Справа № 2-39/2010
?
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.03.2010 року Котовський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого судді - Фабіжевського С.А.
при секретарі - Поберещенко К.В.
за участю адвоката - Бубнова О.В. та Григоржевського Б.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Котовську Одеської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
в с т а н о в и в:
Позивачка наполягала на стягненні з відповідачки 6621 грн. у відшкодування матеріальної шкоди 5000 грн. моральної шкоди завданих їй у підсумку залиття квартири та судових витрат.
Відповідачка позов не визнала, стверджуючи, що залиття квартири сталося не з її вини: увірвався шланг, що з`єднує мережі квартири відповідачки з бочком унітазу. А це сталося внаслідок підвищеного в системі водопостачання у період, коли сталося залиття квартири. Визнала, що квартира позивачки була частково залита і запропонувала позивачці відшкодування шкоди меблевою стінкою, питала у неї яку суму відшкодування вона просить коштами. Але, остання відмовилася з нею розмовляти.
Притягнути до участі у справі як третя сторона, що не заявляє самостійних вимог на боці позивачки ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (співвласники квартири позивачки) у судове засідання не з`явилися, але надіслали суду заяви, в яких позов вважали підставними та просили розглянути справу без їх участі.
Вислухавши сторони, дослідивши представлені докази, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позову з наступних підстав.
14 серпня 2008 року в квартирі АДРЕСА_1 трапилося залиття житла позивачки водою з квартири АДРЕСА_2 за тією ж адресою, власницею якої і мешканкою її є відповідачка по справі. Вказане стверджувалося сторонами, підтверджено актом, затвердженим керівником установи, на балансі якої перебуває житловий будинок, в якому мешкають сторони. Як встановлюється з довідки № 52 від 23 вересня 2008 року з КВЕП «Котовськводоканал» теча води і внаслідок цього залиття квартири позивачки сталося 14 серпня 2008 року через те, що в квартирі АДРЕСА_3 відбулася теча води внаслідок зруйнування шлангу, що з`єднує мережі абонента з бочком унітазу. При цьому суд не взмозі взяти до уваги заперечення відповідачки про те, що це сталося через посилений тиск в системі водопостачання 14 серпня 2008 року; бо з відповіді № 1636 від 25 грудня 2008 року з КВЕП «Котовськводоканал» вбачається, що підвищеного тиску в системі водопостачання в період з 13.08.08 року до 14 серпня 2008 року і в будь-який інший час не було.
Тому слід зробити висновок, що саме відповідачка (як власниця житла) повинна відшкодувати заподіяну матеріальну шкоду.
Згідно положень п. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода заподіяна неправомірними діями або бездіяльністю особистим майновим або немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, яка завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, що завдала її.
Згідно представленого кошторису визначення вартості ремонтно-будівельних робіт по усуненню наслідків затоплення квартири позивачки дійсна пряма шкода становить 4785 грн.. Тому саме у такому розмірі відповідачка повинна відшкодувати позивачці матеріальну шкоду.
До того ж, згідно положень ст.. 88 п. 1 ЦПК України, суд повинен також стягнути з відповідачки на користь позивачки судові витрати у загальному розмірі227 грн. (47 грн. за сплату державного мита (частково) + 30 грн. по сплаті за ІТЗ + 150 грн. за складання кошторису по обстеженню квартири).
Згідно ст.. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх позовних вимог або заперечень. Відповідно цьому позивачка не надала суду жодного об`єктивного доказу заподіяння їй моральної шкоди, як і сплаті 120 грн. за надання юридичної допомоги. Тому в цій частині позову позивачці слід відмовити.
Виходячи з наведеного та керуючись ст..ст. 10, 60, 88 п. 1, 212, 215 ЦПК України, ст..ст. 22, 1166 п. 1 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задоволити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 4785 грн. у відшкодування матеріальної шкоди та 150 грн. за проведення технічного обстеження і 47 грн. по сплаті за державне мито та 30 грн. за ІТЗ, а всього 5012 грн.
В іншій частині позову ОСОБА_1 - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області протягом 10 днів з дня його проголошення, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження (апеляційної заяви), а в подальшому апеляційної скарги в 20-ти денний строк з дня подачі зазначеної заяви.
По закінченню строків на апеляційне оскарження і не надходження апеляції, а також в разі не скасування цього рішення в апеляційному порядку воно набирає законної сили.
Суддя -
Суд | Котовський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2010 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 103794050 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Котовський міськрайонний суд Одеської області
Фабіжевський С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні