогічним працівникам, зокрема закладів вищої освіти, щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов`язків та допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток педагогічним та науково-педагогічним працівникам у розмірі одного посадового окладу, а також у випадках надання частини щорічної основної відпустки перед звільненням.
- виплачувати винагороду за сумлінну працю при звільненні педагогічних працівників серед навчального року з урахуванням часу фактичної роботи;
- педагогічним працівникам, зокрема закладів вищої освіти, надбавок за вислугу років.
За змістом Порядку надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов`язків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2000 року N 898, щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам надається за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов`язків за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді, методичному забезпеченні, відсутність порушень виконавчої і трудової дисципліни та здійснюється в межах загальних коштів, передбачених кошторисом навчального закладу чи методичної установи на оплату праці. Розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень.
За статтями 1, 2 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
За змістом ст. 57 Закону України «Про освіту» держава забезпечує педагогічним і науково-педагогічним працівникам виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов`язків.
Положеннями трудових договорів від 23 травня 2020 року та від 30 червня 2020 року передбачено, що виплата щорічної грошової винагороди педагогічному працівнику передбачена за зразкове виконання посадових обов`язків, творчу активність та ініціативу в реалізації покладених на нього обов`язків, сумлінне, якісне та своєчасне виконання завдань та доручень, високу результативність у роботі, плідну працю, вагомий внесок у справу, навчання та виховання підростаючого покоління, небайдуже ставлення до рейтингу освітнього закладу, показників його діяльності.
З огляду на вищезазначене, позивачі мають право на виплату їм щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов`язків.
У свою чергу, відповідачем у встановлений строк не надано доказів, що свідчать про відсутність підстав для виплати їм передбаченої щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання покладених обов`язків.
Слід також зазначити, що сумлінність праці педагогічного працівника та зразкове виконання покладених обов`язків презюмується, якщо не доведено протилежне.
Статтю 43 Конституції України передбачено, що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Отже, суд доходить до висновку про обґрунтованість вимог позивачів та задоволення їх позовів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 36, 94, 116, 233, п. 1 «Прикінцевих положень» КЗпП України, ст. ст. 4, 12, 13, 19, 42, 48, 76, 81, 82, 83, 95, 133, 141, 258, 259, 263-265, 268, 280-284, 354, 430 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Задовольнити позови ОСОБА_1 до Комунального закладу «Долинський опорний заклад загальної середньої шкоди І-ІІІ ступенів № 4 Долинської міської ради», третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління освіти, молоді та спорту Долинської міської ради про стягнення щорічної винагороди за сумлінну працю; ОСОБА_2 до Комунального закладу «Долинський опорний заклад загальної середньої шкоди І-ІІІ ступенів № 4 Долинської міської ради», третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління освіти, молоді та спорту Долинської міської ради про стягнення щорічної винагороди за сумлінну працю.
Стягнути з Комунального закладу «Долинський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4 Долинської міської ради» (місцезнаходження за адресою: вул. О. Бочковського, 1, м. Долинська, Кропивницький район, Кіровоградська область, 28500, ідентифікаційний код: 33321337) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) 6461 грн (шість тисяч чотириста шістдесят одну гривню) невиплаченої щорічної винагороди за сумлінну працю, досягнення успіхів у вихованні, навчанні дітей та зразкове виконання службових обов`язків у 2020-2021 роках.
Визначена судом сума невиплаченої щорічної винагороди за сумлінну працю, досягнення успіхів у вихованні, навчанні дітей та зразкове виконання службових обов`язків у 2020-2021 роках підлягає стягненню на користь позивачки з вирахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та інших обов`язкових платежів.
Стягнути з Комунального закладу «Долинський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4 Долинської міської ради» (місцезнаходження за адресою: вул. О. Бочковського, 1, м. Долинська, Кропивницький район, Кіровоградська область, 28500, ідентифікаційний код: 33321337) на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 ) 7577,90 грн (сім тисяч п`ятсот сімдесят сім гривень дев`яносто копійок) невиплаченої щорічної винагороди за сумлінну працю, досягнення успіхів у вихованні, навчанні дітей та зразкове виконання службових обов`язків у 2020-2021 роках.
Визначена судом сума невиплаченої щорічної винагороди за сумлінну працю, досягнення успіхів у вихованні, навчанні дітей та зразкове виконання службових обов`язків у 2020-2021 роках підлягає стягненню на користь позивачки з вирахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та інших обов`язкових платежів.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга подається до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складений 28 березня 2022 року.
Суддя Долинського районного суду Д. М. Баранський
Суд | Долинський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 103782167 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Долинський районний суд Кіровоградської області
Баранський Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні