Справа № 203/3822/21
1-кс/0203/866/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2022 року Кіровський районний суд м.Дніпропетровська в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
за участі прокурора - ОСОБА_3
слідчого - ОСОБА_4
адвокатів - ОСОБА_5 , ОСОБА_6
підозрюваних - ОСОБА_7 , ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпрі клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором, про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні №12021040000000606,-
ВСТАНОВИВ:
Відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021040000000606, відомості за яким внесено до ЄРДР 17.08.2021 року з правовою кваліфікацією за ч.3 ст.185 КК України, за фактом систематичного вчинення крадіжок за попередньою змовою групою осіб майна, що належить ПАТ «Дніпропетровський трубний завод».
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Дніпропетровською обласною прокуратурою.
В рамках вказаного кримінального провадження 04.02.2022 року ОСОБА_7 та ОСОБА_8 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.
В наданому клопотанні, погодженому прокурором, слідчий просив продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до шести місяців, до 04.08.2022 року.
В судовому засіданні прокурор та слідчий підтримали подане клопотання та просили його задовольнити.
Підозрювані та їх захисники проти задоволення клопотання не заперечували.
Заслухавши думку учасників, перевіривши доводи клопотання та надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Пунктом 4 ч.3 ст.219 КПК України передбачено, що досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Згідно з ч.4 ст.219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченомупараграфом 4глави 24 цього Кодексу.
При цьомузагальний строкдосудового розслідуванняне можеперевищувати: дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину (п.3 ч.4 ст.219 КПК України).
Відповідно до ч.3 ст.294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений уп.4 ч.3 ст.219 цього Кодексу,такий строкможе бутипродовжений умежах строків,встановленихцього Кодексу: 1)до трьохмісяців -керівником місцевоїпрокуратури,керівником обласноїпрокуратури абойого першимзаступником чизаступником,заступником Генеральногопрокурора; 2)до шестимісяців -слідчим суддеюза клопотаннямслідчого,погодженим зкерівником обласноїпрокуратури абойого першимзаступником чизаступником,заступниками Генеральногопрокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.
Частиною 4 ст.294 КПК України встановлено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Згідно ч.1 ст.295-1 КПК України у випадках, передбаченихст.294цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Частинами 1,2,3 ст.28 КПК України встановлено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.
Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження - суд.
Критеріями длявизначення розумностістроків кримінальногопровадження є: 1)складність кримінальногопровадження,яка визначаєтьсяз урахуваннямкількості підозрюваних,обвинувачуваних такримінальних правопорушень,щодо якихздійснюється провадження,обсягу таспецифіки процесуальнихдій,необхідних дляздійснення досудовогорозслідування тощо; 2)поведінка учасниківкримінального провадження; 3) спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.
З поданого клопотання вбачається, що останнє за формою та змістом відповідає вимогам ст.295-1 КПК України, подане з дотриманням строків, встановлених ч.5 ст.294 КПК України, було погоджено заступником керівника Дніпропетровської обласної прокуратури у відповідності до вимог п.2 ч.3 ст.294 КПК України.
В обгрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що для закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні необхідно встановити інших осіб, причетних до вчинення злочину; перевірити на причетність підозрюваних до вчинення інших злочинів; встановити інших свідків у кримінальному провадженні; провести необхідні експертизи; повідомити про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень в остаточній редакції; повідомити підозрюваним про закінчення досудового розслідування та ознайомити останніх та їх захисників з матеріалами кримінального провадження; скласти та вручити обвинувальний акт підозрюваним та їх захисникам; виконати інші слідчі дії, необхідність в яких виникне під час досудового розслідування.
Перевіряючи доводи клопотання та надані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя враховує, що останні свідчать про те, що на теперішній час у кримінальному провадженні проведено комплекс слідчих та процесуальних дій, спрямованих на встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, згідно вимог ст.91КПК України.
Враховуючи завдання кримінального провадження, визначені ст.2 КПК України, особливу складність кримінального провадження, з урахуванням характеру та обставин вчинення кримінального правопорушення, кількості підозрюваних, враховуючи обсяг та специфіку проведених слідчих та процесуальних дій, а також обсяг та специфіку процесуальних та слідчих дій, які зазначені в клопотанні слідчого та які слід провести для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставини кримінального провадження та прийняття законного рішення по ньому, а також враховуючи введення на території країни військового стану, що ускладнює проведенню слідчих та процесуальних дій, належній роботі експертних установ, слідчий суддя погоджується, що закінчити досудове розслідування у двомісячний строк, який спливає 04.04.2022 року виявляється неможливим з об`єктивних причин, а тому приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та необхідність його задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,28,219,294,295-1,369-372 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшогослідчого відділурозслідування особливотяжких злочинівСУ ГУНПв Дніпропетровськійобласті ОСОБА_4 ,погоджене прокурором,про продовженнястроків досудовогорозслідування укримінальному провадженні№12021040000000606 задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12021040000000606 до шести місяців, до 04 серпня 2022 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2022 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 103823556 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про встановлення процесуальних строків |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Казак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні