Постанова
від 25.09.2007 по справі а40/182-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

А40/182-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

  

19.09.07р.

Справа № А40/182-07

За позовом Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області,  смт. Ювілейне Дніпропетровської  області      

до товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького підприємства “Дніпропетровська  Цухтвіхконтор”, смт. Ювілейне Дніпропетровської  області    

про стягнення 599,99 грн.    

Суддя  Садиліна О. Є.

Представники сторін:

Позивач:  Воропай С. В. –представник  УПФУ в Дніпропетровському районі;

Відповідач:  не з'явився;

СУТЬ СПОРУ:

         Позивач просить стягнути з відповідача 599,99 грн.  заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

         Відповідач у судове засідання не з'явився.

         Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача господарський суд, -

          ВСТАНОВИВ:

        Відповідач –товариство з обмеженою відповідальністю українсько-німецького підприємства “Дніпропетровська  Цухтвіхконтор” зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області,  смт. Ювілейне Дніпропетровської  області.      

         Відповідно до положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІV від 09.07.2003 р. та  Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та зареєстрованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою управління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню та сплати у встановлені строки та в повному обсязі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

        Так, зокрема,  в п 5.1 наведеної Інструкції  встановлено, що підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання проводять щомісячне нарахування страхових внесків на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення)  заробітної плати (доходу). Страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний  базовий звітний календарний місяць страхові внески сплачуються платниками  шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж  через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати(доходу),  на суми яких нараховуються страхові внески.

      Товариство з обмеженою відповідальністю українсько-німецького підприємства “Дніпропетровська  Цухтвіхконтор” подавало до  Управління Пенсійного фонду України в   Дніпропетровському районі Дніпропетровської області розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період березень - вересень 2002 року, і  в яких була зазначена  самостійно обчислена відповідачем сума страхових внесків –571,00 грн.

      В зв'язку з тим,  що відповідачем  сума боргу була не сплачена, у нього виникла прострочена заборгованість зі сплати внесків  на загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування, тобто недоїмка,  яка станом на 01.07.2007 року не погашена, та складає суму 599,99 грн., з якої 576,11 грн. –сума страхових внесків несплачених за 2002 рік, 23,88 грн. –сума пені, згідно даних Управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області.

     У судове засідання 19.09.07 р. представник відповідача не з'явився.

     Як вбачається із матеріалів справи:

-           відповідач за період березень –вересень 2002 року повинен був сплатити страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування  у сумі  571,00  грн.;  

-           станом на дату розгляду справи сума заборгованості відповідача складає 599,99 грн.

     Згідно зі ст. 71 ЦК України загальний строк для захисту права за позовом особи, право якої порушено (позовна давність), встановлено три роки.

     Як передбачено ст. 76 ЦК України перебіг строку позовної давності починається з моменту,  коли особа дізналась чи повинна була дізнатись про порушення свого права.

     Управління   Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області з метою стягнення заборгованості з товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького підприємства “Дніпропетровська  Цухтвіхконтор”, смт. Ювілейне Дніпропетровської  області  (код ЄДРПОУ 21895685), що виникла у період з 01.01.2002 р. по 01.10.2002 р.,  пред'явило до господарського суду Дніпропетровської  області  адміністративний позов від 02.07.07 р., тобто за межами 3-річного строку позовної давності. Обгрунтованих пояснень, які б свідчили про поважність причин пропуску строку позовної давності у позовній заяві не вказано.

      Згідно ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний  позов  може  бути  подано в межах строку звернення до адміністративного суду,  встановленого  цим  Кодексом.  Для  звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк,  який, якщо не встановлено інше,  обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна  була  дізнатися  про  порушення  своїх  прав,  свобод  чи інтересів.

    Розглянувши матеріали справи, судом встановлено, що позивач - Управління   Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області був вчасно повідомлений  про  порушення  своїх  прав, та пропустив встановлений строк звернення до суду,  поважна причина пропуску строку позовної давності не встановлена.

     Враховуючи, що позовні заяви, не підставі ст.100 КАС України, приймаються до розгляду незалежно від закінчення строку звернення до суду, суд вважає, що позовні вимоги  Управління   Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області до товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького підприємства “Дніпропетровська  Цухтвіхконтор”, смт. Ювілейне Дніпропетровської  області  необхідно відхилити.

      Керуючись Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"

№ 1058-IV від 09.07.2003р., ст.ст. 99, 100, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

      В задоволенні адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в  Дніпропетровському районі  Дніпропетровської області відмовити повністю.

      Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

          Суддя                                                                                                            О. Є. Садиліна

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення25.09.2007
Оприлюднено23.10.2007
Номер документу1037987
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —а40/182-07

Постанова від 25.09.2007

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Садиліна О.Є.

Ухвала від 14.08.2007

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Садиліна О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні