Ухвала
від 28.03.2022 по справі 903/212/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

29 березня 2022 року Справа № 903/212/22 Суддя Господарського суду Волинської області Гарбар І.О., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову (до подачі позовної заяви) по справі №903/212/22,

ВСТАНОВИВ:

28.03.2022 ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить суд заборонити проведення державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Відродження 5" (ЄДРПОУ 44135275).

Заяву обґрунтовує тим, 26.03.2020 були проведені загальні збори ОСББ "Відродження 5", які були скликані ініціативною групою співвласників житлового будинку: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .

На загальних зборах були присутні 30 співвласників із 96 всіх співвласників. Багато співвласників будинку відстутні через введення в Україні воєнного стану.

ОСОБА_1 участі в загальних зборах не брала. Ініціативна група повідомила, що відсутнім на загальних зборах будуть роздані листки письмового опитування співвласників для голосування на загальних зборах Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Відродження 5".

Вважає, що загальні збори були проведені із порушення процедури їх проведення, а отже рішення таких зборів є незаконними.

В правове обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ст. ст. 136-140 ГПК України.

Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення заяви, зокрема, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 136 ГПК України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову, зокрема заборонити відповідачу та іншим особами вчиняти певні дії щодо предмету спору.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до ч.ч. 1, 4, 6 ст. 140 ГПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи. У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з викликом сторін. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.

Згідно до ч.1 ст.139 ГПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Законодавець, урівноважуючи можливості реалізації та захисту прав сторін, на підставі принципу диспозитивності, зобов`язав особу, яка бажає забезпечити позов, запропонувати власний спосіб зустрічного забезпечення. Так, Господарський процесуальний кодекс України у п.6 ч.1 ст.139 встановлює, що заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення. Зазначене вище положення закону є імперативним та не допускає подвійного тлумачення.

Натомість позивач не подав пропозицій щодо зустрічного забезпечення.

Пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення повинні міститися у заяві про забезпечення позову на підставі п.6 ч.1 ст.139 ГПК України.

Згідно абз.2 ч.2 ст.170 ГПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду (ч.4 ст.170 ГПК України.

Суд засвідчує, що вказана заява про забезпечення позову підписана ОСОБА_1 , однак, як вбачається з документів долучених до заяви відсутні докази на підписання заяви, а тому останні підлягаю поверненню заявнику без розгляду.

У відповідності до ч.4 ст.170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Відповідно до ч.7 ст.140 ГПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст.139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Оскільки в поданій заяві про забезпечення позову не міститься пропозицій щодо зустрічного забезпечення, відсутні докази на підписання заяви, суд вважає за необхідне заяву про забезпечення позову повернути ОСОБА_1 .

Керуючись ст.ст. 139-140, 170, 234, 235 ГПК України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову (до подачі позовної заяви) на 2 аркушах, з додатками документів на 1 арк. (оригінал квитанції №7 від 28.03.2022 на суму 1240,50 грн. про сплату судового збору), повернути заявнику без розгляду.

Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України. Ухвала суду підписана 29.03.2022.

Ухвала суду може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст. 255-256, п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.

Суддя І. О. Гарбар

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення28.03.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу103784960
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/212/22

Ухвала від 28.03.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні