Справа № 169/134/22
Провадження № 1-кп/169/52/22
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 березня 2022 року смт Турійськ
Турійський районний суд Волинської області в складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 , ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про звільнення від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Любомль Волинської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, має вищу освіту, одружений, є громадянином України, несудимий,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною першою статті 190 Кримінального кодексу України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 обвинувачується у тому, що 30 липня 2020 року з метою отримання допомоги по безробіттю у виді щомісячної допомоги відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» звернувся до Любомльської районної філії Волинського обласного центру зайнятості, у зв`язку з чим відповідно до статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» йому було надано статус безробітного та відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» призначено виплату допомоги по безробіттю.
ОСОБА_4 , будучи ознайомленим із правами та обов`язками зареєстрованого безробітного, що визначені Законом України «Про зайнятість населення» та Законом України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», про що засвідчив власним підписом, керуючись корисливим мотивом, шляхом обману, маючи умисел на заволодіння чужим майном, умисно приховав факт перебування у трудових відносинах із фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 у період із 24 вересня 2020 року по 21 жовтня 2020 року, що в свою чергу позбавило б його права на отримання зазначеної допомоги за вказаний період часу, оскільки відповідно до частини другої статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» він зобов`язаний своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати йому забезпечення та надання соціальних послуг та відповідно до пункту 1 частини першої статті 31 вказаного Закону виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного.
Таким чином, у період часу з 24 вересня 2020 року по 31 грудня 2020 року ОСОБА_4 заволодів призначеною допомогою на загальну суму 19099 гривень 44 копійки, чим завдав Міністерству со ціальної політики України в особі Любомльської районної філії Волинського обласного центру зайнятості майнову шкоду на вказану суму.
Дії ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковані за частиною першою статті 190 Кримінального кодексу України як заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство).
У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 подав письмове клопотання, в якому просив звільнити його від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям на підставі статті 45Кримінального кодексуУкраїни та закрити кримінальне провадження.
Прокурор у підготовчому судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання, вказавши, що обвинувачений ОСОБА_4 вперше вчинив кримінальне правопорушення, у вчиненому щиро покаявся, активно сприяв розкриттю кримінального проступку та добровільно відшкодував завдані збитки.
Представник потерпілого у підготовче судове засідання не з`явився, 28 березня 2022 року подав до суду заяву, в якій вказав, що Любомльська районна філія Волинського обласного центру зайнятості претензій майнового чи морального характеру до обвинуваченого не має, матеріальні збитки обвинувачений відшкодував у повному обсязі, а також просив розглядати кримінальне провадження без його участі.
Заслухавши учасників судового провадження, проаналізувавши клопотання обвинуваченого, матеріали кримінального провадження в їх сукупності, суд дійшов до такого висновку.
Статтею 45 Кримінального кодексу України передбачено, що особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 314Кримінального процесуальногокодексу України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про закриття провадження у випадку встановлення підстав, передбачених частиною другою статті 284 Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно з пунктом 1 частини другоїстатті 284 Кримінального процесуального кодексу Україникримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
За змістом частини третьої статті 288 Кримінального процесуального кодексу України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
За таких обставин та відповідно до наведених норм матеріального і процесуального закону, а також враховуючи, що обвинувачений ОСОБА_4 вперше вчинив кримінальне правопорушення, що відповідно до положень статті 12 Кримінального кодексу України відноситься до кримінальних проступків і не належить до корупційних кримінальних правопорушень, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, щиро покаявся, активно сприяв розкриттю кримінального проступку, повністю відшкодував завдані ним збитки, то суд вважає, що в такому випадку наявні обґрунтовані підстави для застосування до ОСОБА_4 інституту звільнення від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження.
На підставі статей 44, 45 Кримінального кодексу України та керуючись статтями 284, 288, 314, 372 Кримінального процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 задовольнити.
Звільнити обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального проступку, передбаченого частиною першою статті 190 Кримінального кодексу України, у зв`язку з дійовим каяттям.
Кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12022035560000018 від 25 січня 2022 року, про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною першою статті 190 Кримінального кодексу України, закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Турійський районний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий
Суд | Турійський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2022 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 103813103 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Турійський районний суд Волинської області
Тітівалов Р. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні