Справа № 405/1199/22
провадження № 1-кс/405/544/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.03.2022 м. Кропивницький
слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12021120000000003 від 24.09.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК КК України про продовження строку досудового розслідування,
встановив:
прокурор звернувся до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12021120000000003 від 24.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, на строк до 12 (дванадцяти) місяців, починаючи з 03.04.2022.
На обґрунтування клопотання зазначив, що службовими особами Служби автомобільних доріг (далі - САД) у Кіровоградській області та службовими особами ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (код ЄДРПОУ 32039992) та ТОВ «Гранбуд Лідер» (код ЄДРПОУ 42109243) під час виконання договору підряду № 42/19 від 21.03.2019 було здійснено привласнення бюджетних коштів, що виділялись на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.
Також в ході досудового розслідування було встановлено, що Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області» (код ЄДРПОУ 24718432) в оосбі начальника ОСОБА_4 та ТОВ «Грандбуд Лідер» (код ЄДРПОУ 42109243) в особі директора ОСОБА_5 21.03.2019 за результатами відкритих доріг уклади договір підряду № 42/19, предметом якого стало надання послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у Кіровоградській області (ліквідація пошкоджень, руйнувань та деформацій покриття автомобільних доріг). Ціна вказаного договору склала 55669800, 00 грн.
Також досудовим розслідуванням було встановлено, що ТОВ «Гранбуд Лідер» під час виконання вказаних робіт одним з основних будівельних матеріалів використовує бітумну емульсію ЕКШМ-60, постачальником якої виступає ПП «Лідер» (код ЄДРПОУ 31563452). Слід зазначити, що засновником, кінцевим бенефіціарним власником та вигодонабувачем ТОВ «Гранбуд Лідер» та ПП «Лідер» являється одна ж і та особа, а саме ОСОБА_6 .
В ході проведення досудового розслідування слідчим слідчого управління ГУНП в Кіровоградській області 14.03.2022 винесено постанову про закриття кримінального провадження, на підставі ст. 110, п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Постановою першого заступника керівника Кіровоградської обласної прокуратури від 24.03.2022 вищевказана постанова про закриття кримінального провадження скасована.
У ході досудового розслідування було проведено наступні слідчі (розшукові) дії, а саме:
-проведено тимчасовий доступ до речей та документів які перебувають у володінні Служби автомобільних доріг (далі - САД) у Кіровоградській області;
-проведено тимчасовий доступ до речей та документів які перебувають у володінні Головного управління ДПС в м. Києві.
Враховуючи, що, строк досудового розслідування спливає 03.04.2022 та до цього часу, повідомлення про підозру жодному з учасників не повідомлено, у зв`язку з великим об`ємом проведення слідчих (розшукових) дій, які проведено та необхідність у проведенні яких є й в подальшому, з метою повного, об`єктивного досудового розслідування, встановлення всіх обставин справи, зібрання всіх доказів, встановлення повного кола осіб, які його вчинили, їх вини, необхідно здійснити наступні слідчі (розшукові) дії та процесуальні заходи:
-з дотриманням вимог глави 15 КПК України провести тимчасові доступи до речей та документів у ДП «Кіровоградський облавтодор», ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», ТОВ «Гранбуд Лідер», ПП «Лідер»;
- призначити та провести відповідні експертні дослідження;
-допитати всіх свідків з числа працівників та керівництва Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області, ДП «Кіровоградський облавтодор», ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», ТОВ «Гранбуд Лідер», ПП «Лідер»;
-встановити свідків вищевказаного кримінального правопорушення;
-здійснити інші слідчі (розшукові) дії, у тому числі процесуальні, необхідність у яких виникне під час додаткового терміну досудового розслідування;
-на підставі отриманих та наявних матеріалів кримінального провадження, встановити коло осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, повідомити їх про підозру у вчиненні вказаного злочину;
-зібрати в повному обсязі характеризуючи дані про підозрюваних;
-виконати вимоги ст. 290 КПК України;
-скласти обвинувальний акт.
Результати проведення вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, будуть використані в ході судового розгляду як докази. Вказані слідчі дії не були проведені раніше, внаслідок складності кримінального провадження, та на даний час значний обсяг слідчих (розшукових) дій вже виконано.
На виконання зазначеного обсягу роботи потрібен додатковий строк - 12 місяців, у зв`язку з чим виникла необхідність у порушенні клопотання про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12021120000000003 від 24.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Прокурор на розгляд клопотання не з`явився, звернувся з заявою про розгляд справи без його участі, просив клопотання задовольнити.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів судового розгляду не здійснювалося.
Дослідивши клопотання та долучені в його обґрунтування матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Під час судового розгляду клопотання встановлено, що у провадженні слідчого управління ГУНП в Кіровоградській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021120000000003 від 24.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.191 КК України (витяг з ЄРДР від 24.09.2022 а.к. 4).
Згідно ізст. 12 КК Україникримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 191 КК Українивідноситься до категорії тяжких злочинів, за який передбачено покарання у вигляді обмеженням волі на строк від трьох до п`яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Відповідно до ч. 1ст. 219 КПК Українистрок досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Згідно ч. 2ст. 219 КПК Українистрок досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 1ст. 294 КПК Україниякщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першоїстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другоїстатті 219 цього Кодексу.
Згідно ч. 4ст. 294 КПК Українипередбачено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Згідно ч. 1ст. 295-1 КПК Україниу випадках, передбаченихстаттею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Відповідно до ч. 2ст. 295-1 КПК Україниу клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються: 1) найменування (номер) кримінального провадження; 2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; 3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; 4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; 5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
Як зазначається в абз. 2 ч. 2ст. 295-1 КПК Українидо клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Згідно із ст. 28 КПК Українипід час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.
Критеріями для визначення розумності строків кримінального провадження є:
1) складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо;
2) поведінка учасників кримінального провадження;
3) спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.
Кожен має право, щоб обвинувачення щодо нього в найкоротший строк або стало предметом судового розгляду, або щоб відповідне кримінальне провадження щодо нього було закрите.
Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30 січня 2003 року вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оцінюючим, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).
На теперішній час, для прийняття законного та обґрунтованого рішення за вказаними матеріалами досудового розслідування необхідно виконати ряд слідчих та процесуальних дій, перелік яких міститься в клопотанні сторони обвинувачення.
Отже, слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи сторони обвинувачення в частині наявності необхідності у виконанні вказаних слідчий та процесуальних дій, оскільки їх проведення забезпечить повноту та всебічність досудового розслідування, а отримані в результаті проведення таких дій відомості, можуть бути використані як докази в рамках даного кримінального провадження, тому строк досудового розслідування доцільно продовжити на шість місяців, оскільки вказаний строк буде достатнім для проведення вищевказаних слідчих та процесуальних дій.
Таким чином, враховуючи, що отримані в результаті проведення вищевказаних слідчих та процесуальних дій відомості можуть бути використані як докази в рамках даного кримінального провадження на підтвердження, зокрема, факту вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, враховуючи обґрунтованість поданого клопотання сторони обвинувачення, слідчий суддя приходить до переконання, що подане клопотання підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 219, 294-295-1,369-372 КПК України,
постановив:
клопотання прокурора відділу Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12021120000000003 від 24.09.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.191 ККУкраїни про продовженнястроку досудовогорозслідування - задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12021120000000003 від 24.09.2020, строком на 6 (шість) місяців, тобто до 03.10.2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_7
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2022 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 103819809 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Плохотніченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні